Garmin GPSMap 66 – nowa odsłona kultowej, ręcznej nawigacji

Garmin GPSMap 66 to najnowsza seria ręcznych nawigacji w ofercie amerykańskiego lidera rynku GPS. O ile w segmencie urządzeń treningowych jesteśmy rozpieszczani nowościami (średnio co kilka miesięcy Garmin prezentuje nowy zegarek, opaskę czy licznik rowerowy), tak na następce popularnej serii GPSMap 64 przyszło nam czekać aż 4 lata.

O serii Garmin GPSMap

Pierwszy model z serii Garmin GPSMap, oznaczony symbolem 60 został zaprezentowany w 2004 roku. Odbiornik ten posiadał czarno-biały wyświetlacz i był obsługiwany za pomocą przycisków znajdujących się bezpośrednio pod wyświetlaczem. W 2006 roku pojawił się wariant 60CSX z kolorowym wyświetlaczem, kompasem elektronicznym, wysokościomierzem ciśnieniowym oraz slotem na kartę pamięci. Model ten przez 4 lata zdobył rzeszę fanów na całym świecie. Jego następcą został Garmin GPSMap 62 (premiera w 2010r), wzbogacony m.in. o nowe – bardziej intuicyjne menu, wyświetlacz o podwyższonej rozdzielczości, standardowe łączenie z komputerem za pomocą kabla mini USB oraz możliwość instalowania kilku map na raz bez konieczności łączenia ich w specjalnym programie. Kolejna odmiana, która nadal jest dostępna w sprzedaży, czyli seria Garmin GPSMap 64 została wzbogacona o możliwość bezprzewodowego łączenia z telefonem i odbierania z niego powiadomień o przychodzących połączeniach, sms-ach itp. W tej serii dodano także wsparcie dla odbioru sygnału satelitarnego z rosyjskiego systemu GLONASS. Wszystkie dotychczasowe serie posiadały ekran o przekątnej 2,6″. Cechą wspólną stanowi także charakterystyczna, zewnętrzna antena. Jakie nowości wnosi zaprezentowany  w 2018 roku Garmin GPSMap 66? Nowa seria ręczników posiada pełną funkcjonalność swojego poprzednika. O różnicach piszemy w dalszej części.

Garmin Gpsmap

Garmin GPSMap 66

Nowa seria Garmin GPSMap 66 zyskała nową obudową. Ogólny design został jednak zachowany. Do poruszania się po menu należy skorzystać z klawisza funkcyjnego oraz dodatkowych przycisków, które znajdują się bezpośrednio pod ekranem. Przekątna wyświetlacza jest o 0,4″ dłuższa w porównaniu do modelu GPSMap 64. Trzy calowy ekran posiada rozdzielczość 240x400px.

garmin gpsmap 66

Pamięć wewnętrzna odbiornika to 16GB i została dwukrotnie zwiększona w stosunku do swojego poprzednika. Dwukrotnie zwiększono także możliwość zapisania własnych lokalizacji. Urządzenia z serii Garmin GPSMap 66 potrafią zapisać aż 10 tysięcy współrzędnych, 25o tras oraz 300 aktywności w formacie FIT. Odbiornik zyskał wsparcie dla odbioru europejskiego sygnału Galileo. Poza tym współpracuje także z systemami GPS i GLONASS.

W ofercie pojawią się dwa warianty. Różnica między modelem Garmin GPSMap 66S, a Garmin GPSMap 66ST tkwi w turystycznej mapie całej Europy, która znajduje się w modelu z oznaczeniem ST. Oba urządzenia posiadają mapę bazową, którą można rozbudować o dodatkowe mapy. Do odbiorników można też pobierać satelitarne zdjęcia BirdsEye i to bez konieczności posiadania subskrybcji. Po synchronizacji z telefonem na ekranie GPSMap 66 możemy  otrzymywać informacje o warunkach pogodowych.

garmin gpsmap 66

Podobnie jak nawigacja Garmin Oregon 700, tak i nowy GPSMap 66 będzie zgodny z platformą Garmin Connect IQ. Dzięki tej współpracy do urządzenia będzie można pobrać nowe aplikacje, widżety i inne dodatki. Sporą ciekawostką jest zapowiedź nowej aplikacji Garmin Explore. Aplikacja ma zostać oddana do użytku w 4 kwartale 2018 roku. Na chwilę obecną GPSMap 66 stanowi jedyną serię powiązaną z tą aplikacją. Zainstalowany na zgodnym smartphonie Garmin Explore ma stanowić narzędzie do zarządzania mapami, planowania punktów, tras itp.

Premiera i cena Garmin GPSMap 66

Nowa seria powinna pojawić się sprzedaży w czwartym kwartale 2018 roku. Sugerowana cena za wersję ST wynosi 1999zł. Za model bez mapy Europy (GPSMap 66S) zapłacimy około 250zł mniej. Po więcej informacji zapraszamy do sklepu TRIGAR.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *