Alior Bank i T-Mobile Bankowe wspierają płatności Garmin Pay

Alior Bank i T-Mobile Bankowe (dawniej Alior Sync) dołączają do listy banków, którymi zapłacimy zegarkami z Garmin Pay. Dzięki nim lista banków obejmuje już 11 instytucji finansowych. We wrześniu do Garmin Pay dołączył ING Bank Śląski. W aplikacji Garmin Connect Mobile będzie można dodać zarówno karty debetowe jak i kredytowe. Zegarki pozwalają na dodanie kilku kart więc nic nie stoi na przeszkodznie używania równocześnie dwóch kart.

Co prawda nowe banki nie figurują jeszcze na liście udostępnionej przez Garmin, ale przetestowaliśmy zegarek Venu z kartą debetową od T-Mobile Bankowe. Cały proces przebiegł pomyślnie. Do autoryzacji karty wystarczyło wpisać dane z karty oraz podać kod z SMS. Wszystko zajęło dosłownie dwie minuty.

Garmin Pay Alior
Karta T-Mobile bankowe w zegarkiu Garmin Venu

Przy okazji rzeczniczka Alior Banku pochwaliła się, że wzrost płatności mobilnych w zeszłym roku wyniósł aż 200%. Jak wiadomo Polacy bardzo lubią płatności bezgotówkowe. Już w 2018 roku 99,9% terminali płatniczych obsługiwało płatności mobilne.

Z dużych bankowych graczy jeszcze tylko mBank i Millenium nie wdrożyły płatności Garmin Pay. Co zabawne płatności Garmin Pay w mBanku dostępne są w czeskim oddziale banku. Podobno i w Polsce płatności w mBanku mają pojawić się w nieodległej przyszłości. Mamy nadzieję, że obydwa banki szybko zagoszczą na liście kompatybilności Garmin Pay.

Jeśli dodajecie kartę do zegarka po raz pierwszy to zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem prezentującym jak to zrobić na przykładzie zegarka Garmin Fenix 5 PLUS. Klientów Alior Banku odsyłamy także na dedykowaną stronę banku, gdzie krok po kroku została przedstawiona procedura tworzenia wirtualnego portfela w aplikacji mobilnej Garmin Connect.

Garmin Pay w AliorBank

Wszystkie zegarki obsługujące płatości zbliżeniowe Garmin Pay znajdziecie w sklepach stacjonarnych i sklepie internetowym TRIGAR.pl. W tym momencie są to modele serii: Fenix 6 oraz Fenix 5 Plus, Forerunner 645 i 945, Vivoactive 3 oraz 4, Venu, a także Vivomove Style.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *