W lutym 2019 roku pisaliśmy o tym, że Garmin wykupił wszystkie udziały firmy Tacx. Na tamten czas nie było do końca wiadome jak potoczą się dalej losy holenderskiego producenta trenażerów z ponad pięćdziesiącio  letnią tradycją. Dziś wiemy już nieco więcej.

Trenażery Tacx w dystrybucji Garmin DACH

Kilka dni temu w oficjalnej nocie na stronie garmin.com/de pojawiła się informacja o zakończeniu prac związanych z integrowaniem struktur sprzedaży Tacx i Garmin. Dotychczas za sprzedaż trenażerów w regionie Niemiec, Szwajcarii i Austrii odpowiedzialne było wyspecjalizowane sklepy rowerowe. Z początkiem sierpnia 2020 roku sprawami związanymi z dystrybucją urządzeń marki Tacx w regionie DACH będzie zajmowała się wyłącznie firma Garmin.

„Przejęcie Tacx było ważnym strategicznym krokiem w rozwoju naszego portfolio produktów rowerowych. Pionowa integracja naszych procesów biznesowych jest jedną z naszych recept na sukces. Istotnym elementem jest wewnętrzna kontrola naszych działań sprzedażowych, w których jesteśmy odpowiedzialni za wszystkie produkty sportowe ”- mówi Kai Tutschke, dyrektor zarządzający Garmin DACH.

Sprzedaż trenażerów Tacx w Polsce?

Na chwilę obecną nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących dystrybucji urządzeń Tacx w Polsce. Jednak w związku z tym, że na stronie garmin.com/pl została już dodana oferta produktów Tacx do treningu w pomieszczeniu, podejrzewamy że lada moment temat ten zostanie oficjalnie wyjaśniony. O tym, że trenażery Tacx będą odgrywały istotną rolę w portfolio amerykańskiego lidera rynku GPS z pewnością świadczy dodanie integracji z najnowszymi licznikami rowerowymi z serii Edge 130 Plus i Edge 1030 Plus.

Garmin Tacx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *