Garmin DezlCam LGV 710 – nawigacja dla ciężarówek z rejestratorem

Garmin wprowadza urządzenie nawigacyjne dla ciężarówek DezlCam  LGV 710 z technologią kamer HD. Nawigator jest specjalnie przystosowany dla kierowców ciężarówek i długich podróży. Urządzenie jest wyposażone w 7-calowy ekran, zintegrowany rejestrator jazdy o rozdzielczości nagrywania 1080p i kątem widzenia 140 stopni, który stale zapisuje materiał z jazdy. Dla profesjonalnego kierowcy Garmin DezlCam LGV710 może być nieocenionym partnerem, jako naoczny świadek wypadków lub innych nieprzewidzianych zdarzeń w trasie. Oglądanie i udostępnianie nagrań wideo jest łatwe dzięki darmowej aplikacji dezl na smartfonie (do przesłania nagrania z nawigacji do smartfona wymagane jest połączenie obu urządzeń za pośrednictwem wi-fi). Film jest automatycznie zapisywany online w witrynie Vault. 

Rejestrator – dodatkowe korzyści 

Dzięki wbudowanej kamerze HD urządzenie Garmin DezlCam LGV 710 stale rejestruje wszystko to co dziej się przed maską Twojego pojazdu. Jednak to nie wszystko. Kamera bowiem oferuje zaawansowane ostrzeżenia dla kierowcy, w tym ostrzeżenia o kolizji czołowej i niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Funkcje te z pewnością poprawią bezpieczeństwo kierowcy w trakcie długich podróży po autostradach. 

Garmin DezlCam LGV 710 – widok nagrania z rejestratora
Garmin DezlCam LGV 710 – widok tylnej obudowy ze zintegrowanym rejestratorem jazdy

Wraz z nawigacją Garmin dēzlCam LGV 710 amerykański producent zaprezentował także nowe modele nawigacji dla ciężarówek, ale bez wbudowanego rejestratora jazdy. Poszczególne warianty (LGV 610/710/810/1010) różnicą się między sobą wielkością ekranu. Poniżej wypunktowujemy cechy szczególne całej serii LGV.

  • Przejrzysty ekran zapewnia przejrzysty przegląd i przyjazną obsługę
  • Dostosowane planowanie trasy 1 oparte na wielkości i wadze pojazdu
  • Alerty drogowe informujące o zbliżających się przeszkodach, stromych podjazdach, ostrych zakrętach i nie tylko
  • Obrazy satelitarne Birdseye wyświetlają zdjęcia lotnicze w wysokiej rozdzielczości miejsca docelowego
  • Rejestr ciężarówek, który zapewnia większą wygodę, gdy jesteś poza domem
  • Dane z Truck Parking Europe pomagają znaleźć miejsca parkingowe wzdłuż trasy i dostępne miejsca w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji dēzl
  • Nowe funkcje, które dostarczają informacji i alertów o strefach ekologicznych wzdłuż trasy
  • Bezproblemowa integracja z zestawem słuchawkowym Garmin dēzl, smartwatchem Instinct 2 – dēzl Edition i bezprzewodową kamerą cofania BC  50 (wszystkie należy zakupić osobno)

DezlCam LGV 710 – cena i premiera w Polsce

Sugerowana cena nowej nawigacji dla pojazdów ciężarowych to 2779PLN. Urządzenie powinno pojawić się w polskiej sieci sprzedaży już w najbliższych dniach.

1 Nie wszędzie dostępne. Nawet jeśli określono profil ciężarówki, nie ma gwarancji, że charakterystyka ciężarówki będzie zawsze uwzględniana przy obliczaniu trasy dla wszystkich propozycji trasy. Obowiązkiem kierowcy jest przestrzeganie lokalnych znaków drogowych i informacji po drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *