W tym artykule prezentujemy działanie aplikacji o nazwie 7-minute workout, która naszym zdaniem idealnie nadaje się na czas domowych treningów wymuszonych poprzez ograniczenia związane z koronawirusem. Ta darmowa aplikacja jest zgodna z wieloma zegarkami Garmin i przeprowadza użytkownika przez szereg prostych ćwiczeń, do wykonania których nie są wymagane żadne specjalistyczne maszyny czy obciążniki.

Skąd pobrać aplikację 7-minute workout?

Tak jak wszystkie inne dodatki dla zegarków Garmin, w celu pobrania aplikacji 7-minute workout należy skorzystać z platformy Garmin Connect IQ. Instalację można przeprowadzić za pośrednictwem kabla i aplikacji Garmin Express lub bezprzewodowo przy użyciu aplikacji Connect IQ. W tym pierwszym przypadku podłączamy zgodny zegarek do komputera za pomocą kabla USB, wchodzimy na stronę aplikacji i klikamy przycisk pobierz. Jeśli nie macie przy sobie kabla czy komputera to wystarczy skorzystać z aplikacji Connect IQ, 0 której to pisaliśmy w tym artykule.

7-minute-workouts

Zgodne zegarki Garmin

Listę wszystkich współpracujących z aplikacją zegarków Garmin znajdziecie na tej stronie. Na liście poza najpopularniejszymi modelami z oferty amerykańskiego producenta (mowa tu oczywiście o serii Garmin Fenix) znalazły się też zegarki z rodziny Forerunner 230/235/245/735XT/645/935/945, Vivoactive i Venu. Co ciekawe sama aplikacja jest dostępna w polskim języku.

Korzystania z aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji w zegarku możemy przejść do ćwiczeń. W tym celu wchodzimy na listę aktywności i odszukujemy na niej pozycję o nazwie 7-min. W kolejny kroku przytrzymujemy lewy, środkowy przycisk w celu wejścia do ustawień aplikacji. Tu możemy ustawić m.in. ilość sesji, czas trwania, czas odpoczynku. Po tych czynnościach wracamy przyciskiem back do głównego widoku.

Garmin 7-minute-workouts_1

Zgodnie ze wskazówką widoczną na ekranie wciskamy przycisk start. Od tego momentu zegarek będzie pokazywał w górnej części nazwę ćwiczenia, które mamy aktualnie wykonywać, a w dolnej kolejne ćwiczenie. Każde ćwiczenie trwa tyle samo czasu (zgodnie z ustalonym czasem sesji) i jest rozdzielone odpoczynkiem. Oprócz ilości wykonanych ćwiczeń na ekranie zobaczymy też informacje o tętnie i temperaturze.

Opis poszczególnych ćwiczeń wraz ze zdjęciami można znaleźć na tej stronie. Po wykonaniu ostatniej sesji, cały trening zostanie automatycznie zapisany w historii aktywności.

Podsumowanie

7-minute workout stanowi uproszczoną wersję treningów z animacjami jaką można znaleźć w nowszych zegarkach Garmin. Szybkie sesje treningowe jakie oferuje ta aplikacja to idealna propozycja na aktywne rozpoczęcie dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *