Garmin Venu 3, więcej niż smartwatch!

Kolejną, tegoroczną nowością od firmy Garmin jest model Venu 3. Smartwatch oferuje nowoczesne funkcje monitorowania zdrowia i kondycji, a także możliwość wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości wprost z zegarka. To znacznie więcej niż zwykły zegarek, to osobisty asystent, który wspiera użytkownika w realizacji jego codziennych zadań i celów!

Garmin Venu 3 jest najnowszą odsłoną serii zegarków fitness, przeznaczonych do monitorowania zdrowia i kondycji oraz rejestrowania różnorodnych aktywności sportowych. Ponieważ od premiery Venu 2 minęło dwa lata, naturalnym jest, że w nowej wersji możemy spodziewać się szeregu zmian.

Nowy model różni się od poprzednika tak w kwestii funkcjonalności jak i parametrów technicznych. Przyjrzyjmy się więc, co takiego ma do zaoferowania swoim użytkownikom.

Wygląd

Garmin Venu 3 oferowany będzie w dwóch rozmiarach. Większy, czyli Venu 3 ma średnicę 45 mm i wyświetlacz o średnicy 1,4 cala. Natomiast mniejszy, Venu 3S ma rozmiar 41 mm a średnica wyświetlacza wynosi 1,2 cala.

Urządzenie jest wyposażone w ekran dotykowy typu AMOLED o wysokiej rozdzielczości. Smartwatch wykonano z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, ramkę wokół ekranu wykonano ze stali nierdzewnej a wyświetlacz chroni Gorilla Glass 3.

Garmin Venu 3S warianty kolorystyczne

Obie wersje urządzenia posiadają również wbudowany głośnik oraz mikrofon, znane z modelu Venu 2 Plus. Mamy więc możliwość wykonywania i odbierania połączeń bezpośrednio z zegarka, a nawet odpowiadania na wiadomości za pomocą asystenta głosowego.

Na uwagę zasługuje również czujnik tętna nowej generacji, taki sam jak w modelach Fenix 7 Pro oraz Epix 2 Pro. Dzięki temu pomiary oferowane przez zegarek będą jeszcze bardziej precyzyjne.

Kluczowe funkcje Venu 3

Aby jeszcze lepiej poznać swój organizm, użytkownik otrzymuje szereg nowoczesnych funkcji. Oto lista najciekawszych.

 • RAPORT PORANNY, to przegląd informacji dotyczących snu, regeneracji, kalendarza, zmienności tętna oraz innych parametrów, wyświetlany na ekranie zaraz po przebudzeniu. Raport można spersonalizować tak, aby pokazywał tylko najbardziej interesujące dane.
 • TRYB WÓZKA INWALIDZKIEGO, śledzi pchnięcia zamiast kroków i obejmuje aktywności związane z jazdą na wózku oraz zainstalowane, animowane treningi siłowe, Kardio, HIIT, Pilates, Jogę, a także wyzwania stworzone dla użytkowników wózków inwalidzkich.
 • ASYSTENT SNU I MONITOROWANIE DRZEMEK, pozwoli poznać ocenę i wskazówki dotyczące jakości snu, aby dowiedzieć się, ile nocnego odpoczynku potrzebujesz. Dostępne jest również monitorowanie drzemek, a także informacje o idealnym czasie na drzemkę i jej sugerowanej długości.
 • KORZYŚCI TRENINGOWE I CZAS REGENERACJI, to zestaw informacji, które pomagają zrozumieć jak trening wpływa na ciało i ile odpoczynku potrzebujemy przed następną aktywnością.
 • BODY BATTERY, to parametr, który na bieżąco monitoruje poziom energii organizmu, dzięki czemu będziesz wiedzieć, kiedy Twoje ciało jest gotowe do aktywności lub zmęczone i potrzebuje odpoczynku. Wskaźnik zapewnia jeszcze więcej szczegółów na temat zdarzeń, które przyczyniają się do wzrostu czy też spadku poziomu energii.
 • PONAD 30 APLIKACJI SPORTOWYCH, jeszcze więcej sposobów na ruch dzięki różnorodnym profilom aktywności jak: chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, trening siłowy i wiele innych.
 • ZDROWIE I KONDYCJA, pod kontrolą dzięki nowoczesnym funkcjom monitorowania jak, nadgarstkowy pomiar tętna, raport poranny, wiek sprawnościowy, monitorowanie stresu, a nawet rejestrowanie cyklu menstruacyjnego i ciąży.
 • ANIMOWANE TRENINGI I GARMIN COACH, to bez wątpienia doskonałe wsparcie treningowe. Możemy wybrać pomiędzy animacjami ćwiczeń siłowych, HIIT, Jogi i Pilates, tworzyć własne treningi i wysyłać do zegarka, a nawet skorzystać z bezpłatnych planów treningowych dla biegania.
Siła to jeden z wielu profili aktywności w nowym modelu.

Warto również wspomnieć o takich funkcjach jak STATUS ZMIENNOŚCI TĘTNA (HRV), asystent JET LAGU oraz MEDYTACJA.

Czas pracy baterii serii Garmin Venu 3

Chociaż obie wersje Venu 3 posiadają większy, niż dotychczas ekran czas pracy ich baterii został wydłużony względem ich poprzedników. Zarówno w trybie smartwatch jak i w czasie aktywności z wykorzystaniem systemów satelitarnych.

Garmin Venu 3 zapewnia do 14 dni działania w trybie zegarka oraz do 26 dni w trybie oszczędzania energii. Natomiast czas pracy z wykorzystaniem GPS wynosi do 26 godzin oraz do 20 godzin z użyciem wszystkich systemów satelitarnych.

Funkcje dla osób na wózkach inwalidzkich.

Wersja 2S w trybie smartwatch działać będzie do 10 dni oraz do 20 dni w trybie oszczędzania baterii. Aktywności w trybie GPS może trwać do 21 godzin, a użycie wszystkich systemów GNSS pozwoli na maksymalnie 15 godzin pracy.

Jak widać Garmin skutecznie wydłuża czas pracy swoich urządzeń, wyposażonych w ekrany AMOLED. Dzięki czemu stają się one bezkonkurencyjne w tej dziedzinie podobnie jak modele wyposażone w ekrany transreflektywne.

W kontakcie…

Nowy model wyposażono oczywiście, w liczne funkcjonalności przydatne każdego dnia.

 • MUZYKA, po połączeniu bezprzewodowych słuchawek możemy cieszyć się muzyką ze SPOTIFY, a także własnymi treściami audio, bez korzystania z telefonu.
 • PŁATNOŚCI GARMIN PAY, szybkie i bezpieczne płatności za zakupy lub transport dla użytkowników banków partnerskich.
 • BEZPIECZEŃSTWO I ŚLEDZENIE AKTYWNOŚCI, kiedy poczujesz zagrożenie lub kiedy zegarek wykryje wypadek, urządzenie prześle wiadomość z Twoją lokalizacją do kontaktów alarmowych.
 • GARMIN CONNECT, wyświetla informacje o Twoim zdrowiu i kondycji w jednym miejscu, jeszcze bardziej szczegółowo niż na zegarku. Pozwala również korzystać ze spersonalizowanych wskazówek i nie tylko.
 • POWIADOMIENIA Z TELEFONU, takie jak e-maile, wiadomości SMS i alerty można odbierać bezpośrednio na zegarku sparowanym ze smartfonem.
 • WYSYŁANIE WIADOMOŚCI oraz WYŚWIETLANIE ZDJĘĆ, bezpośrednio na zegarku jeśli korzystasz ze smartfona z systemem Android.
 • DWA ROZMIARY CZCIONEK, wybierz mały lub duży rozmiar czcionki, aby bez trudu odczytywać informacje.

Jak widać połączenie ze smartfonem, zwłaszcza z systemem Android zdecydowanie zwiększa możliwości nowego modelu.

Garmin Venu 3 wersje kolorystyczne

Podsumowanie

Na zakończenie warto wspomnieć, że Venu 3 dostępny będzie w dwóch wariantach kolorystycznych:

 • Srebrna ramka ze stali nierdzewnej z kopertą w kolorze białym i silikonowym białym paskiem
 • Ramka ze stali nierdzewnej w kolorze czarnym z czarną kopertą i czarnym silikonowym paskiem

Natomiast model Garmin Venu 3S to, aż pięć zróżnicowanych wersji:

 • Ramka ze stali nierdzewnej w kolorze grafitowym z kopertą i paskiem w kolorze grafitowym
 • Srebrna ramka ze stali nierdzewnej z kopertą w kolorze jasnoszarym oraz jasnoszarym paskiem
 • Ramka ze stali nierdzewnej w kolorze złotym, z piaskową kopertą i paskiem w kolorze piaskowym
 • Ramka ze stali nierdzewnej w kolorze różowego złota z różową kopertą i różowym paskiem
 • Jasnozłota rama ze stali nierdzewnej kopertą i paskiem w kolorze kości słoniowej
Funkcja monitorowania snu i drzemek.

Zaprezentowany dzisiaj model, to bez wątpienia nadchodzący hit sprzedaży. Zaawansowane funkcje fitness w połączeniu z nowymi funkcjonalnościami smart to szansa na zyskanie licznego grona nowych użytkowników. Sugerowana cena zegarków serii Venu 3 w dniu premiery, w największej w Polsce sieci specjalistycznych sklepów z produktami Garmin, plasuje się na poziomie 2299 PLN. Zegarki powinny pojawić się w sprzedaży już we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *