Jakie światła rowerowe Garmin wybrać?

Sezon rowerowy nadchodzi, a wraz z nim czas, aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Odkryj światła rowerowe Garmin, które łączą w sobie innowacyjną technologię radarową z inteligentnym oświetleniem. Sprawdź które urządzenie serii Varia wybrać i poczuj się pewnie w każdej trasie.

Nie ma nic lepszego niż jazda na świeżym powietrzu. Widoki, szum wiatru i sama przyjemność z bycia na drodze. Jednak, gdy jesteś na zewnątrz, zawsze towarzyszy ci ryzyko. Dlatego, podobnie jak kask chroni głowę, tak światła zwiększają twoją widoczność i bezpieczeństwo.

Wśród rozwiązań, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze, znajdują się światła rowerowe Garmin Varia. Dzięki połączeniu zaawansowanej technologii radarowej z inteligentnym oświetleniem, Garmin zapewnia kompleksowe rozwiązania dla każdego rowerzysty.

Jakie światła rowerowe Garmin wybrać?

Garmin oferuje tylne światła Varia z radarem, które współpracuje z twoim komputerem rowerowym Edge lub zegarkiem. To świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w każdych warunkach poprzez miganie i ostrzeganie, gdy zbliża się pojazd.

Radar wsteczny Varia, co daje?

Radar wsteczny Garmin Varia to przede wszystkim system ostrzegawczy. Dzięki sygnałom dźwiękowym i świetlnym, ostrzega rowerzystę o pojazdach zbliżających się z tyłu, nawet z odległości 140 metrów. Komunikaty wyświetlisz na poniższych urządzeniach:

Radar sprawia, że użytkownik pozostaje świadomy sytuacji na drodze bez konieczności odwracania się podczas jazdy.

Zalety świateł rowerowych Garmin

Kolejną istotną funkcją radarów Varia jest wbudowane inteligentne oświetlenie. Lampka, umieszczona w górnej części urządzenia, emituje światło o natężeniu do 65 lumenów w trybie ciągłym i migającym. Natomiast widoczność światła dochodzi do 1,6 km.

Co więcej, lampka automatycznie reaguje na warunki na drodze. Gdy jedziemy z włączonym światłem ciągłym i radar wykryje pojazd za nami, lampka przechodzi w tryb ostrzegawczy świecąc mocniej. Zwiększając tym samym naszą widoczność dla nadjeżdżającego pojazdu.

Wybór trybu oświetlenia jest możliwy poprzez krótkie naciśnięcie przycisku na obudowie radaru lub za pomocą sparowanego urządzenia Garmin. Wszystkie aktualnie dostępne lampki, czyli Varia RTL515, Varia eRTL615 oraz RCT715 wyposażono w radar wsteczny.

Bezpieczeństwo, wygoda i kompatybilność

Korzystając z radarów wstecznych Garmin, użytkownik nie tylko zyskuje na bezpieczeństwie, ale także na wygodzie. Dzięki połączeniu oświetlenia z radarem, oszczędzamy miejsce, zyskując dodatkową funkcjonalność bez konieczności montażu dodatkowych urządzeń.

Dodatkowo urządzenia współpracują nie tylko z licznikami i zgodnymi zegarkami, ale także z aplikacją Varia App. Dzięki czemu smartfon może służyć jako wyświetlacz dla naszego urządzenia.

Jakie oświetlenie rowerowe Garmin wybrać?

Porównanie urządzeń serii Varia

Radary i światła rowerowe Garmin, to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa, w każdych warunkach poprzez miganie i ostrzeganie, gdy zbliża się pojazd. Nie dziwi więc, że wiele profesjonalnych drużyn kolarskich używa ich podczas treningów.

Varia RVR315

Idealny wybór dla osób, które cenią sobie prostotę i skuteczność. Ten kompaktowy radar nie tylko ostrzega przed zbliżającymi się pojazdami, ale także integruje się z licznikami rowerowymi, zgodnymi zegarkami oraz smartfonami, zapewniając bezpieczeństwo podczas jazdy.

Varia RTL515

Wybór dla tych, którzy od sprzętu rowerowego oczekują więcej. Model RTL515 to nie tylko ostrzeżenia o nadjeżdżających pojazdach, ale także zintegrowane światło tylne. Wydajna bateria urządzenia zapewnia do 16 godzin pracy w trybie dziennym, migającym.

Varia eRTL615

Garmin pomyślał również o użytkownikach rowerów elektrycznych. Varia eRTL615 to bliźniak modelu RTL515, w mniejszej obudowie, pozbawionej baterii. Radar zasilany jest bowiem baterią naszego eRoweru za pomocą dedykowanego przewodu.

Varia RCT715

Model dla najbardziej wymagających, którzy cenią sobie zaawansowane technologie i maksymalne bezpieczeństwo. Garmin Varia RCT715 łączy w sobie nowoczesny radar wsteczny, inteligentne światło tylne oraz kamerę, która nieustannie rejestruje naszą jazdę.

Varia RVR315Varia RTL515Varia eRTL615Varia RCT715
Funkcja radaruTAKTAKTAKTAK
OświetlenieNIETAKTAKTAK
Rejestrator jazdyNIENIENIETAK
Wymiary 40 x 72 x 20 mm98 x 20 x 40 mm41 x 78 x 20 mm106 x 42 x 32 mm
Waga51 g71 g50 g147 g
Czas działania bateriido 7 godzin6 godzin – światło ciągłe
8 godzin – jazda grupowa
6 godzin – światło migające nocne
16 godzin – światło migające dzienne
Zasilanie akumulatorem eRoweru4 godziny – światło ciągłe
5 godzin – jazda grupowa
3 godziny – światło migające nocne
6 godzin – światło migające dzienne
Porównanie danych technicznych urządzeń Garmin Varia

Podsumowanie

Radar wsteczny Garmin to nie tylko bezpieczeństwo, ale także innowacyjność i wygoda dla każdego rowerzysty. Dzięki zaawansowanej technologii, inteligentnemu oświetleniu, a także najwyższej jakości, urządzenia Varia to nieodłączny element każdej wypraw rowerowej.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i odwiedź sklep TRIGAR.PL, aby zamówić światła rowerowe Garmin w najlepszych cenach. A jeśli wolisz tradycyjne zakupy podjedź do jednego z siedmiu salonów firmowych TRIGAR i wybierz swoje nowe urządzenie Varia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *