Nowy uchwyt rowerowy dla zegarków Garmin Fenix 6

Garmin zaprezentował niedawno nowy sposób mocowania zegarków z rodziny Fenix 6 na kierownicy lub mostku roweru. W uchwycie wykorzystano system szybkiego wypinania pasków QuickFit oraz mocowanie znane z liczników Edge.

Zawartość uchwytu rowerowego dla zegarków Garmin Fenix 6

W zestawie znajdziemy trzy adaptery, jednak do montażu na kierownicy wykorzystujemy oczywiście tylko jeden. Adapter dobieramy w zależności od posiadanego zegarka, a dokładniej szerokości paska.

  • Adapter z oznaczeniem 20mm jest zgodny z zegarkami Fenix 6S
  • Adapter z oznaczeniem 22mm jest zgodny z zegarkami Fenix 6
  • Adapter z oznaczeniem 26mm jest zgodny z zegarkami Fenix 6X

Producent informuje na swojej stronie o zgodności uchwytu z zegarkami z rodziny Quatix 6 oraz Tactix Delta. Z kolej uchwyt nie pasuje dla starszych Fenixów, co zostało wyjaśnione szczegółowo na poniższym filmie.

Obstawiamy, że dokładanie trzech adapterów do jednego zestawu okazało się dla Garmina bardziej ekonomiczne niż produkcja dedykowanych uchwytów dla każdej z serii zegarków z osobna.

Montaż na kierownicy

W celu zamontowania zegarka należy wypiąć pasek i wpiąć do zegarka odpowiedni adapter. Po tej czynności pozostało już tylko zamontować zegarek w gnieździe uchwytu na kierownicy.

Montaż odpowiedniego adaptera do zegarka Garmin Fenix 6

W zestawie otrzymujemy tradycyjne mocowanie za pośrednictwem gumek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpiąć zegarek Fenix 6 (z podpiętym adapterem) do innego uchwytu, które posiada system wpinania obracany o 90 stopni. Wszystkie zgodne uchwyty znajdziecie na TRIGAR.pl

Montaż zegarka Garmin Fenix 6 na kierownicy

Uchwyt szybkiej zmiany stanowi alternatywę dla uniwersalnej gumowej obejmy. Naszym zdaniem rozwiązanie to jest bardzo wygodne, pozwala na montaż zegarka na mostku i co więcej jest bardzo estetyczne. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do salonów firmowych oraz do sklepu internetowego TRIGAR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *