Garmin od liku lat konsekwentnie stawia na sport, czego efektem są pojawiające się w ofercie tej firmy nowe urządzenia treningowe dla biegaczy, kolarzy, triathlonistów. W styczniu 2018 roku amerykański producent zaprezentował nową opaskę dla graczy w golfa – Garmin Approach X10. W tym wpisie zaprezentujemy jej możliwości.

Dostępne warianty Garmin Approach X10

Nowa opaska będzie dostępna w dwóch kolorach oraz dwóch rozmiarach:

  • kolor czarny w rozmiarze małym/średnim
  • kolor ciemnoniebieski w rozmiarze małym/średnim
  • kolor czarny w rozmiarze dużym

Opaski małe/średnie pasują na nadgarstek o obwodzie z przedziału 132-195 mm, a rozmiar duży dla obwodu nadgarstka 162-225 mm.

 

garmin approach x10

Zawartość opakowania

W zestawie poza opaską otrzymujemy jednie kabel do zasilania oraz zbiór skróconych instrukcji obsługi. Co ciekawe kabel zasilający jest taki sam jak ten zastosowany w nowych seriach zegarków Garmin Fenix 5, Forerunner 935, Vivoactive 3 czy Vivosport. Naszym zdaniem ujednolicenie sposobu zasilania to bardzo dobry pomysł.

Funkcjonalność

Opaska Garmin Approach X10 jest bardzo podobna do swojego starszego brata z oznaczeniem „X40” w nazwie. W odniesieniu do tego modelu nową opaskę okrojono o takie funkcje jak:

  • optyczny pomiar tętna z nadgarstka Garmin HR Elevate
  • pomiar ilości stawianych w ciągu doby kroków i pokonanego dystansu
  • przesyłanie powiadomień o połączeniach, smsach itp. ze zgodnego telefonu
  • wsparcie dla czujnika uderzeń Garmin TruSwing
  • budzik

W praktyce oznacza to, że przy codziennym użytkowaniu, opaska Garmin Approach X10 tak naprawdę dostarczy jedynie informacji o dacie i godzinie. Założeniem producenta było jednak stworzenie budżetowego produktu, który dostarczy graczowi najważniejszych informacji na polu golfowym. Pod tym kątem Approach X10 sprawdzi się bardzo dobrze. Na poniższym filmie zostały zaprezentowane jego wszystkie możliwości.

Opaska współpracuje z ponad 40 tysiącami pól golfowych z całego świata. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS urządzenie ustala Twoją pozycję na polu golfowym oraz pokazuje odległości do przedniej, tylnej i środkowej części greenów. Ciekawostkę stanowi też współpraca z aplikacją Garmin Golf.

garmin approach x10

Cena i premiera w Polsce

Bez względu na kolor i rozmiar opaska Garmin Approach X10 będzie kosztować niecałe 800zł. Premiera w Polsce została przewidziana na początek 2 kwartału 2018r.

Zainteresowanych zakupem zegarków do golfa odsyłamy do sklepu TRIGAR.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *