Garmin D2 Mach 1 – nowy zegarek dla pilotów

Garmin zaprezentował nowy zegarek z oznaczeniem D2 Mach 1. Model ten został zaprojektowany z zmyślą o pilotach i fanach lotnictwa. Choć mnogość funkcji treningowych znanych z zegarków serii Fenix 7 (na tym modelu właśnie bazuje D2 Mach 1) sprawia, że smartwatch ten jest niezwykle uniwersalnym narzędziem, który sprawdzi się praktycznie w każdej aktywności i na każdym nadgarstku.

Czy leci z nami pilot – czyli przydatne funkcje lotnicze w D2 Mach 1

Na pokładzie zegarka Garmin D2 Mach 1 znajdziemy między innymi mapę z danymi lotniczymi, informacje o lotnisku docelowym, wysokościomierz ciśnieniowy, a także dedykowany widżet ze wskazówkami kursu HSI. Ponadto po sparowaniu urządzenia ze zgodnym smartfonem uzyskamy także dostęp do radarów pogodowych NEXRAD, METAR, TAF i MOS. Ten ostatni zadziała tylko na lotniskach w USA.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się do kokpitu na weekendowy lot, ćwiczysz, czy latasz profesjonalnie, nowy D2 Mach 1 zapewnia najnowszą i najbardziej zaawansowaną funkcjonalność pokładową z funkcją smartwatcha, do której masz łatwy dostęp – powiedział Carl Wolf, Vice Prezes ds. sprzedaży i marketingu w Garmin Flyg. 

Dostępne warianty zegarka Garmin D2 Mach 1

Zegarek można zakupić w dwóch wersjach – podstawowej oraz Titanium Edition. W pierwszym wariancie w zestawie znajduje się zegarek ze skórzanym paskiem. Z kolei w wersji droższej o 100 Euro, pasek skórzany został zastąpiony elegancką, a zarazem niezwykle lekką bransoletą wykonaną z tytanu. W obu zestawach otrzymujemy także silikonowy pasek w czarnym kolorze z mocowaniem QuickFit (szybkie przypięcie bez konieczności używania żadnych narzędzi).

Dwie wersje zegarka Garmin D2 Mach 1

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, nowy D2 Mach 1 powstał na bazie zaprezentowanego w tym roku modelu Garmin Fenix 7. Znajdziemy tu zatem identyczną wielość koperty o średnicy 47mm oraz piękny ekran wykonany w technologi AMOLED. Ekran posiada średnicę 1,3″ i co bardzo ważne można go obsługiwać poprzez dotyk. Jest to bardzo duże udogodnienie, które jest zwłaszcza odczuwalne w widoku przeglądania mapy. Oprócz tego zegarek posiada też pięć przycisków, które służą do przemieszczania się po bardzo intuicyjnym menu zegarka. Warto wspomnieć, że jak na zegarek sportowy klasy premium przystało, wyświetlacz chroni odporne na zarysowania szkiełko szafirowe. Smartwatch jest wodoszczleny do 10ATM oraz spełnia wymogi odpornościowe amerykańskie normy MIL-STD-810G

Monitor codziennej aktywności

Poza bogactwem funkcji przydatnych w trakcie latania, zegarek D2 Mach 1 oferuje szereg rozbudowanych opcji treningowych. Wymienić można tu choćby optyczny czujnik tętna czwartej generacji z opcją pomiaru natlenienia krwi czy realizowanie treningów np. biegowych w oparciu o pobrane z platformy Garmin Connect gotowe plany treningowe, w tym także treningi z animacjami. W urządzeniu znajduje się ponad 30 fabrycznie zainstalowanych aplikacji sportowych, a jeśli tego by było komuś za mało to zawsze można skorzystać z dodatkowych możliwości jakie oferuje platforma Garmin Connect IQ. Fani statystyk z pewnością docenią też rozbudowany monitor snu, aplikację pozwalającą kontrolować nawodnienie czy widżet częstotliwości oddechu.

Garmin D2 Mach 1
Garmin D2 Mach 1 – Titanium Edition

Cena i dostępność w Polsce

Wersja podstawowa zegarka D2 Mach 1 została wyceniona przez producenta na kwotę 1199 Euro, a model Titanium Edition na 1299 Euro. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana, ale wnioskując po tym, że w Stanach zegarek jest już w sprzedaży, można spodziewać się, że i nasi piloci wkrótce będą mogli zakupić ten model. Więcej informacji związanych z nowym smartwatch-em znajdziecie na stronie garmin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *