Garmin Vivoactive 3 to wielofunkcyjny zegarek, wyposażony w moduł GPS, akcelerometr oraz optyczny czujnik pomiaru tętna. Model ten obsługuje ponad 15 aplikacji sportowych i stanowi idealne narzędzie do monitorowania treningów zarówno na otwartym terenie jak i w pomieszczeniach zamkniętych. W tym wpisie pokazujemy jak działa aplikacja basen.
Pierwszą czynnością jaką musimy wykonać przed wejściem do wody to wybór aktywności basen. W tym celu znajdując się w ekranie głównym (ekran godziny) wystarczy kliknąć na jedyny przycisk znajdujący się na obudowie zegarka, a następnie z listy wybrać basen. W tym momencie za każdym razem pojawi się zapytanie o długoś basenu. Do wyboru mamy basenu o wymiarach: 25m, 50m, 25 jardów, 33 i 1/3 metra, 33 i 1/3 jarda lub własny wymiar. Najmniejsza niestandardowa długość basenu jaką możemy ustawić to 17 metrów.
Poza długością basenu warto jeszcze zajrzeć do ustawień, gdzie możemy m.in. zdecydować jakie parametry chcemy widzieć na ekranie zegarka w trakcie treningu. O ile przy aktywnościach takich jak bieganie, chód czy jazda na rowerze można ustawić kilka ekranów z danymi, tak przy pływaniu mamy dostęp tylko do jednego ekranu na którym znajdują się dwa parametry.
Do wyboru mamy następujące parametry:
a) Pola stopera:
- Stoper
- Czas interwału
- Upłynęło czasu
b) Pola dystansu:
- Dystans
- Dystans interwału
c) Pola tempa:
- Średnie tempo
- Tempo interwału
- Tempo ostatniej długości
d) Pola długości:
- Długości
- Długości interwału
e) Pola SWOLF:
- Średni SWOLF
- Interwał SWOLF
- SWOLF ostatniej długości
f) Pola ruchów:
- Średnie tempo ruchu
- Tempo ruchów w interwale
- Tempo ruchów na ostaniej długości
- Styl ruchu interwału
- Styl ruchu ost. int.
- Styl na ostatniej długości
- Ruchy ostatniej długości
- Średnio ruchów/długość
- Ruchy na interwał/długość
Wszystkie w/w parametry zostały wyjaśnione na 21 stronie instrukcji zegarka Garmin Vivoactive 3. Pomimo tego, że standardowo mamy do dyspozycji tylko dwa edytowalne parametry to mamy rozwiązanie dla osób które chciałby w trakcie pływania mieć podgląd do większej ilości danych. Z pomocą przychodzi sklep z dodatkami Garmin Connect IQ. Data field o nazwie DozenSwim podzieli górną część ekranu na cztery pola.
W ustawieniach aktywności basen możemy jeszcze zdefiniować alerty:
- czasu
- dystansu
- kalorii
Po osiągnięciu założonego celu zegarek zawibruje oraz wyświetli na ekranie stosowny komunikat.
Po zakończonej aktywności podsumowanie treningu można obejrzeć w historii zegarka lub w platformie Garmin Connect.
W trakcie pływania optyczny czujnik pomiaru tętna z nadgarstka jest wyłączony. Należy tu także wspomnieć o tym, że Garmin Vivoactive 3 nie jest kompatybilny z czujnikiem Garmin HRM Swim, co oznacza że nie ma możliwości pomiaru tętna przy pływaniu. Osoby, którym zależy na tym parametrze powinny zastanowić się nad zakupem bardziej zaawansowanych zegarków z serii Forerunner 935 czy Fenix 5.
Pełną specyfikację zegarka Garmin Vivoactive 3 znajdziecie w sklepie TRIGAR.pl Przypominamy także, że możecie nas odwiedzić w salonach stacjonarnych w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.