W przypadku kiedy proponowane przez Garmina sposoby zamocowania urządzenia nie są dla nas wystarczające, z pomocą przychodzą nam produkty firmy Ram-Mounts. Charakteryzują się one dużą możliwością manipulowania ustawieniem urządzenia, a także szerokim doborem podstaw, ramion czy uchwytów montażowych.

Ram-Mounts w 3 krokach

Tak naprawdę większość (jeżeli nie wszystkie) systemy mocowania opierają się na 3 elementach:

  1. Uchwyt montażowy
  2. Ramię
  3. Podstawa montażowa (Do podstawy montażowej montujemy uchwyt do urządzenia)

Wszystkie wymienione wyżej elementy łączą się ze sobą przy pomocy zacisków oraz odlanych kulek (o różnych rozmiarach). Tak więc większość elementów Ram-Mounts jest ze sobą kompatybilna co pozwala nam na szybkie przenoszenie urządzenia pomiędzy różnymi miejscami montażu w prosty i szybki sposób, bez konieczności kupowania dodatkowego uchwytu.

Przykładowo montując podstawę w samochodzie z kulką o średnicy 1” oraz inną podstawę z taką samą kulką w innym pojeździe, możemy przenosić ramię z uchwytem i nawigacją między pojazdami odkręcając tylko ramię.

Uchwyty, ale do czego?

No i tutaj mamy baaardzo szerokie pole manewru. Tak naprawdę nie sposób zliczyć wszystkich sposobów montażu, które proponuje nam firma Ram-Mounts. Warto niemniej nadmienić, że wśród nich znajdziemy między innymi uchwyty:

Jest to jednak tylko delikatne przybliżenie możliwości, ponieważ każda z kategorii montażu posiada mnóstwo różnych sposobów, o których najlepiej przekonać się samemu.

Wyciągamy pomocne ramię

Przykładowe ramiona montażowe.

Również i w tym przypadku mamy możliwość wyboru. Decyzja którą musimy podjąć uzależniona jest głównie od długości ramienia, które potrzebujemy oraz wielkości wspomnianej wcześniej kulki, do której będziemy mocować ramię, a następnie uchwyt. W swojej ofercie Ram-Mounts posiada również takie akcesoria jak blokady na kluczyk tak aby nikt niepowołany nie mógł uchwytu po prostu rozkręcić i zabrać.

Podstawy oraz uchwyty, czyli czy tylko Garmin?

Kolejnym wielkim działem, który na pewno trzeba przejrzeć samemu są podstawy montażowe. Znajdziemy tutaj wiele rozwiązań dla konkretnych sprzętów Garmina (np. seria Grmin GPSMap, seria Garmin Montana). Niemniej firma nie ogranicza się do produktów stricte pod markę Garmin, posiada bowiem w swojej ofercie szeroką gamę uchwytów do smartphone’ów, tabletów czy nawet uchwyty na kubki z napojami.

Przykładowe uchwyty do urządzeń.

Wszystkich zainteresowanych produktami firmy Ram-Mounts (i nie tylko) zapraszamy do naszego sklepu online oraz salonów stacjonarnych znajdujących się w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *