Garmin Vivofit 4 – monitor aktywności z kolorowym wyświetlaczem

Na kilka dni przed końcem roku amerykański producent zaprezentował nowy monitor aktywności z serii Vivo. Czwarta już generacja opasek została oznaczona symbolem Garmin Vivofit 4.

garmin vivofit 4

Garmin Vivofit 4 – design i warianty produktu

Wizualnie nowy Garmin Vivofit 4 jest bardzo podobny do swojego poprzednika. Niewielkich rozmiarów tracker (25g) został umieszczony w silikonowym pasku. Zmieniono kolorystykę przycisku służącego do poruszania się po memu z ciemnej na srebrną. Standardowo zegarek można zakupić w dwóch rozmiarach oraz trzech kolorach (czarnym, białym i nakrapianym). Opcjonalnie można skorzystać z zamiennych opasek.

  • rozmiar mały pasuje na nadgarstki o obwodzie 122-188mm
  • rozmiar duży pasuje na nadgarstki o obwodzie 148-215mm
Kolorowy i zawsze włączony wyświetlacz

Rozmiar wyświetlacz w nowej opasce wynosi 11x11mm i jest dosłownie minimalnie większy od wyświetlacza zastosowanego w vivoft 3 (10x10mm). Zwiększono także rozdzielczość wyświetlacza z 64x64px do 88x88px. Najważniejszą zmianą jest jednak zastosowanie kolorowego ekranu, który jest stale aktywny. Producent deklaruje aż rok pracy urządzenia bez konieczności wymiany baterii. Do zasilania monitora wykorzystano dwie baterie typu SR43. Przypominamy, że opaska Vivofit 3 była zasilana jedną baterią CR 1632.

Funkcjonalność

Garmin Vivfit 4 podobnie jak wszystkie urządzenia z tej rodziny posiada akcelerometr, który w połączeniu z profilem użytkownika zlicza całodobowo ilość kroków, kalorii, pokonany dystans, a także monitoruje sen. Zegarek posiada alert dźwiękowy i wizualny (czerwony pasek pod godziną) przypominający o braku ruchu.  Dzięki trybowi move iq nie musimy pamiętać o włączaniu stopera podczas treningu. Vivofit 4 sam rozpozna rodzaj aktywności i w razie potrzeby włączy stoper. Nowością, znaną m.in. z wyższych modeli (np. Vivosmart czy Vivosport) jest widget wyświetlający pogodę oraz funkcja znajdowania telefonu. Warunkiem koniecznym do skorzystania z tych funkcji jest połączenie opaski z aplikacją Garmin Connect Mobile.

Cena i premiera w Polsce

Sugerowana cena produkt jest miłym zaskoczeniem. Garmin Vivofit 4 będzie kosztował 349zł, co oznacza że model ten będzie tańszy niż jego poprzednik. Garmin na swojej oficjalnej stronie jako termin premiery podaje czwarty kwartał 2017 roku, co oznacza że opaska lada dzień powinna trafić do sklepów. Zainteresowanych zakupem odsyłamy do sklepu Trigr.pl, gdzie można zapisać się na powiadomienie o dostępności produktu.

Jeden komentarz do “Garmin Vivofit 4 – monitor aktywności z kolorowym wyświetlaczem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *