Garmin Alpha 200i – nowa nawigacja dla myśliwych

Garmin Alpha 200i to najnowsze urządzenie w ofercie amerykańskiego lidera rynku GPS, które zostało zaprojektowane z myślą o śledzeniu i szkoleniu psów myśliwskich czy psów pracujących. Nowe urządzenie została wyposażona w wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,5 cala oraz technologię inReach.

Warianty odbiornika Garmin Alpha 200i

Nowa Alpha oferowana jest w trzech wariantach, które tak naprawdę różnią się między sobą jedynie zawartością dodatkowych akcesoriów w zestawie.

  • Alpha 200i z obrożą KT15 o numerze katalogowym 010-02230-05 – w opakowaniu poza ręcznym urządzeniem Alpha znajduje się też obroża dla psa Garmin KT15, która to oferuje funkcje związane zarówno ze śledzeniem pozycji psa, ale również z szkoleniem poprzez wibrację, dźwięk lub stymulację
  • Alpha 200i z obrożą K5 o numerze katalogowym 010-02230-25 – w opakowaniu poza ręcznym urządzeniem Alpha znajduje się też obroża dla psa Garmin K5, która oferuje funkcje związane ze śledzeniem pozycji psa
  • Alpha 200i o numerze katalogowym 010-02230-55 – w zestawie znajdziemy tylko samą nawigację Garmin Alpha 200i

Nowa Alpha 200i jako komunikator satelitarny

Kilka dni temu pisaliśmy o odświeżeniu serii nawigacji turystycznej z rodziny Garmin Montana. Jedną z kluczowych nowości wprowadzonych przy okazji tamtejszej premiery było dodanie wsparcia dla sieci satelitarnej Iridium. Teraz takie funkcje jak dwukierunkowa komunikacja tekstowa, udostępnianie własnej lokalizacji czy wzywanie pomocy SOS zostały dodane także do najnowszej nawigacji Garmin Alpha 200i. Należy jednak pamiętać o tym, że aby móc skorzystać z funkcji znanych z komunikatora Garmin inReach wymagane jest wykupienie odpowiedniej subskrypcji. Ceny poszczególnych planów taryfowych znaleść można na stronie producenta.

Obsługa za pomocą ekranu i klawiszy

Garmin Alpha 200i tak jak poprzednik posiada dotykowy ekran. Jednakże przekątna ekranu w nowym model została zwiększona do 3,5″. Przypominamy, że Alpha 100 posiada ekran o przekątnej 3″. W górnej części (nad ekranem) znajdują się trzy przyciski, które po skonfigurowaniu i w połączeniu z obrożą KT15 pozwalają przesyłać odpowiednie bodźce treningowe do psa. Nowością jest dołożenie dodatkowych przycisków na obudowie, które z pewnością ułatwię poruszanie się po menu w rękawiczkach i w deszczu.

Garmin Alpha 200i
Obsługa za pomocą ekranu dotykowego i przycisków

Mapy w standardzie

Bez względu na zakupiony wariant urządzenia Garmin Alpha 200i, w standardzie otrzymamy dostęp do następujących map:

  • bazowa mapa świata – mapa zainstalowana w pamięci odbiornika
  • szczegółowa mapa TopoActive Europe – mapa zainstalowania w pamięci odbiornika
  • obrazy satelitarne BirdsEye – zdjęcia satelitarne dla wskazanych obszarów należy dograć samodzielnie za pośrednictwem darmowego programu Garmin BaseCamp

Poza wyżej wymienionymi mapami, do Alphy 200i bez problemu można dograć darmowe projekty w standardzie OSM. Dodatkowe mapy można instalować w pamięci wewnętrznej lub na osobnej karcie microSD.

Garmin Alpha 200i

Ekosystem Garmin, czyli współpraca z innymi produktami amerykańskiego producenta

Oprócz połączenia odbiornika Garmin Alpha 200i ze zgodną obrożą, istnieje możliwość synchronizacji z innymi zgodnymi produktami marki Garmin. Dla przykładu myśliwy może śledź swoje psy za pomocą nawigacji Garmin DriveTrack 71 zamontowanej w samochodzie lub bezpośrednio z nadgarstka, na ekranie zegarka z serii Garmin Fenix.

Garmin Alpha 200i

Premiera w Polsce

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery urządzenia Garmin Alpha 200i w Polsce. Według informacji jaka widnieje na stronie producenta urządzenia powinny pojawić się w sprzedaży w trzecim kwartale 2020 roku. Zainteresowanych zakupem odsyłamy do strony TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *