Maj przyniósł nam kolejną nowość od Garmina, tym razem jest to nawigacja Garmin Overlander przeznaczona głównie do pojazdów off-roadowych. Wbudowane funkcje, czujniki, mapy topograficzne oraz punkty POI ułatwiają nawigowanie właśnie w trudnym terenie.

Parametry Techniczne Garmin Overlander

Garmin Overlander

Urządzenie może pochwalić się 7 calowym dotykowym ekranem o rozdzielczości 1024×600 pikseli. Jest to o wiele czytelniejsze rozwiązanie niż w urządzeniach turystycznych, które dotąd zazwyczaj używano w pojazdach typu off-road. Samo urządzenie posiada wymiary 19,9×12,2×2,4 cm oraz wagę 437g.

Standardowo Overlander zasilany jest z gniazda zapalniczki, jednakże wbudowana bateria pozwala na czas pracy do 3 godzin bez stałego zasilania. Dodatkowo w zestawie znajdziemy uchwyt magnetyczny, który pozwoli na wygodne umiejscowienie sprzętu w naszym pojeździe.

Wzmocniona konstrukcja urządzenia zapewnia wysoką wytrzymałość jako że spełnia ono standard militarny MIL-STD-810 oraz pyłoszczelności na poziomie IP5X.

Mapy oraz Nawigacja

Garmin Overlander zawiera preinstalowane mapy topograficzne Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (szczegółowe informacje o pokryciu map ukażą się po premierze urządzenia). Pozwoli to na uzyskanie wysokiej szczegółowości terenu oraz dróg, szczególnie poza drogami publicznymi, co jest bardzo istotne w przypadku podróżowania tzw. off-roadem. Dla tras na terenie Afryki zastosowane zostały dane Tracks4Africa o wysokiej szczegółowości. Na ich podstawie nawigacja zaplanuje dla nas trasę uwzględniając wysokości choćby o nachyleniu terenu. Znane z urządzeń Garmin Dezl oraz Camper rozwiązanie pozwalające podać gabaryty pojazdu również wpłynie na zaplanowaną trasę. Wszystkie mapy zawarte w urządzeniu podlegają dożywotniej aktualizacji, więc nie musimy się martwić o zakup nowszych map z biegiem czasu.

Gabaryty pojazdu i poziom nachylenia roaz przechylenia

Nawigacja poprowadzi nas zakręt po zakręcie uwzględniając informację o kątach pochylenia i przechylenia pojazdu dzięki wbudowanemu wysokościomierzowi, barometrowi oraz kompasowi. Overlander ustala położenie na podstawie systemów satelit i sami możemy wybrać z jakich systemów chcemy skorzystać. Do wyboru mamy GPS, GLONASS oraz Galileo.

Nawigacja posiada bazę punktów POI szczególnie istotną przy podróżach po bezdrożach oraz bazę punktów przewidzianych dla kamperów, wszystko dzięki wbudowanej aplikacji iOverlander. Warto również nadmienić, że Overlander jest w pełni kompatybilny z aplikacją Garmin Explore, którą szerzej opisujemy tutaj.

Dodatkowe funkcje w Garmin Overlander

Kompatybilność z BC35 i Garmin inReach

Garmin Overlander jak większość nowych nawigacji Garmina posiada cyfrowe komunikaty o ruchu drogowym oraz jest kompatybilny z kamerami cofania (w tym przypadku BC35). Bez problemu zamontujemy nasze urządzenie w nietypowym miejscu korzystając z systemów mocowania Ram-Mounts.

Nowością w Garmin Overlander jest możliwość sparowania urządzenia z komunikatorem satelitarnym inReach. Pozwoli to na wysyłanie i odbieranie smsów, otrzymywanie informacji o pogodzie oraz wysłanie sygnału SOS z dowolnego miejsca na ziemi.

Podsumowanie

Do tej pory w pojazdach przeznaczonych do jazdy po bezdrożach często wykorzystywaliśmy urządzenia turystyczne jak Montana czy GPSMap 276Cx. Garmin Overlander przebija je jednak funkcjonalnością, a wysokie standardy wytrzymałości pozwolą na zastosowanie sprzętu nie tylko w pojazdach zamkniętych, ale też na quadach czy motocyklach. Bez wątpienia jest to w tym momencie najlepsze rozwiązanie dla off-roadu wśród urządzeń firmy Garmin.

Wszystkich zainteresowanych zakupem nawigacji Garmin Overlander lub innego produktu Garmina zapraszamy do naszego sklepu online oraz salonów stacjonarnych znajdujących się w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Gdańsku.

 

2 komentarze do “Garmin Overlander – Prezentacja Produktu

 • 22 lipca, 2019 o 20:59
  Bezpośredni odnośnik

  chce kupic navi overlander Garmin -czy mozna kupic juz u was -przeslecie do Gdyni-jestem od piatku caly tydzien?

  Odpowiedz
  • 26 lipca, 2019 o 11:32
   Bezpośredni odnośnik

   Niestety produkt nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży :(. Mamy go w zamówieniu, ale Garmin Polska nie podał dokładnej daty realizacji.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *