Jak korzystać z urządzeń InReach zimą?

Coraz więcej osób szuka sposobów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu w okresie zimowym. Chociaż śnieżne krajobrazy są piękne, niskie temperatury oraz zmienna pogoda mogą szybko stać się niebezpieczne. Mamy więc 10 wskazówek, jak korzystać z urządzeń InReach zimą?

Urządzenia Garmin inReach są w stanie w pełni wykorzystać potencjał sieci satelitarnej Iridium. Umożliwia ona komunikację dwukierunkową poprzez wiadomości, a w razie potrzeby dostęp do całodobowego centrum reagowania kryzysowego Garmin Response.

Komunikator satelitarny Garmin inReach

Gdy przygody zabiorą Cię poza zasięg sieci komórkowych lub łączności radiowej, technologia komunikatorów inReach pozwoli Ci zachować kontakt z tymi, którzy są dla Ciebie najważniejsi. Oto kilka porad, jak wykorzystać potencjał urządzeń inReach zimą.

Zawsze miej go przy sobie

Noszenie urządzenia inReach jest szczególnie ważne zimą, kiedy awaria sprzętu lub drobny wypadek mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Bez odpowiednich narzędzi spędzenie nocy na górskim szlaku lub w lesie może mieć zupełnie inny skutek zimą niż latem.

Utrzymuj urządzenie w cieple

Gdy jesteś na zewnątrz, noś urządzenie inReach w kurtce i blisko ciała, aby utrzymać jego ciepło i wydłużyć żywotność baterii. Zalecane jest przechowywanie urządzenia w górnej kieszeni, aby zapewnić najlepsze połączenie satelitarne.

Urządzenia inReach są wytrzymałe i odporne na działanie niskich temperatur, dzięki czemu nadają się do wykorzystania także zimą.

Daj znać innym gdzie jesteś

 Jest to szczególnie ważne zimą, kiedy niskie temperatury i burze śnieżne mogą spowolnić lub zatrzymać Twoje postępy. Niezależnie od rodzaju aktywności użwaj śledzenia inReach aby Twoi przyjaciele i rodzina mogli śledzić Twoją lub lokalizację.

Możesz także wysłać im wiadomość, jeśli Twoja podróż się przeciąga i przybędziesz później niż oczekiwano.

Nie zdejmuj rękawiczek

Zimą, wystarczy kilka chwil aby odmrozić palce i stracić zręczność, niezbędną do obsługi sprzętu. Na szczęście większość urządzeń inReach wyposażono w przyciski i zaprojektowana tak, aby można było z nich korzystać w rękawiczkach.

Gdy sparujesz urządzenie inReach z telefonem i chcesz pisać wiadomości w aplikacji, wybierz rękawiczki obsługujące ekrany dotykowe lub rysik do ekranów dotykowych zawieszony na smyczy, bez obaw o wychłodzenie dłoni.

Zaplanuj wiadomości przed podróżą

Skorzystaj z możliwości zameldowania się i szybkich wiadomości tekstowych, aby zaoszczędzić czas, ruszać się i zachować ciepło w zimie. Wyślij szybką wiadomość „Melduję się, wszystko w porządku” albo inną, ustaloną wcześniej, szybką odpowiedź.

Sprawdź prognozy pogody

Korzystaj z urządzenia inReach, aby mieć dostęp do satelitarnych prognoz pogody na całym świecie. Sprawdź, czy niebo jest czyste lub zbliżają się burze, aby podjąć świadomą decyzję o rozpoczęciu aktywności lub przeczekaniu trudnych warunków.

Włącz wyznaczanie trasy TracBack

Jeśli szlak pokrywa śnieg, napotkasz zamieć śnieżną lub po prostu się zgubisz, użyj funkcji TracBack, aby wrócić do miejsca, w którym rozpocząłeś śledzenie swojej aktywności.

Poćwicz przed podróżą

Powiedzenie „trening czyni mistrza” jest szczególnie ważne, gdy chodzi o wygodę korzystania z komunikatora satelitarnego inReach. Wysyłaj wiadomości próbne, eksperymentuj z funkcjami albo przynajmniej zapoznaj się z instrukcją obsługi przed podróżą.

Pomoże to rozwiać obawy dotyczące bezproblemowego działania urządzenia podczas eksploracji lub w sytuacjach awaryjnych, szczególnie zimą.

Pamiętaj o rozszerzonym trybie śledzenia

W przypadku wycieczek wielodniowych przełącz urządzenie w tryb rozszerzonego śledzenia lub ekspedycji, aby wydłużyć żywotność baterii. Warto również zaopatrzyć się w zapasowy zestaw baterii litowych.

Uruchom sygnał SOS

Jeśli zdarzy się sytuacja awaryjna, nie wahaj się wezwać SOS dla siebie, członka drużyny albo osoby trzeciej. Po uruchomieniu sygnału członkowie zespołu Garmin Response zareagują niezwłocznie, aby rozpocząć koordynację akcji ratunkowej.

Technologia Garmin inReach

Podsumowanie

Oferta komunikatorów satelitarnych Garmin inReach jest niezwykle szeroka. Znajdują się w niej niewielkie komunikatory takie jak Messender i Mini 2, nawigacje turystyczne serii Montana oraz GPSMap oraz model Tread dla pojazdów terenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *