W tym artykule prezentujemy działanie aplikacji o nazwie 7-minute workout, która naszym zdaniem idealnie nadaje się na czas domowych treningów wymuszonych poprzez ograniczenia związane z koronawirusem. Ta darmowa aplikacja jest zgodna z wieloma zegarkami Garmin i przeprowadza użytkownika przez szereg prostych ćwiczeń, do wykonania których nie są wymagane żadne specjalistyczne maszyny czy obciążniki.

Skąd pobrać aplikację 7-minute workout?

Tak jak wszystkie inne dodatki dla zegarków Garmin, w celu pobrania aplikacji 7-minute workout należy skorzystać z platformy Garmin Connect IQ. Instalację można przeprowadzić za pośrednictwem kabla i aplikacji Garmin Express lub bezprzewodowo przy użyciu aplikacji Connect IQ. W tym pierwszym przypadku podłączamy zgodny zegarek do komputera za pomocą kabla USB, wchodzimy na stronę aplikacji i klikamy przycisk pobierz. Jeśli nie macie przy sobie kabla czy komputera to wystarczy skorzystać z aplikacji Connect IQ, 0 której to pisaliśmy w tym artykule.

7-minute-workouts

Zgodne zegarki Garmin

Listę wszystkich współpracujących z aplikacją zegarków Garmin znajdziecie na tej stronie. Na liście poza najpopularniejszymi modelami z oferty amerykańskiego producenta (mowa tu oczywiście o serii Garmin Fenix) znalazły się też zegarki z rodziny Forerunner 230/235/245/735XT/645/935/945, Vivoactive i Venu. Co ciekawe sama aplikacja jest dostępna w polskim języku.

Korzystania z aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji w zegarku możemy przejść do ćwiczeń. W tym celu wchodzimy na listę aktywności i odszukujemy na niej pozycję o nazwie 7-min. W kolejny kroku przytrzymujemy lewy, środkowy przycisk w celu wejścia do ustawień aplikacji. Tu możemy ustawić m.in. ilość sesji, czas trwania, czas odpoczynku. Po tych czynnościach wracamy przyciskiem back do głównego widoku.

Garmin 7-minute-workouts_1

Zgodnie ze wskazówką widoczną na ekranie wciskamy przycisk start. Od tego momentu zegarek będzie pokazywał w górnej części nazwę ćwiczenia, które mamy aktualnie wykonywać, a w dolnej kolejne ćwiczenie. Każde ćwiczenie trwa tyle samo czasu (zgodnie z ustalonym czasem sesji) i jest rozdzielone odpoczynkiem. Oprócz ilości wykonanych ćwiczeń na ekranie zobaczymy też informacje o tętnie i temperaturze.

Opis poszczególnych ćwiczeń wraz ze zdjęciami można znaleźć na tej stronie. Po wykonaniu ostatniej sesji, cały trening zostanie automatycznie zapisany w historii aktywności.

Podsumowanie

7-minute workout stanowi uproszczoną wersję treningów z animacjami jaką można znaleźć w nowszych zegarkach Garmin. Szybkie sesje treningowe jakie oferuje ta aplikacja to idealna propozycja na aktywne rozpoczęcie dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *