Pomiar tętna w wodzie z czujnikami Garmin HRM Swim oraz Garmin HRM Tri

Garmin zaprezentował dwa nowe czujnik tętna, które pozwalają rejestrować informacje o tętnie w trakcie treningu pływackiego:

Oba czujniki zbierają informacje o tętnie w trakcie pływania i po wyjściu z wody przesyłają je bezpośrednio do zgodnego zegarka.


Wersja HRM Swim, dzięki specjalnej, antypoślizgowej budowie nie przemieszcza się w trakcie nawrotów. Czujnik ten jest także odporny na chemię basenową, co oznacza że można z niego bez problemu korzystać w trakcie treningów na pływalni.

Czujnik tętna Garmin Hrm Swim

Z danych producenta wynika, że czujnik garmin hrm-swim może zarejestrować tętno także w trakcie biegania czy jazdy na rowerze, ale tylko w ramach aktywności multisport (aktywność ta jest dostępna w zegarkach Fenix 3, Epix oraz Forerunner 920XT).  Aktualizacja informacji: czujnik hrm swim odczyta tętno w trakcie każdej aktywności.

Tutaj znajdziecie przykładowe statystyki zarejestrowane przy pomocy czujnika tętna Garmin HRM Swim (dziękujemy użytkownikowi Beybol za udostępnienie danych).

Przykładowe statystyki z treningu pływackiego z użyciem zegarka Fenix 3 i czujnikiem tętna hrm swim.
Drugi czujnik, oznaczony jako Garmin HRM Tri został wykonany z elastycznego materiału oraz posiada wbudowany akcelerometr (znany z czujnika hrm-run) Czujnik ten idealnie sprawdzi się w trakcie zawodów triathlonowych oraz przy treningach na otwartym akwenie. W przypadku monitora garmin hrm-tri zaleca się trening w specjalnych strojach (piankach), gdyż bez nich czujnik może się przemieszczać, co wpłynie na nieprawidłowe wskazania tętna.
Czujnik HRM-Tri nie jest odporny na chemię basenową, dlatego nie jest zalecane używanie go w trakcie pływania na basenie. Producent dopuszcza ten rodzaj treningu, ale  tylko w piance.
Monitor Hrm-Tri posiada wbudowany akcelerometr, który rejestruj parametry związane z dynamiką biegu: ilość kroków, czas kontaktu stopy z podłożem, odchylenie pionowe oraz szacunkowy pułap tlenowy (VO2).
Czujnik tętna Garmin Hrm Tri
Oba czujnik są kompatybilne z zegarkami Garmin Fenix 3, Garmin Epix oraz Garmin Forerunner 920XT.
W polskiej dystrybucji oba czujniki powinny się ukazać w połowie sierpnia 2015r. Będzie je można zakupić w następujących wersjach:
 • Czujnik tętna Garmin HRM-Swim
 • Czujnik tętna Garmin HRM-Tri
 • Zestaw czujnik tętna Garmin HRM-Swim + Garmin HRM-Tri
 • Zestaw Garmin Forerunner 920XT w kolorze czarno/srebrnym + czujniki HRM-Swim i HRM-TRI

11 komentarzy do “Pomiar tętna w wodzie z czujnikami Garmin HRM Swim oraz Garmin HRM Tri

 • 18 sierpnia, 2015 o 09:20
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  niestety tylko wymienione zegarki (Fenix 3, Epix oraz Forerunner 920XT) będą współpracować z czujnikami tętna HRM-Swim i HRM-Tri.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 3 czerwca, 2016 o 09:13
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, czy zegarek Garmin fenix 3 hr elevate ma możliwość pomiaru tętna w trakcie pływania?

  Odpowiedz
 • 19 października, 2017 o 06:49
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Czy czujnik Garmin HRM-Swim będzie współpracował z zegarkiem TomTom Adventurer ? Potrzebuję pasa do pomiaru tętna podczas pływania w basenie !!
  Pozdrawiam
  Poproszę też o odpowiedź na maila.

  Odpowiedz
  • 19 października, 2017 o 12:43
   Bezpośredni odnośnik

   Witam. Niestety na 99% pasek nie będzie działał z zegarkiem marki TomTom. Garmin w swoim czujniku do przesyłania danych wykorzystuje protokół ANT+, a Polar z tego co kojarzę Bluetooth.

   Odpowiedz
 • 17 maja, 2018 o 11:29
  Bezpośredni odnośnik

  Pas HRM swim zarejestruje wszystkie dane podczas biegu oraz kolarstwa, jednak podczas biegu pas spada z klatki piersiowej w dół.

  Odpowiedz
 • 31 lipca, 2018 o 14:52
  Bezpośredni odnośnik

  Czy ktoś sprawdzał czy opaska HRM-RUN4 nie ulegnie zniszczeniu podczas pływania w piance na triathlonie? czy zakładać ją dopiero po wyjściu z wody??

  Odpowiedz
  • 3 sierpnia, 2018 o 09:24
   Bezpośredni odnośnik

   Opaska HRM-RUN4 jest wodoszczelna i bez problemu można ją używać zarówno z pianką jak i bez. Oczywiście model ten w trakcie pływania nie zarejestruje tętna. Do tego są wymagane wersjie TRI lub Swim.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *