W końcu się doczekaliśmy. W sklepie Connect IQ pojawiła się aplikacja muzyczna Deezer, która umożliwia pobieranie własnych playlist do zgodnych urządzeń Garmin. O tym jak bardzo użytkownicy wyczekiwali tego dodatku może świadczyć ilość pobrań aplikacji, która przekroczyła ponad 3000 w zaledwie kilka dnia od prezentacji.

Czym jest Deezer?

Deezer to założony w 2007 roku francuski serwis muzyczny, który oferuje swoim użytkownikom dostęp do ponad 53 milionów utworów. Serwis jest dostępny w ponad 180 krajach i umożliwia słuchanie ulubionych utworów m.in. na urządzeniach z systemem operacyjnym macOS, Windows czy mobilnych Android, IOS, Windows Phone. Od września 2018 roku z Deezera mogą skorzystać także posiadacze muzycznych zegarków Garmin.

deezer

Kompatybilne zegarki Garmin

W momencie tworzenia tego artykułu, Garmin posiada w swojej ofercie trzy serie zegarków wyposażonych w odtwarzacz muzyki. Dotychczas zegarki te obsługiwały jedynie własną muzykę, co w czasach muzycznych platform streamingowych było mało wygodnym rozwiązaniem. Szukania i pobierania plików mp3 to już przeszłość. Obecnie większość użytkowników słucha muzyki z serwisów typu Deezer, Spotify, Tidal.

deezer garmin
Od lewej Vivoactive 3 Music, Forerunner 645 Music, Fenix 5 Plus
Wymagania techniczne

Aby móc pobrać na jeden z wyżej wymienionych zegarków ulubione utwory muzyczne czy całe playlisty należy posiadać konto Deezer Premium. Wersja premium nie zawiera reklam między utworami oraz pozwala pobierać i odsłuchiwać muzykę w trybie offline. Zakładając po raz pierwszy konto w serwisie Deezer uzyskujemy dostęp do 30 – dniowego okresu próbnego, w którym można przetestować działanie wersji premium. Po tym czasie opłata za miesiąc użytkowania wynosi 20zł. Do słuchania muzyki bezpośrednio z zegarka musimy posiadać jeszcze słuchawki bluetooth.

Pobieranie muzyki z Deezer

Procedura pobierania utworów z konta Deezer Premium nie jest skomplikowana. W pierwszej kolejności musimy pobrać i zainstalować w zegarku aplikację Deezer. Aplikacja ta jest dostępna w platformie Connect IQ. Do instalacji możemy wykorzystać smartphone w którym posiadamy aplikację Garmin Connect Mobile lub podłączyć zegarek do komputera i skorzystać z programu Garmin Express. Aby rozpocząć pobieranie muzyki zegarek musi znajdować się w zasięgu sieci Wi-Fi. Instrukcję pobierania playlisty z serwisu Deezer znajdziecie w tym artykule.

Zainteresowanych zakupem zegarka z opcją odtwarzania i pobierania muzyki z serwisu Deezer zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *