Czy zegarek Garmin może służyć jako mobilny notes? Jak najbardziej! Dzisiejszy wpis dedykujemy zapominalskim. Dzięki aplikacji Note2Watch w łatwy sposób prześlesz notatki utworzone na komputerze do zgodnego zegarka lub licznika firmy Garmin. W momencie pisania tego artykułu aplikacja była darmowa. Obecnie za darmo można ją przetestować przez 3 dni. Wykupienie rocznej subskrybcji wiąże się z kosztem 10$.

Instalacja aplikacji Note2Watch

Pierwsza czynność jaką należy wykonać to instalacja Note2Watach w zgodnym urządzeniu Garmin. Program można pobrać za darmo z platformy Garmin Connect IQ. Do wyboru mamy dwie metody instalacji programu:

  • Instalacja za pośrednictwem aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile – wystarczy uruchomić aplikację i przejść do sklepu Connect IQ. Wyszukujemy aplikację Note2Watch i pobieramy ją. Niewątpliwą zaletą tej metody jest bezprzewodowa instalacja.
  • Instalacja za pośrednictwem kabla usb, platformy Garmin Connect i programu Garmin Express – podłączamy zgodne urządzenie Garmin do komputera, otwieramy stronę z aplikacją i pobieramy ją
  • Instalacja za pośrednictwem sklepu mobilnego Garmin Connect IQ Store

Po wpisaniu w platformie Garmin Connect IQ frazy Note2Watch otrzymacie dwa wyniki:

  • Note2Watch – aplikacja
  • Note2Watch – widget

zegarek garmin note2watch

Producent zaleca instalację zarówno widgetu jak i aplikacji. Widget daje szybszy dostęp do notatek, ale notatki automatycznie po odczytaniu są szybciej usuwane z pamięci zegarka. Z kolei w przypadku aplikacji do jej otwarcia trzeba wykonać kilka dodatkowych klików, ale notatki nie są z tego miejsca usuwane.

Zegarek Garmin – synchronizacja

Po zainstalowaniu aplikacji w zgodnym urządzeniu Garmin (lista zgodnych urządzeń znajduje się w opisie aplikacji – compatible devices) należy założyć konto na stronie Note2Watch.com. Rejestracja ogranicza się jedynie do podania adresu mailowego oraz hasła. Po zarejestrowaniu na wskazany adres mailowy otrzymamy link, którego kliknięcie stanowi aktywację konta. Po założeniu konta przechodzimy do synchronizacji. W tym celu uruchamiamy w zegarku aplikację o nazwie Notes. Na ekranie zegarka pojawi się kod, który należy wprowadzić na stronie.

zeagrek garmin note2watch

Jeżeli chcemy zsynchronizować z platformą Note2Wach nowy zegarek Garmin lub połączyć zegarek z widgetem to wystarczy po zalogowaniu do panelu wybrać symbol koła zębatego (ustawienia), a następnie wybrać Pair Again:

zegarek garmin

Tworzenie i przesyłanie notatek

Po założeniu konta na stronie Note2Watch.com i synchronizacji z zegarkiem Garmin przyszedł czas na utworzenie pierwszej notatki. W celu utworzenia notatki klikamy na symbol +:

zeagrek garmin note2watch

Następnie wprowadzamy tytuł i dłuższy opis. Na zakończenie klikamy przycisk Done. Pod warunkiem, że zegarek lub licznik Garmin do którego chcemy przesłać notatkę jest połączony bezprzewodowo z telefonem to po kilkunastu sekundach notatka zostanie automatycznie przesłana. W lewej części listy widać status przesyłania.

Zegarek Garmin – odczytywanie i edycja notatek

Po przesłaniu notatka będzie widoczna w zgodnym zegarku lub liczniku Garmin. Aby ją odczytać zegarek nie musi być połączony z telefonem. Co więcej telefon nie musi się nawet znajdować w pobliżu. Wystarczy uruchomić widget lub aplikację Note2Watch. Do przełączania się między notatkami wykorzystujemy przyciski w górę i w dół. Po wybraniu przycisku Start/Stop przejdziemy do całej notatki. Przytrzymanie przycisku Menu pozwoli przejść do ustawień aplikacji. W ustawieniach można m.in. zwiększyć lub zmniejszyć czcionkę oraz zmienić tło aplikacji czy widgetu.

zegarek garmin notatka

Podsumowanie

Aplikacja Note2Watch to idealne rozwiązanie dla zapominalskich. W notatkach możemy zapisać przydane informacje takie jak np. NIP firmy, PESEL dziecka, listę zakupów. Dla wielu osób (zwłaszcza mężczyzn) robienie zakupów nie jest przyjemne, o  robienie zakupów ze smartfonem w ręku już nie wspominając. Dzięki notatkom w aplikacji Note2Watach masz zawsze wolne ręce! W związku z tym, że aplikacja nie zawiera ochrony hasłem nie zalecamy zapisywania w notatkach informacji poufnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *