Garmin GPSmap 66i – nawigacja turystyczna i komunikator satelitarny w jednym

Garmin nie zwalania tempa. Po nowościach z działu fitness jakie zostały zaprezentowane na początku maja, przyszedł czas na odświeżenie ręcznych nawigacji. Amerykański producent przedstawił aż pięć nowych GPS-ów turystycznych. O ile modele GPSMap 64x/sx i eTrex 22x/32x wnoszą drobne modyfikacje w stosunku do swoich poprzedników, tak seria Garmin GPSMap 66i to już naprawdę konkretna propozycja. Model ten posiada bowiem pełną funkcjonalność topowego turystyka (GPSMap 66) oraz komunikatora satelitarnego Garmin inReach.

Garmin GPSmap 66i

Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. Globalnej sprzedaży konsumenckiej w oficjalnym komunikacie prasowym, powiedział że Garmin GPSMap 66i stanowi odpowiedź na prośby i oczekiwania  Klientów. Według niego dodanie technologii inReach do serii GPSMap 66 stanowi rewolucję w branży eksploracji. Trudno nam się z tym nie zgodzić. Możliwości modelu GPSMap 66 są nam bardzo dobrze znane i  przedstawiliśmy je szczegółowo w tym artykule. Urządzenie 66i będzie posiadała bardzo podobną obudowę. Do poruszania się po menu wykorzystujemy klawisze znajdujące się bezpośrednio pod ekranem. Rozwiązanie klawiszowe zapewnia komfort obsługi nawet w rękawiczkach, co jest niezwykle ważne w trakcie mroźnych wypraw.   Na prawej krawędzi obudowy pojawił się natomiast znany z komunikatorów satelitarnych Garmin inReach przycisk SOS. W celu zapobiegnięcia przypadkowemu wciśnięciu, przycisk ten znajduje się pod przykrywką. Wciśnięcie SOS skutkuje wysłaniem wiadomości do całodobowego centrum ratunkowego GEOS.

Przycisk SOS w GPSMap 66i

Nawigacja w Garmin GPSMap 66i

Na trzycalowym ekranie, który jest czytelny w pełnym słońcu możemy wyświetlić fabrycznie zainstalowaną w urządzeniu mapę TopoActive Europe. Poza tym do odbiornika można bezpłatnie pobrać satelitarne obrazy Garmin BirdsEye. GPSMap 66i bez problemu poradzi sobie także z open mapami, które w wielu krańcach świata stanowią główne źródło orientacji w terenie. W kwestii nawigacji nie można zapomnieć o trójosiowym kompasie, wysokościomierzu barometrycznym czy opcjach takich jak nawigacja do współrzędnych, zapis i powrót po śladzie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które amerykański producent mocno promuje w ostatnich miesiącach stanowi współpraca odbiornika GPSMap 66i  z aplikacją Garmin Explore. Aplikacja pozwala zarządzać punktami czy śladami z poziomu telefonu i przesyłać je do nawigacji turystycznej bez konieczności znajdowania się w zasięgu sieci komórkowej czy sieci wi-fi. Polecamy szczegółową prezentację działania tej aplikacji dostępną na stronie fenixworld.pl

Współpraca z aplikacją Garmin Explore
Współpraca z aplikacją Garmin Explore
Komunikacja satelitarna inReach

Poza wspomnianą wcześniej opcją wysyłania powiadomienia SOS, urządzenie Garmin GPSMap 66i umożliwia także wysyłanie i odbieranie komunikatów SMS oraz udostępnianie własnej pozycji. Dzięki korzystaniu z sieci Iridium, producent deklaruje 100% zasięgu w dowolnym miejscu na globie.

Komunikacja SMS w GPSMap 66i
Premiera i cena w Polsce

Premiera urządzenia Garmin GPSMap 66i została zaplanowana na drugi kwartał 2019 roku, co oznaczało by że produkt powinien pojawić się w sprzedaży już lada dzień. Sugerowana cena to około 2600zł. Należy jednak pamiętać o tym, że aby móc skorzystać z funkcji komunikatora trzeba wykupić odpowiedni plan. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do sklepu TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *