Garmin Connect IQ Store to nowa aplikacja mobilna dostępna dla smartfonów z systemem IOS oraz Android. Aplikacja została zaprezentowana w trakcie odbywającego się w dniach 9-11.04.2019 zjazdu Garmin Connect IQ Developer Summit, na którym spotykają się autorzy dodatków tworzonych pod urządzenia amerykańskiego lidera rynku GPS.

Możliwości aplikacji Garmin Connect IQ Store

Garmin słynie z intuicyjności. Od lat wszystkie produkowane przez tę firmę urządzenia z jakimi mieliśmy okazję się spotkać stanowiły połączenie zaawansowanych funkcji z niezwykle prostą obsługą. To samo tyczy się aplikacji tworzonych pod te produkty. Zaprezentowana kilka lat temu platforma/sklep Garmin Connect IQ to miejsce z którego można pobierać dodatki dla urządzeń treningowych i turystycznych marki Garmin. Jednak, aby to zrobić trzeba połączyć zgodny produkt z komputerem za pomocą kabla, a następnie użyć programy Garmin Express. Garmin bardzo szybko dodał opcję bezprzewodowego pobierania dodatków za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect Mobile. Rozwiązanie to jest zdecydowanie przyjemniejsze, ale nie do końca czytelne. W związku z tym pojawiło się miejsce dla odrębnej aplikacji Garmin Connect IQ Store.

Garmin Connect IQ Store

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, nowa aplikacja jest dostępna dla telefonów z systemem IOS oraz Android. Instalacja sprowadza się jedynie do pobrania aplikacji i akceptacji postanowień regulaminu. Co ciekawe w momencie, gdy w smartfonie mieliśmy wcześniej zainstalowaną mobilną wersję Garmin Connect z którą był połączony zegarek, to przy pierwszym uruchomieniu Garmin Connect IQ Store nie jest wymagane wpisywanie żadnych loginów czy haseł. Na stronie startowej aplikacji widzimy slider z wybranymi aplikacjami, a pod nim podzielone na różne kategorie dodatki.

Garmin Connect IQ Store

Menu aplikacji jest bardzo czytelne. W nagłówku mamy dostęp do wyszukiwarki (ta opcja jest przydatna, gdy np. ktoś w grupie na Facebooku podzieli się nazwą tarczy jaką ma zainstalowaną w zegarku – dzięki wyszukiwarce bez problemu znajdziemy dany dodatek). Dalej znajduje się ikona połączonego z aplikacją urządzenia. Zielona dioda symbolizuje aktywne połączenie. Klikając na tę ikonę przejdziemy do zarządzania aplikacjami, które są zainstalowane w urządzeniu. W tym miejscu:

  • można sprawdzić ile łącznie aplikacji mamy zainstalowany w urządzeniu, a ile jeszcze możemy zainstalować
  • widzimy podział na tarcze, aplikacje, pola danych, widżety i aplikacje związane z muzyką (np. Deezer, Spotify)
  • w łatwy sposób możemy zarządzać dodatkami (dodawać, usuwać czy zmieniać ich ustawienia)
  • widzimy czy któryś z dodatków wymaga aktualizacji

Z kolei kliknięcie na trzy poziome kreski otworzy dodatkowe menu. Tu znajdziemy kategorie, w których znajdują się tarcze, aplikacje, pola danych, widżety i aplikacje muzyczne, które możemy wybrać i zainstalować w zgodnym urządzeniu Garmin. Zakładka zarządzaj urządzeniem przekierowuje do tego samego miejsca co ikona urządzenia z zieloną diodą. Garmin Connect IQ Store został też wzbogacony o funkcjonalność aplikacji Face It. Dzięki tej opcji możemy w łatwy sposób utworzyć własną tarczę zegarka, której tło może stanowić dowolne zdjęcie znajdujące się w albumie telefonu.

garmin connect iq store

Nam nowa aplikacja bardzo przypadła do gustu i zdecydowanie zachęcamy użytkowników do jej pobrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *