Przesłanie trasy z Google Maps do Garmin

Przesłanie trasy z Google Maps do Garmin to bardzo często powtarzające się zapytanie pośród naszych klientów, a tym samym użytkowników liczników, zegarków i ręcznych odbiorników marki Garmin. W związku z tym postanowiliśmy przygotować krótki tutorial w którym krok po kroku pokażemy jak w łatwy sposób przygotować trasę  w Google i przesłać ją do zgodnego produktu Garmin.

Tworzenie trasy w Google Maps jest bardzo intuicyjne i sprowadza się do wskazania punktu startowego i końcowego oraz  wybraniu rodzaju transportu. W praktyce wygląda to w sposób następujący.

1. Otwieramy Google Maps, a następnie wpisujemy adres startowy w wyszukiwarce (A) lub wskazujemy go ręcznie na mapie (B). Po wybraniu punktu startowego klikamy na ikonę planowania trasy (C)

Google Maps do Garmin

2. Dodany punkt z automatu ustawi się jako adres końcowy trasy. Aby zmienić kolejność ułożenia punktów wystarczy kliknąć na ikoną (D). Następnie wprowadzamy adres docelowy podróży (E) i wybieramy rodzaj transportu (F). Google zaproponuje kilka tras. Wskazujemy na mapie trasę, którą chcemy pokonać. Wybór zostaje potwierdzony zmianą koloru trasy na niebieski. W ramach profilu rowerowego uzyskujemy podgląd do profilu wysokościowego trasy.

Google Maps do Garmin

3. Aby zmienić trasę wystarczy ją „chwycić” kursorem myszy i przenieść w inne miejsce. Po ustaleniu trasy klikamy na szczegóły (G)

Google Maps do Garmin

4. Wybieramy ikonę udostępniania trasy (H), a następnie kopiujemy link (I)

Google Maps do Garmin

5. W związku z tym, że urządzenia Garmin obsługują trasy w formacie GPX musimy przekonwertować zaplanowaną trasę do takiego właśnie rozszerzenia. W tym celu otwieramy stronę mapstogpx.com  i wklejamy na środku strony skopiowany wcześniej link (J) i klikamy na przycisk Lets Go (K)

Google Maps do Garmin

6. Po kilku sekundach plik z trasą w formacie .gpx automatycznie zapisze się na dysku komputera. Przed wysłaniem go do zgodnego urządzenia Garmin można zmienić jego nazwę, ale należy pamiętać o tym by nie zmienić rozszerzenia pliku. W celu wgrania pliku do urządzenia Garmin wystarczy podpiąć urządzenie do komputera, skopiować plik i wkleić go do folderu New files. Dokładniejszą instrukcję instalacji pliku .gpx w liczniku lub zegarku Garmin znajdziecie tutaj.

licznik_garmin

4 komentarzy do wpisu “Przesłanie trasy z Google Maps do Garmin

 • Marzec 20, 2018 at 7:54 pm
  Permalink

  Super sprawa tylko że u mnie w Garmin DriveSmart 61 LMT-S nie ma folderu New files 🙁

  Odpowiedz
  • Marzec 21, 2018 at 7:51 am
   Permalink

   Już sam się utworzył 🙂 na karcie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *