Nawigacja Garmin – przesyłanie punktów ulubionych

Niewątpliwą zaletą wszystkich nawigacji samochodowych marki Garmin  stanowi możliwość zapisywania w jej pamięci tzw. punktów ulubionych. Dzięki tej funkcji w łatwy sposób można zaznaczać na mapie adresy czy współrzędne geograficzne, a także dodać do nich własne nazwy i symbole. Odpowiednio pogrupowane dane są łatwe do odnalezienia, a dla wielu użytkowników stanowią bezcenną bazę.

waypointy garmin

Bardzo często przy sprzedaży nowej nawigacji samochodowej, motocyklowej czy też nawigacji  dla pojazdów ciężarowych marki Garmin spotykamy się z prośbą polegającą na przeniesieniu bazy punktów adresowych ze starej nawigacji do nowej – mówi Robert software & firmware engineer z wrocławskiego salonu Trigar.pl

Mając świadomość tego, że zbierana od lat baza klientów czy ulubionych adresów ma dla nas wartość powinniśmy zadbać o jej zabezpieczenie. I tu z pomocą przychodzi darmowy program Garmin Express. W poniższych kilku krokach pokażemy jak zarchiwizować w pamięci komputera bazę ulubionych punktów oraz jak przesłać ją do nowego urządzenia Garmin.

Pobranie programu Garmin Express

Pierwsza czynność jaką należy wykonać to pobranie i zainstalowanie na komputerze programu Garmin Express. Garmin Express to uniwersalne narzędzie za pomocą którego możesz pobrać dla swojej nawigacji Garmin najnowsze oprogramowanie, mapę, instrukcję obsługi, a także zapisać i przesłać do innego urządzenia Garmin bazę punktów ulubionych. Program jest dostępny dla systemów Windows i MAC OS, a pobrać go można bezpłatnie ze strony producenta.

Uruchomienie Garmin Express i podłączenie nawigacji

Po zainstalowaniu programu Garmin Express włączamy go i podłączamy do komputera nawigację Garmin, z której chcemy odebrać bazę punktów ulubionych, a następnie dodajemy nowe urządzenie Garmin (w trakcie rejestracji można podać adres mailowy, ale i bez tego można przejść dalej):

Po dodaniu nawigacji wybieramy opcję Narzędzi i zawartość:

W kolejnym ekranie klikamy na Utwórz kopię zapasową teraz. Czekamy na zakończenie procesu tworzenia kopii zapasowej. Po wyświetleniu komunikatu w górnej części można odłączyć nawigację od komputera. Jeśli z jakichś przyczyn w Twojej nawigacji została by usunięta lista punktów ulubionych, to wystarczy podłączyć nawigację do tego samego komputera uruchomić program Garmin Express i w zakładce „narzędzi i zawartość” wybrać opcję przywróć z kopi zapasowej.

Przesyłanie punktów do nowej nawigacji

Jeśli właśnie zakupiłeś nową nawigację Garmin i chciałbyś przenieść do niej bazę adresową zapisaną w starym urządzeniu to wystarczy uruchomić program Garmin Express, podłączyć do niego nową nawigację, a następnie analogicznie jak w punkcie powyżej dodać ją do bazy programu Garmin Express. Oczywiście zanim wykonasz te kroki należy utworzyć kopię zapasową ze starego urządzenia. Teraz w programie widzimy starą nawigację (Garmin Nuvi 200) oraz nową (Garmin Nuvi 3490). Zielona lampka przy nowej nawigacji oznacza, że jest ona aktualnie połączona z komputerem i programem Garmin Express. Wybieramy nową nawigację, a następnie klikamy na „Narzędzia i zawartość”.

Tym razem oprócz funkcji „utwórz kopię zapasową” pojawiła się opcja przesłania ulubionych. Jedyne co musimy zrobić to kliknąć przycisk prześlij teraz i zaczekać do zakończenia transferu. Po stosownym komunikacie, który pojawi się  w górnej części programu można bezpiecznie odłączyć od komputera  nawigację i cieszyć się starą bazą adresową w nowym urządzeniu nawigacyjnym Garmin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *