Garmin Vivoactive 5, budżetowy smartwatch z ekranem AMOLED

Garmin nie zwalnia tempa i wypuszcza na rynek kolejny model zegarka. Tym razem mowa o modelu Vivoactive 5. Został on wyposażony w bardzo wyraźny i pełen kolorów wyświetlacz AMOLED, niespotykany dotychczas w serii Vivoactive. Więcej o najnowszym modelu Garmin Vivoactive 5 możecie przeczytać poniżej.

Vivoactive 5, wytrzymałość, lekkość i elegancja

Model Garmin Vivoactive 5 pojawił się w 4 kolorach: czarnym, granatowym, kremowym i fioletowym.

Każdy z nich ma średnicę koperty wynoszącą 42,2 mm, w której kryje się kolorowy wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,2 cala. Jest on umieszczony pod odporną na zarysowania soczewką Corning Gorilla® Glass 3.

Należy zaznaczyć, że zegarek ma jedynie 11 mm grubości i waży zaledwie 36 gramów, co znacząco wpływa na komfort użytkowania. Niska waga jest skutkiem zastosowania bardzo lekkiej aluminiowej ramki, która ponadto sprawia, że zegarek wygląda bardzo elegancko.

Do tego modelu pasują wymienne paski o szerokości 20 mm z zapięciem typu Quick release. Zegarek pasuje na nadgarstki o obwodzie od 125 do 190 mm.

Względem poprzednika, czyli modelu Vivoactive 4 – czas pracy baterii został wydłużony. W najnowszym wariancie wynosi on do 11 dni w trybie zegarka i do 21 godzin w trybie GPS.

Garmin Vivoactive 5

Główną nowością w modelu Vivoactive 5 jest ekran AMOLED, a nie tak, jak do tej pory Memory In Pixel. Dzięki temu zegarek prezentuje się dużo lepiej, a dane na ekranie są bardziej wyraźne. 

Garmin Vivoactive 5, jakie funkcje?

Poza tym, model Vivoactive 5 wyposażono w nowe funkcje, obecne także w niedawno zaprezentowanym modelu Venu 3, o którym również pisaliśmy artykuł. Najważniejsze z nich to:

 • ASYSTENT SNU I WYKRYWANIE DRZEMEK, funkcja biorąca pod uwagę historię snu, aktywności, status zmienności tętna oraz drzemki. W oparciu o nie przedstawia zapotrzebowanie na sen kolejnej nocy.
 • RAPORT PORANNY, czyli funkcja dostępna zaraz po przebudzeniu, która przedstawia nam informacje dotyczące między innymi snu oraz naszej regeneracji, kalendarza i statusu HRV. Mamy możliwość wyboru parametrów prezentowanych w raporcie.
 • TRYB WÓZKA INWALIDZKIEGO uwzględniającego zamiast kroków dzienną liczbę pchnięć, a także aktywności z uwzględnieniem poruszania się na wózku.
 • CZUJNIK TĘTNA 4-TEJ GENERACJI, dzięki któremu pomiary parametrów zdrowotnych są jeszcze bardziej precyzyjne.
 • KORZYŚCI TRENINGOWE ORAZ CZAS REGENERACJI, czyli funkcje dostępne do tej pory w bardziej zaawansowanych treningowo modelach, takich jak Fenix czy Forerunner, dostępne również w najnowszym modelu Venu 3. Ich zadaniem jest zrozumieć jak wpływa na nas trening oraz ile potrzeba czasu na regenerację.
 • MEDYTACJA, czyli funkcja pozwalająca zmniejszyć stres, niepokój i poprawić samopoczucie.
 • BODY BATTERY, parametr, który na bieżąco monitoruje poziom energii organizmu, dzięki czemu wiemy, czy nasze ciało jest gotowe do działania, czy może jednak potrzebuje odpoczynku. Wskaźnik pokazuje, które aktywności w ciągu dnia przyczyniają się do spadku lub wzrostu poziomu energii.

Vivoactive 5 to również:

 • dodatkowa możliwość personalizacji poprzez wybór rozmiaru wyświetlanej czcionki,
 • płatności zbliżeniowe GARMIN PAY
 • możliwość odtwarzania muzyki po sparowaniu zegarka z bezprzewodowymi słuchawkami,
 • a także powiadomienia z telefonu i – dla użytkowników telefonu z systemem Android – możliwość odczytywania zdjęć i odpisywania na wiadomości za pomocą klawiatury w zegarku.

Omówione powyżej funkcje zdrowotne i smart uzupełniono o ponad 30 aplikacji sportowych. W zegarku znajdziemy: bieganie, jazdę na rowerze, ćwiczenia kardio, narciarstwo, trening siłowy, HIIT, ćwiczenia na wózku inwalidzkim i wiele, wiele więcej. 

 

Garmin Vivoactive 5

Premiera i cena w Polsce

Nowa seria zegarków Garmin Vivoactive 5 jest już dostępna w sprzedaży. Zaprezentowany dzisiaj model możecie zakupić m.in. u naszego partnera posiadającego sklep internetowy oraz sieć specjalistycznych sklepów z produktami Garmin – TRIGAR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *