Zwnętrzna bateria Garmin Charge została stworzona z myślą o fanach długich wypraw rowerowych, bowiem w użyciu ze zgodnym licznikiem z serii Garmin Edge może wydłużyć czas jego pracy o ponad 20 godzin! W tym wpisie prezentujemy w jaki sposób należy ją zamontować w kompatybilnym uchwycie Garmin.

Zawartość opakowania

W opakowaniu, poza zewnętrzną baterią Garmin Charge, znajdziemy także specjalny adapter do uchwytu rowerowego, skróconą instrukcję montażu oraz ładowarkę sieciową. Do ładowarki sieciowej zostały dołączone aż cztery końcówki. Możemy zatem podróżować po całym świecie i nie martwić się o rodzaj wtyczki do gniazdka.

bateria zewnętrzna Garmin Edge 1030

Konstrukcja

Power bank jak na Garmina przystało został wykonany z solidnego materiału. Na jednej krawędzi znajduje się włącznik oraz cztery diody do sygnalizacji poziomu naładowania akumulatora. Pod gumową osłoną ukryto z kolei port wejściowy do ładowania baterii (typ micro – USB) oraz port wyjściowy zasilania (typ USB-A).

Kompatybilne urządzenia

Zewnętrzna bateria została zaprojektowana z myślą o liczniku Garmin Edge 1030. Po zastosowaniu adaptera i wpięciu akumulatora w uchwyt, który znajduje się w komplecie z tym licznikiem nie są wymagane żadne dodatkowe kabelki. Ładowanie tego modelu Edge jest możliwe dzięki czterem pinom, które znajdują się w tylnej części jego obudowy. (Edycja z 2019r. Nowe liczniki z serii Edge 530 i Edge 830 są także kompatybilne z zewnętrzną baterią Garmin Charge). Producent dał także możliwość zastosowania zewnętrznej baterii w połączeniu z nieco starszymi licznikami Garmin Edge 1000/820/520. Jednakże w tych przypadkach należy dokupić uchwyt od licznika Edge 1030 i przewód adaptacyjny.

Montaż zewnętrznej baterii

Dokładną instrukcję montażu możecie znaleźć w skróconym manualu zewnętrznej baterii, który jest dołączony do zestawu. W skrócie montaż akumulatora w zewnętrznym uchwycie od licznika Garmin Edge 1030 wygląda następująco.

bateria garmin edge 1030

Aby móc zasilać licznik Garmin Edge 1030 bezpośrednio z baterii i to bez użycia dodatkowych kabelków, należy zdemontować gniazdo z oryginalnego uchwytu i w jego miejsce wkręcić adapter znajdujący się w zestawie z baterią.

zewnetrzna bateria edge 1030

Adapter pozwala zamocować licznik w uchwycie i zablokować go za pomocą dźwigienki. Za pomocą dźwigni zabezpieczamy także baterię w uchwycie. Ten sposób montażu przypomina uchwyty stosowane przy kamerach sportowych Garmin Virb.

bateria zewnętrzna Garmin Edge 1030

Producent deklaruje wydłużenie pracy licznika Edge 1030 nawet o 24 godziny. Po wpięciu licznika do uchwytu z zamontowaną baterią automatycznie rozpoczyna się jego zasilanie. Jeżeli bateria wewnętrzna w Edge nie wymaga ładowania w dowolnym momencie możemy odciąć zasilanie poprzez przytrzymanie przycisku power na obudowie licznika. Wznowienie zasilania odbywa się poprzez wciśnięcie przycisku na obudowie baterii.

bateria zewnętrzna Garmin Edge 1030

Dane techniczne zewnętrznej baterii Edge 1030

W poniższej tabeli znajdują się najważniejsze parametry techniczne dotyczące baterii.

bateria dla edge 1030

Gdzie kupić?

Zainteresowanych zakupem zewnętrznej baterii dla licznika Garmin Edge 1030 oraz akcesoriów z nią powiązanych (uchwyt i kabel adaptacyjny) zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu internetowego TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *