Garmin Dash Cam Mini – najmniejszy (najlepszy) rejestrator jazdy

Decydując się na zakup rejestratora jazdy powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim parametry związane z nagraniem oraz jak najmniejsze gabaryty samego urządzenia. Garmin Dash Cam Mini, który waży zaledwie 28g spełnia oba te kryteria w 100%.

Wymiary rejestratora Garmin Dash Cam Mini

Amerykański producent zrezygnował w modelu Dash Cam Mini z ekranu, co pozwoliło zmniejszyć wymiary kamery do możliwego minimum.  W tym miejscu wypada dodać słowo wyjaśnienia związane z brakiem wyświetlacza. Do przeprowadzenia początkowej konfiguracji kamery (m.in. ustawienie jednostek, jakości nagrania itp) wykorzystać należy aplikację Garmin Drive. Bezprzewodowa synchronizacja za pośrednictwem sieci wi-fi jest bardzo intuicyjna i zajmuje dosłownie klika minut. W przyszłości aplikacja służy też do przeglądania nagrań, edycji ich długości, czy eksportowania plików do np. pamięci telefonu.

Garmin Dash Cam Mini
Intuicyjna konfiguracja kamery za pośrednictwem aplikacji Garmin Drive

Zawartość zestawu

W zestawie poza rejestratorem Garmin Dash Cam Mini znajdziemy dodatkowy uchwyt, dwa kable zasilające o długości 4m i 1,5m oraz adapter do gniazdka zapalniczki z dwoma gniazdami USB. Dwa gniazda pozwalają jednocześnie ładować rejestrator i na przykład telefon. W komplecie dostajemy dwa uchwyty. Początkowo byliśmy zaskoczeni tym, że mocowanie do szyby nie odbywa się na zasadzie przyssawki, a przyklejenia uchwytu. Jednak po konsultacji z serwisem Garmin Polska doszliśmy do wniosku, że to rozwiązanie ma sens i zostało dokładnie przemyślane. Z rejestratorami jazdy jest inaczej niż z nawigacjami samochodowymi. Raz przymocowana kamera rzadko jest przenoszona w inne miejsca, a co za tym idzie jest stale wystawiona na działanie promieni słonecznych. Zastosowany w uchwytach klej jest odporny na wysokie temperatury, przez co możemy bez problemy pozostawić auto na parkingu i nie martwić się o to, że po powrocie znajdziemy rejestrator leżący na desce rozdzielczej :).

Garmin Dash Cam Mini
Zawartość zestawu Garmin Dash Cam Mini

Przed montażem, zdecydowanie zalecamy włączenie rejestratora i odszukanie najbardziej odpowiedniego miejsca do przyklejenia uchwytu na szybie. W celu podglądu obrazu z kamery należy wykorzystać wspomnianą wyżej aplikację Garmin Drive. Znajdujące się w kartoniku kable są cienkie i bardzo elastyczne, przez co łatwo można je ukryć pod uszczelkami drzwi czy podsufitką.

Parametry techniczne rejestratora Garmin Dash Cam Mini

Dash Cam Mini został wyposażony w obiektyw o polu widzenia 140 stopni, co w praktyce jest w zupełności wystarczające do tego aby nagrać boczne ulice czy chodniki. Kamera potrafi nagrywać obraz z prędkością 30 klatek na sekundę i rozdzielczością 1920x1080p. Rejestrator obsługuje karty pamięci w formacie microSD o pojemności 8 – 256 GB (wymagana karta klasy 10).

Specyfikacja Garmin Dash Cam Mini
Specyfikacja techniczna rejestratora Garmin Dash Cam Mini

Dash Cam Mini nagrywa wszystko w tzw. pętli. W praktyce oznacza to, że po zapełnieniu pamięci karty, najstarsze pliki zostaną nadpisane. Jeśli nie chcesz utracić wcześniejszych nagrań możesz przenieść dane z karty na np. dysk zewnętrzny lub dysk komputera. Z poziomu aplikacji Garmin Drive można też wybrać pliki, które nie mają zostać usunięte czy nadgrane. W celu ochrony danego nagrania możemy też skorzystać z przycisku znajdującego się w centralnej części obudowy. Jeśli na trasie stwierdzimy, że wydarzyło się coś ważnego to wystarczy wcisnąć jeden przycisk, a dany fragment nagrania automatycznie zostanie zapisany.

Najmniejszy rejestrator w najniższej cenie

Aktualnie Garmin Dash Cam Mini kosztuje 299zł, co naszym zdaniem jest bardzo korzystaną propozycją. W tej cenie otrzymujemy niewielkich rozmiarów urządzenie, które w zupełności jest wystarczającym narzędziem do rejestrowania nagrań z jazdy. Ten i inne kamery samochodowe z oferty Garmin znajdziecie w sklepie internetowym oraz salonach firmowych TRIGAR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *