Mały, ale Varia(t) – nowy radar z kamerą Garmin Varia RCT715

Sezon kolarski rozpoczęty, pora więc na rowerową nowość od firmy Garmin. Przedstawiamy radar wsteczny i tylne światło z kamerą Garmin Varia RCT715 i zapraszamy na prezentację nowego modelu.

Garmin Varia RCT715 jest następcą uznanego i lubianego modelu Varia RTL515 i podobnie jak poprzednik, posiada trzy diody oświetlające: główną oraz dwie boczne. Wyposażona jest w radar wsteczny, który sygnalizuje pojazdy nadjeżdżające z tyłu w odległości do 140 metrów za pomocą alertów dźwiękowych i świetlnych. Co jednak najważniejsze, posiada zintegrowaną kamerę, która rejestruje sytuację za kolarzem w jakości 1080p i 30 kl./s.

Wiedz, co dzieje się za Tobą, gdy jedziesz przed siebie!

Co nowego w modelu Garmin Varia RCT715

Urządzenia nieustannie rejestruje naszą jazdę aby zapewnić jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo na drodze. Garmin Varia RCT715 wykrywa zdarzenia i automatycznie zapisuje nagranie, obejmujące czas przed i po ewentualnym zdarzeniu. W razie czego będziemy mieć dostęp do nagrania, nawet w jakości 1080p.

Kamerą sterować możemy przy pomocy kompatybilnego urządzenia Garmin, a nagrania i zdjęcia przeglądać w aplikacji Varia na smartfonie.

Bezpośrednio z nawigacji rowerowej Garmin Edge czy zgodnego zegarka możemy więc rozpocząć i zakończyć nagranie.

Tak jak w poprzednich modelach dane z radaru można udostępniać podczas jazdy grupowej innym osobom na ich urządzenia Edge.

Garmin Varia RCT715 i Garmin Fenix 7x
Garmin Varia RCT715 współpracuje z zegarkami Garmin Fenix 7x

Współpraca z aplikacją Varia

Aplikacja Garmin Varia (dostępna w App Store i Google Play) umożliwia wyświetlanie obrazu radaru, sterowanie kamerą oraz przesyłanie obrazu wideo. W trakcie jazdy na ekranie aplikacji będą wyświetlane kolorowe alerty. Kolor zielony oznacza, że wszystko jest w porządku. Kolor pomarańczowy oznacza zbliżający się pojazd. Czerwony oznacza, że pojazd zbliża się z dużą prędkością.

Połączenie aplikacji z radarem Varia jest szybkie i proste. Przy pierwszym połączeniu aplikacja rozpozna urządzenie automatycznie.

Czas pracy

Pomimo tak wielu funkcji nowa Varia RCT 715 może poszczycić się bardzo dobrym czasem pracy. W praktyce będzie to do 6 godzin przy włączonym radarze i tylnym świetle w trybie światła migającego dziennego. Czas ten jest liczony przy pracy radaru, światła oraz nagrywaniu filmu w rozdzielczości 1080p.

Co znajdziemy w opakowaniu?

W zestawie oprócz urządzenia Garmin Varia RCT znajdziemy, kartę microSD o pojemności 16GB, przewód ładujący USB-C oraz zestaw montażowy. Zawierają on podkładki regulacyjne do sztyc okrągłych, o profilu aerodynamicznym i w kształcie litery D.

Nowa Varia występuję tylko w wersji RCT715, Garmin nie kontynuuje więc serii pozbawionej lampki, czyli modelu Varia RVR315.

Porównanie radarów Varia RTL515, RCT715 i RVR315
Od lewej radary Garmin Varia RCT715, RTL515 i RVR315

Specyfikacja techniczna nowej Varii:

 • Wymiary: 106,5 x 42,0 x 31,9 mm
 • Waga: 147,0 g
 • Tryby oświetlenia: światło ciągłe, jazda grupowa, światło migające nocne, światło migające dzienne
 • Lumeny: 20 (światło ciągłe), 8 (jazda grupowa), 29 (światło migające nocne), 65 (światło migające dzienne)
 • Tryby kamery: praca ciągła, wyłączona, aktywacja radarem
 • Ustawienia kamery: 1080p / 720p przy 30 kl./s
 • Czas pracy baterii: 4h (światło ciągłe), 5h (jazda grupowa), 3h (światło migające nocą), 6h (światło migające dzienne) – wszystkie z nagrywaniem w rozdzielczości 1080p
 • Łączność: ANT+ (radar, światła rowerowe), Bluetooth (radar, sterowanie kamerą), Wi-Fi (tylko sieć lokalna)
 • Klasa wodoszczelności: IPX7
 • Kąt widzenia: 220″
 • Karta SD 16 GB w zestawie
 • Wbudowany akcelerometr do automatycznego zapisu materiału filmowego po wykryciu zdarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *