W ofercie firmy Garmin pojawiły się odświeżone modele najbardziej popularnych serii wędkarskich Striker oraz echoMAP, oznaczone dodatkowo jako „Plus”. Seria Striker to najchętniej wybierana przez wędkarzy podstawowa grupa echosond, z kolei modele echoMAP to grupa o jeden poziom wyższa.

Modele echoMAP w porównaniu do Strikerów obsługują mapy morskie Garmin BlueChart, sieć NMEA 2000 (modele 6, 7, 9 calowe) oraz sonary wielowiązkowe Panoptix (modele 7 i 9 calowe). Dzięki tym dodatkowym możliwościom echoMAPy są częściej wybierane przez osoby, które planują w przyszłości rozbudowę osprzętu na łodzi.

Co jest największym plusem nowych „Plusów”? To zdecydowanie moduł Wi-Fi wbudowany w wybrane modele (nie będą go miały najmniejsze modele z ekranami 4 i 5 cali). Zapewnia on komunikację bezprzewodową pomiędzy echosondą a zgodnym urządzeniem mobilnym i umożliwia korzystanie z kilku bardzo ciekawych funkcji.

Aplikacja ActiveCaptain

Poprzez zgodnego smartfona, tablet z systemami Android lub IOS będzie możliwe zdalne zarządzanie echosondą.  Dzięki obsłudze plotera na urządzeniu mobilnym łatwiej zaplanujemy trasę czy zapiszemy poszczególne punkty. Echosondy z Wi-Fi mogą także otrzymywać powiadomienia na ekran plotera. Będzie można łatwo sprawdzić kto do nas dzwoni czy przeczytać SMSa bezpośrednio na echosondzie, bez szukania mokrymi rękami smartfona w kieszeni.

Garmin striker plus

Bezprzewodowo prześlemy także do konta Garmin Connect automatycznie zebrane przez echosondę dane głębokościowe. Pływając po danym akwenie funkcja Quickdraw Contours stworzy dla nas mapę (nakładkę) z izobatami. Dane mogą pozostać prywatne, a można także podzielić się nimi z całą społecznością użytkowników echosond Garmin.

Co ważne, łatwo zaktualizujemy również oprogramowanie w echosondzie do najnowszej wersji, nie będziemy już do tego potrzebowali karty SD z nagraną aktualizacją. Zarządzanie powyższymi funkcjami będzie możliwe po pobraniu bezpłatnej aplikacji Garmin ActiveCaptain na zgodny smartfon lub tablet.

Nakładka z danymi Quickdraw Contours

Czy wybierając niższy model Striker Plus z ekranem 4 lub 5 cali bez Wi-Fi coś zyskujemy wybierając nowe modele? Tak, nowe Strikery choć nie wyślą ani nie odbiorą nakładek z danymi głębokościowymi będą je tworzyć i zapisywać w pamięci wewnętrznej. Nawet wybierając prostsze modele zyskamy zatem przydatną funkcję Quickdraw Contours – automatycznego rysowania danych głębokościowych.

Pełną ofertę echosond Garmin w tym najnowsze modele można już zamawiać na stronie Trigar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *