Garmin CountDown – odliczanie czas zacząć!

Garmin Countdown to nazwa tarczy, którą bezpłatnie można pobrać z platformy Garmin Connect IQ i zainstalować w zgodnym zegarku amerykańskiego producenta. Postanowiliśmy sprawdzić co takiego niezwykłego ma w sobie motyw Countdown, że został pobrany już ponad 46 tysiące razy.

Tarcza  Garmin Countdown instalacja i zgodne urządzenia

Aby móc skorzystać z tarczy Garmin Countdown należy posiadać zgodny zegarek oraz aktywne konto w Garmin Connect. Lista kompatybilnych urządzeń obejmuje praktycznie wszystkie modele zegarków, które posiadają wsparcie dla dodatków ze sklepu Connect IQ (pełną listę zgodnych produktów można zobaczyć na stronie aplikacji w zakładce compatible devices).

Tarczę można pobrać za pośrednictwem strony Connect IQ i aplikacji Garmin Express (wymagane połączenie za pomocą kabla USB) lub bezprzewodowo za pomocą aplikacji Garmin Connect Mobile.

garmin countdown

Edycja parametrów tarczy

Po pobraniu i automatycznej instalacji, w zegarku zostanie ustawiona przykładowa tarcza zawierająca podstawowe informacje takie jak aktualny dzień, miesiąc i data, godzina (wyświetlana w postaci cyfrowej), a także dodatkowe parametry informujące o naładowaniu akumulatora, ilości kroków jakie wykonaliśmy w ciągu doby czy nieodczytanych powiadomieniach.

Poza wyżej wymienionymi danymi jest jeszcze rzecz najważniejsza. W dolnej części ekranu znajduje się nazwa wydarzenia, jego data oraz informacja o tym ile dni pozostało do jego rozpoczęcia.

garmin countdown

Aby zmienić nazwę wydarzenia oraz jego datę rozpoczęcia wystarczy uruchomić aplikację Garmin Connect Mobile, a następnie wejść w ustawienia tarczy Countdown. Edycja poza informacjami związanymi z wydarzeniem pozwala także na kilka dodatkowych modyfikacji takich jak:

 • wyłączenie lub włącznie pokazywania daty wydarzenia
 • zmiana koloru daty wydarzenia
 • zmiana koloru ilości dni do wydarzenia
 • zmiana koloru słowa „days”
 • zmiana koloru tła (standardowe tło jest czarne, ale można je zmienić na białe)
 • powiększenie cyfr prezentujących aktualną godzinę
 • edycja kolorów dla godziny, aktualnej daty, procentowego naładowania akumulatora, ikony bluetooth, tła boxu z ilością powiadomień, ilości kroków
 • edycja koloru postępu postawionych w ciągu dnia kroków (zmiana koloru kropek znajdujących się pod ilością kroków)
 • zamiast ilości kroków i dziennego celu można włączyć pokazywanie pokonanego dystansu i kalorii
 • możliwość włączenia paska informującego o braku ruchu
 • zmiana koloru linii rozdzielających

Zapisanie ustawień spowoduje przesłanie nowej tarczy do zegarka.

garmin countdown

Jakiś czas temu pisaliśmy  o możliwości wysyłania i wyświetlania notatek w zegarku Garmin, jako sposobie dla zapominalskich. Dzięki tarczy Countdown możesz na stałe umieścić ważną informację w miejscu na które spoglądasz kilka razy w ciągu doby. Czas jaki pozostał do najbliższego maratonu czy innych ważnych zawodów może stanowić także funkcję motywacyjną. Upływające dni powinny zmobilizować do intensywniejszych treningów 🙂

Osoby zainteresowane zakupem zegarka Garmin, który obsługuje tarczę Countdown zapraszamy na stronę Trigar.pl/bieganie. Wszystkie modele poza zegarkiem Forerunner 35 są kompatybilne z opisaną powyżej tarczą.

4 komentarze do “Garmin CountDown – odliczanie czas zacząć!

 • 29 maja, 2017 o 17:52
  Bezpośredni odnośnik

  Hej. A gdzie dokładnie trzeba wejść na aplikacji mobilnej by móc wyświetlić te ustawienia do edytowania ? kompletnie nie mogę sobie z tym poradzić.
  P. s
  Apka ściągnięta i ustawiona jako tarcza zegarka… dalej jest już problem.

  Odpowiedz
  • 30 maja, 2017 o 08:41
   Bezpośredni odnośnik

   Cześć. Faktycznie uprościliśmy trochę temat :). Przed chwilą dodaliśmy do tekstu obrazkową instrukcję, która powinna pomóc.

   Odpowiedz
 • 8 czerwca, 2017 o 10:11
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, mam Fenixa 5 i ta aplikacja u mnie nie działa. Czy ktoś może podpowiedzieć dlaczego. Dziękuję

  Odpowiedz
  • 9 czerwca, 2017 o 07:02
   Bezpośredni odnośnik

   Witam. Według specyfikacji autora tarczy nie powinno być problemu z instalacją w serii Garmin Fenix 5. Pytanie w którym miejscu pojawia się problem? Czy tarcza wcale nie instaluje się w zegarku?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *