Garmin Montana 750i, 700i, 700 – nowe nawigacje wagi ciężkiej

Garmin nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną nowość w 2020 roku. Tym razem doczekaliśmy się produktów z działu nawigacji turystycznych. Amerykański producent rozszerzył dziś swoją ofertę o urządzenia z oznaczeniem Montana 750i, Montana 700i oraz Montana 700. W tym miejscu dodamy, że od premiery Montany 6xx minęło aż 5 lat! Jakie nowości wnosi nowa seria? Zapraszamy do szybkiego przeglądu.

Warianty nowej serii Garmin Montana

Nowa Montana będzie dostępna w trzech wersjach.

  • Garmin Montana 700 – model podstawowy z mapą TopoActive Europe w standardzie
  • Garmin Montana 700i – model rozszerzony (w zestawieniu z wersją 700) o łączność z satelitarną siecią komunikacyjną Iridium (do korzystania z funkcji komunikacji wymagany jest aktywna subskrypcja) oraz drogową mapę CityNavigator Europe
  • Garmin Montana 750i – model rozszerzony (w zestawieniu z wersją 700i) o wbudowany aparat z matrycą 8 megapikseli

Garmin Montana 700

Na poniższym zrzucie zestawiamy różnice między poszczególnymi modelami, w tym także ze starszą Montaną 680T.

Zestawienie kluczowych różnicy między Montanami

Ekran większy o 50%

Seria Garmin Montana 700 posiada dotykowy ekran o przekątnej 5″ i rozdzielczości 480×800 pikseli. Wcześniejsze modele miały ekran o przekątnej 4″. Zwiększono także czas pracy na baterii oraz ilość wewnętrznej pamięci.  Siłą rzeczy wzrosła też waga.  Nowa Montana wraz z dołączoną baterią litowo-jonową waży 410g (Montana 680t waży 289g). Poza wielkością, zauważalną różnicę stanowi też podświetlenie ekranu, które jest obecnie zdecydowanie bardziej kontrastowe. Zmiany te bardzo dobrze widać na załączonym poniżej filmie.

Nowa konstrukcja

Montana 750i, 700i oraz 700i współpracują z trzema systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS i Galileo). Co ciekawe w odróżnieniu od wcześniejszej serii, producent zdecydował się na zastosowanie anteny zewnętrznej. Jak na outdoorowe urządzenie przystało, nowe Montany są odporne na wstrząsy, kurz, wodę, błoto, czego gwarancją jest spełnienie amerykańskiej normy odpornościowej MIL-STD 810.

Garmin Montana 700i
Ekran działający w pionie i poziomie

Garmin Montana – wielofunkcyjne urządzenie GPS

Garmin promuje Montanę jako uniwersalny GPS, który sprawdzić się zarówno w trakcie pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, motocyklu i quadzie. Jednak to nie wszystko, bowiem po dokupieniu opcjonalnego uchwytu samochodowego lub morskiego Montana umożliwi nawigowanie pod drogach i wodach. Orientację w terenie ułatwią też wbudowany kompas elektroniczny oraz wysokościomierz barometryczny. W razie potrzeby, do każdego wariantu bez problemu można dograć darmowe mapy OSM.

Premiera i cena w Polsce

Nowe nawigacje z serii Garmin Montana 700 pojawią się w sprzedaży w trzecim kwartale 2020 roku. Sugerowana cena za wariant Montana 700i to 2789zł. Wariant Montana 700i kosztuje 3259zł, a za model z wbudowanym aparatem (Montana 750i) przyjdzie zapłacić 3719zł. Pełną specyfikację każdego urządzenia znajdziecie na TRIGAR.pl 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *