Garmin zaprezentował dziś nowe radary rowerowe z oznaczeniem Garmin Varia RTL515 oraz Garmin Varia RVR315. Oba modele potrafią wyłapać informację o nadjeżdżającym z tyłu pojeździe z odległości nawet 140 metrów i poinformować o tym rowerzystę poprzez wyświetlanie stosownego komunikatu na ekranie licznika Garmin Edge, zgodnego zegarka Garmin bądź aplikacji Garmin Varia.

Jakie zmiany wnosi nowy radar Garmin Varia?

Kluczową nowością jest możliwość połączenia radaru z aplikacją w telefonie. Opcja ta jest dostępna dzięki zastosowaniu protokołu Bluetooth Smart. W praktyce oznacza to, że aby móc korzystać z dobrodziejstw urządzenia Varia RTL515 lub Varia RVR315 nie trzeb posiadać zgodnego licznika czy zegarka. Amerykański producent stworzył bowiem dedykowaną aplikację Garmin Varia. W związku z tym powiadomienia o zbliżających się do rowerzysty pojazdach można wyświetlić na ekranie smartfona. Aplikacja jest zgodna z systemami IOS i Android.

Garmin Varia RVR315

Różnice między Varia RTL515 i Varia RVR315

Model Garmin Varia RTL 515 wizualnie niczym nie różni się od swojego poprzednika (RTL510). Urządzenie to poza funkcją radaru posiada też zintegrowaną lamkę z kilkoma trybami świecenia. Garmin wydłużył czas pracy radaru do 16 godzin oraz dodał nowy tryb oświetlenia przydatny w trakcie jazdy w grupie. Wymiary modelu RTL515 to 98,6 × 19,7 × 39,6 mm, przy wadze 71g.

Tańszy wariant o nazwie Garmin Varia RVR315 posiada tylko funkcję radaru. W związku z brakiem oświetlenie urządzenie zostało zmniejszone. Jego wymiar to 40 × 72 × 20 mm, przy wadze  51,0g. Producent deklaruje do 7 godzin ciągłej pracy radaru. W obu zestawach poza radarem znajdziemy też uchwyt do montażu na sztycy.

Premiera i cena w Polsce

Oba modele powinny pojawić się w sprzedaży już w drugim kwartale 2020 roku. Sugerowana cena za model RTL515 to 200Euro, a wariant RVR315 ma kosztować 150Euro. Wszystkie modele radarów oraz inteligentnego oświetlenia z rodziny Garmin Varia znajdziecie na TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *