Garmin zaprezentował nową odsłonę ręcznych urządzeń, zapinanych na nadgarstku z serii Foretrex. Modele Garmin Foretrex 601 i Garmin Foretrex 701 stanowią kontynuację modelu „401” ale w porównaniu do swojego poprzednika zostały wzbogacone o kilka dodatkowych cech.

Obsługa trzech systemów satelitarnych

Garmin Foretrex 601 i Garmin Foretrex 701 Ballistic Edition odbierają sygnał satelitarny z aż trzech systemów satelitarnych: amerykańskiego GPS, rosyjskiego GLONASS oraz europejskiego Galileo. Współpraca z trzema systemami pozwala korzystać z odbiorników w nawet najbardziej odległych zakątkach globu i daje gwarancję stabilnej pracy.

Choć wizualnie konstrukcja nowych urządzeń na pierwszy rzut oka nie odbiega od modelu „401” to posiadają one nieco większy wyświetlacz (2″), który wyświetla cztery kolory oraz ma dwukrotnie większą rozdzielczość (200×128). Według danych producenta bateria zastosowana w modelach Foretrex 601 i Foretrex 701 pozwoli na 48 godzin ciągłej pracy w trybie normalnego GPS, czyli blisko 3x dłużej niż w poprzedniej wersji.

Wbudowane czujniki w Garmin Foretrex 601/701

Wbudowane czujniki takie jak wysokościomierz, barometr czy trójosiowy kompas w połączeniu z zapisywaniem własnych punktów w trakcie wędrówki, stanowią źródło bezcennych informacji nawigacyjnych ułatwiających orientację w terenie. Kolejnym ułatwieniem nawigacyjnym jest mapa bazowa świata, która została zainstalowana w pamięci wewnętrznej oby odbiorników. Poza wbudowanymi czujnikami, nowe Foretrexy współpracują także z zewnętrznymi sensorami takimi jak, czujnik temperatury, tętna czy kadencji

garmin foretrex

Nawigacje Garmin Foretrex 601 i Garmin Foretrex 701 są wyjątkowo wytrzymałe. Zostały opracowane zgodnie ze standardami wojskowymi dotyczącymi temperatury, wstrząsów i wodoodporności (MIL-STD-810G). Są również wyposażona w funkcje taktyczne, takie jak zgodność z noktowizorami i trybem Jumpmaster – materiał Garmin Polska

Pozostań w kontakcie

Choć nowa seria odbiorników w żadne sposób nie przypomina smartwatcha to została jednak wyposażona w kilka inteligentnych dodatków. Po synchronizacji ze zgodnym telefonem na ekranie urządzenia Foretrex 601 i Foretrex 701 można odczytać smsa, maila czy sprawdzić kto do nas dzwoni.

garmin foretrex

Oprogramowanie Applied Ballistics

Model Garmin Foretrex 701 oznaczony w nazwie dodatkowo jako Ballistics Edition posiada specjalne oprogramowanie, które jest pomocne przy obliczania rozwiązań z zakresu celowania w strzelectwie długodystansowym. Funkcję tą szczególnie powinni docenić myśliwi oraz strzelcy.

garmin foretrex

Premiera w Polsce

Premierę obu nowych urządzeń nawigacyjnych zaplanowano na trzeci kwartał bieżącego roku. Więcej informacji o serii Garmin Foretrex znajdziecie na trigar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *