Spotify dostępny dla zegarków Garmin Fenix 5 Plus! Na tę informację z wytęsknieniem czekało sporo użytkowników. Dotychczas jedyną aplikacją muzyczną pozwalającą na instalowanie własnych playlist w zegarku był Deezer. Na szczęście Garmin nie spoczął na laurach i dodał wsparcie dla kolejnego dużego serwisu muzycznego.

Zegarki kompatybilne z Spotify

Z artykułu prasowego firmy Garmin, który został opublikowany w dniu 03.10.2018r wynika, że na chwilę obecną wsparcie dla aplikacji Spotify uzyskała tylko seria Garmin Fenix 5 Plus. Amerykański producent nie wspomina nic o pozostałych muzycznych modelach ze swojej oferty (Vivoactive 3 Music, Forerunner 645 Music). W skład serii Fenix 5 Plus wchodzą:

garmin spotify
Od lewej Fenix 5S Plus, Fenix 5 Plus, Fenix 5X Plus
Korzystanie ze Spotify w zegarku

Zasada działania Spotify jest bardzo podobna do aplikacji Deezer. I tak, aby móc pobierać własne playlisty do jednego z wyżej wymienionych zegarków Garmin, należy posiadać konto Spotify Premium. Niestety wersja darmowa nie pozwala na tworzenia własnych katalogów i odsłuchiwanie ich w trybie offline.  Poza tym należy pamiętać o zainstalowaniu w zegarku najnowszego oprogramowania 5.10. Do pobrania aktualizacji najlepiej skorzystać z darmowego programu Garmin Express. Po tych czynnościach pozostaje już tylko pobranie aplikacji Spotify ze sklepu Garmin Connect IQ i instalacja w zgodnym zegarku. Do pobrania aplikacji zalecamy korzystanie z Garmin Connect Mobile. Do pobrania muzyki wymagany jest dostęp zegarka do sieci wi-fi.

garmin spotify

Wkrótce na blogu fenixworld.pl zaprezentujemy szczegółową instrukcję korzystania z aplikacji Spotify w zegarkach Garmin Fenix 5 Plus, a tymczasem polecamy prezentację DC RainMakera:

Podsumowanie

Spotify w zegarku Garmin Fenix 5 Plus to idealne rozwiązanie dla fanów ćwiczeń w rytmie ulubionej muzyki. Dzięki takiemu połączeniu nie musimy zabierać na trening telefonu, wystarczy zegarek Garmin i słuchawki bezprzewodowe.  A do tego za pośrednictwem zegarka wyposażonego w Garmin Pay możemy jeszcze dokonać płatności! Czyż to nie układ idealny? Zainteresowanych zakupem Fenixa 5 Plus zapraszamy do naszych salonów firmowych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku lub do sklepu internetowego TRIGAR.pl

 

2 komentarze do “Spotify dostępny dla zegarków Garmin Fenix 5 Plus

 • 4 października, 2018 o 19:51
  Bezpośredni odnośnik

  Do spotify potrzebne jest WiFi.. Ale fenix 5 plus z mineralnym szkłem nie posiada WiFi…. I co w tym przypadku??

  Odpowiedz
  • 11 października, 2018 o 14:50
   Bezpośredni odnośnik

   Wszystkie zegarki z serii Fenix 5 Plus posiadają wi-fi. Wspomniany podział (szkiełko szafirowe/mineralne) obowiązuje przy serii Fenix 5 (bez plusa w nazwie)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *