Tacx NEO Motion Plates – nowy wymiar jazdy na trenażerze

Firma Garmin zaprezentowała nowy produkt Tacx NEO Motion Plates, łatwe w montażu platformy ruchowe, które poruszają się w kilku kierunkach. Platformy są zgodne z inteligentnymi trenażerami z serii Tacx NEO, NEO 2 i NEO 2T i dają poczucie jazdy na rowerze na świeżym powietrzu przy każdym naciśnięciu pedału.

Tacx Neo Motion Plates – zawartość i montaż

W zestawie otrzymujemy tak naprawdę trzy elementy:

  • Ruchomą platformę lewą
  • Ruchomą platformę prawą 
  • Ruchomy wspornik przedniego koło 

Montaż platform jest niezwykle łatwy, a zarazem jak określa to producent bezpieczny. Wszystko co trzeba zrobić to unieść trenażera z jednej strony i wpiąć pierwszą platformę, a następnie powtórzyć tę samą czynność z drugiej strony. Platformy mocowane są za pomocą magnesu. Ostatnia czynność to podstawienie pod przednie koło ruchomego wspornika. 

Tacx Neo Motion Plates

 

Co dają platformy Tacx Neo Motion Plates

Producenci trenażerów prześcigają się w tym, aby jak najbardziej urozmaicić monotonny trening kolarski w domowym zaciszu. Druga, niemniej ważna, a może i ważniejsza kwestia, to ciągłe dążenie do tego by kręcenie w pomieszczeniu odwzorowywało jazdę w terenie. Inteligentne trenażery z serii Tacx Neo 2T potrafią m.in. symulować podjazdy i zjazdy z góry poprzez dostosowywanie oporu, a także pozwalają na wychylenia w prawo i lewo podczas sprintów kolarskich. Teraz dzięki zastosowaniu dodatku w postaci platform Tacx Neo Motion uzyskujemy także naturalny ruch roweru w przód i tył. Choć nie mieliśmy jeszcze okazji testować tego połączenia w praktyce to naprawdę potrafimy to sobie wyobrazić! Symulacja jazdy po górskich serpentynach w aplikacji Tacx lub Zwift wraz z nowymi platformami z pewnością dostarczą wielu pozytywnych oraz owocnych dla treningu wrażeń.

Rowerzyści zawsze chcą znaleźć sposób, aby trening w pomieszczeniu był bardziej produktywny i kuszący – mówi Dan Bartel, globalny kierownik sprzedaży w Garmin. Dodając ruch w kilku kierunkach w naszych inteligentnych trenażerach Tacx NEO, Tacx NEO Motion Plates przyczyniają się do jednego z najbardziej dynamicznych i realistycznych doświadczeń kolarstwa halowego do tej pory.

Cena i premiera w Polsce

Platformy zostały wycenione na kwotę 299 Euro i jak wynika z informacji widocznej na stronie producenta powinny pojawić się w sprzedaży już w najbliższych dniach. Zainteresowanych zakupem jak zawsze odsyłamy do firmy TRIGAR – Autoryzowanego Partnera Garmin, Tacx i Shokz w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *