Garmin Fenix 5S Sapphire różowe złoto

Garmin Fenix 5s Sapphire z ramką w kolorze różowego złota oraz białym paskiem z trwałego silikonu to nowa propozycja zegarka multisportowego dla aktywnych kobiet.

Nowy zegarek, którego premiera została zaplanowana na trzeci kwartał 2017 roku ma zapełnić lukę w ofercie powstałą po zakończeniu produkcji modelu Garmin Fenix 3 White Rose Gold. Z kolei jedyny z dotychczasowych modeli z serii Fenix 5S, który także posiada szafirowe szkło ma ciemną kolorystykę. Trzeba przyznać, że amerykański producent potrafi idealnie wytworzyć potrzebę rynkową :).

Garmin Fenix 5S Sapphire to wielofunkcyjny zegarek wyposażony w optyczny pomiar tętna z nadgarstka nowej generacji. W odróżnieniu od czujnika zastosowanego w modelach Fenix 3HR, nowy sensor został osadzony niżej przez co praktycznie nie czuć go w trakcie noszenia na codzień.

Garmin Fenix 5S, bo kobieta zmienną jest

Podobnie jak w całej serii zegarków Fenix 5, tak i w najnowszym modelu Garmin Fenix 5S zastosowano paski z systemem mocowań quickfit. Rozwiązanie to pozwala w dosłownie kilka sekund wymienić paski w zegarku. Garmin posiada w swojej ofercie zarówno silikonowe paski sportowe w kilku odmianach kolorystycznych, a także pozłacaną bransoletę. Ta druga sprawdzi się w trakcie użytkowania zegarka na codzień.

garmin fenix 5s

Od przybytku głowa nie boli

Ciężko w kilku słowach scharakteryzować możliwości nowego zegarka od Garmina. Lista funkcji jaką oferuje model Garmin Fenix 5S jest naprawdę  bardzo długa. Zegarek odbiera sygnał satelitarny z dwóch systemów satelitarnych: GPS oraz GLONASS, a dodatkowa antena, ukryta w ramce sprawia że ustalanie pozycji trwa dosłownie kilka sekund. Na podstawie zmiany pozycji Fenix 5s określa pokonany dystans oraz podaje prędkość lub tempo. W zegarku znajdują się fabrycznie zainstalowane aplikacje wspierające bieganie (w terenie i pomieszczeniu), jazdę na rowerze, pływanie, spacerowanie itp. W razie potrzeby można stworzyć własna aktywność i dostosować wyświetlane w trakcie treningu parametry.

garmin fenix 5s

Garmin Fenix 5S  po połączeniu z zewnętrznymi czujnikami takimi jak np. czujnik temperatury, czujnik mocy czy kadencji pedałowania dostarczy dodatkowych informacji, które zostaną wyświetlone na ekranie zegarka w trakcie treningu. Poza zewnętrznymi czujnikami w urządzeniu odnajdziemy elektroniczny kompas, wysokościomierz i barometr. Z kolei po synchronizacji ze zgodnym telefonem na wyświetlaczy odczytamy powiadomienia o przychodzących połączeniach, smsach czy mailach i innych notyfikacjach.

Więcej informacji na temat nowego modelu znajdziecie na trigar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *