Garmin Vivosmart 3 – nowość dla aktywnych!

Trzeba przyznać, że Garmin nie próżnuje w tym roku. Po takich premierach jak Fenix 5, Forerunner 935, InReach Explorer czy rejestratorach jazdy DashCam 45/55 przyszedł czas na zaprezentowanie nowego monitora aktywności – Garmin Vivosmart 3.

Vivosmart 3 rozszerza rodzinę monitorów aktywności z serii Garmin Vivo. Nowa opaska stanowi kontynuację modelu Vivosmart HR, jest jednak od swojej poprzedniczki smuklejsza oraz posiada „ukryty ekran”, który uaktywnia się tylko w tedy kiedy jest potrzebny. Podobnie jak wersja HR do zliczania kroków czy pokonanego dystansu wykorzystywany jest akcelerometr, gdyż monitor nie posiada modułu GPS.

Smukły, elegancki, wyposażony w ukryty wyświetlacz vívosmart 3 śledzi aktywności, liczy kroki, pokonane piętra, mierzy sen i wiele innych parametrów. Wyświetla inteligentne powiadomienia i mierzy tętno na nadgarstku1, co umożliwia dostęp do narzędzi monitorowania kondycji i samopoczucia, takich jak szacowanie pułapu tlenowego i całodzienny monitoring wysiłku – Garmin Polska

Pod względem funkcjonalnym Vivosmart 3 jest bardzo zbliżony do swojego poprzednika. Jest jednak klika nowości na które warto zwrócić uwagę.

  • Monitor pomiaru tętna z nadgarstka HR Elevate jest osadzony niżej, przez co w trakcie użytkowania będzie on praktycznie niewyczuwalny.

  • Pułap tlenowy – Obliczanie szacunkowego pułapu tlenowego. Ta nowa funkcja opasek Garmin jest znakomitą miarą kondycji aerobowej – dzięki niej przyspieszysz swoje fitnessowe postępy
  • Wiek sprawnościowy – Bazując na twoim pułapie tlenowym, wiek sprawnościowy pozwala łatwo zrozumieć postępy w pracy nad kondycją. Im niższy wiek sprawnościowy w porównaniu do rzeczywistego wieku, tym lepiej.
  • Całodzienny monitoring wysiłku – Vivosmart 3 to pierwsze urządzenie Garmin z całodziennym monitoringiem wysiłku, umożliwiające użytkownikom odkryć momenty zwiększonych obciążeń oraz odpoczynku i regeneracji.
  • Trening siłowy i liczenie powtórzeń – Nowa funkcja treningu siłowego pozwala liczyć serie, powtórzenia, i czas odpoczynku podczas tradycyjnych ćwiczeń siłowych oraz przesyłać te informacje do Garmin Connect do dalszej analizy.

  • Move IQ 2.0 – Wykrywa znane rodzaje aktywności i pozwala wyświetlić je w Garmin Connect. Nowa funkcja automatycznego startu aktywności pozwala ustawić progi tempa dla biegu i marszu.

Opaska Garmin Vivosmart 3 działa do 5 dni bez konieczności ładowania i będzie dostępna w trzech kolorach: fioletowym, niebieskim i czarnym. Dodatkowo wersję czarną będzie można nabyć w rozmiarze XL.

Sugerowana cena producenta to 149 Euro. Przewidywana premiera w Polsce ma nastąpić już w drugim kwartale 2017 roku. Więcej informacji o Garmin Vivosmart 3 zajdziecie na Trigar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *