NOWOŚĆ: Garmin Forerunner 265 – Bieganie jest piękne!

Dedykowana biegaczom seria zegarków Garmin właśnie się powiększyła. Oto nowy Forerunner 265, pierwszy zegarek sportowy ze średniej półki wyposażony w ekran AMOLED. Wygląda na to, że może być równie popularny co zeszłoroczny model Forerunner 255. Zobaczmy, co jeszcze oferuje!

Zaprezentowana w czerwcu ubiegłego roku seria Forerunner 255 szybko zyskała popularność wśród użytkowników. Posiadała bowiem funkcje, znane z wyższych modeli za niewygórowaną cenę. Dodatkowo występowała w różnych rozmiarach, wersjach wyposażenia i wariantach kolorystycznych. Forerunner 265 listę tych zalet jeszcze wydłuży.

Pierwszy rzut oka

Garmin Forerunner 265 oferowany jest w dwóch rozmiarach obudowy 46,1 x 46,1 x 12,9 mm (Forerunner 265) oraz 41,7 x 41,7 x 12,9 mm (Forerunner 265S). Model Forerunner 265 posiada ekran dotykowy o średnicy 1,3 cala, rozdzielczości 416 x 416 pikseli i masę 47 g. Ekran dotykowy mniejszej wersji ma 1,1 cala oraz rozdzielczość 360 x 360 pikseli. Urządzenie waży jedynie 39 g. Ekrany obu zegarków chroni Gorilla Glass 3.

Nowy model dostępny będzie w następujących wariantach kolorystycznych:

  • Forerunner 265 – Błękitny z czarno-błękitnym paskiem, Czarny z czarno-szarym paskiem oraz Biały z biało-niebieskim paskiem.
  • Forerunner 265s – Czarny z paskiem żółto-czarnym, Jasnoróżowy z szaro-różowym paskiem, Biały z miętowo-białym paskiem.

Uwagę przykuwa również większy niż dotychczas przycisk START/STOP oraz dwukolorowe paski zegarki, przypominające wygląd takich modeli jak Forerunner 630 czy 220. Stopień wodoodporności to niezmiennie 5 ATM. Forerunner 265, z zewnątrz wygląda doskonale, zobaczmy więc co kryje się pod maską.

Idzie nowe

Nowością w serii jest ekran dotykowy, ułatwiający codzienne korzystanie z urządzenia. Obsługa dotykiem jest niezależna od przycisków, można więc sterować zegarkiem w tradycyjny sposób.

Główną nowością w modelu Forerunner 265 jest GOTOWOŚĆ DO TRENINGU. Funkcja, znana z modelu Forerunner 955, na bieżąco ocenia nasze możliwości do wykonania treningu każdego dnia. Uzyskiwany w skali od 1 do 100 wynik, uwzględnia takie czynniki jak wynik snu, czas regeneracji, status zmienności tętna, obciążenie treningowe, historia snu oraz historia poziomu stresu.

Kolejnym dodatkiem są pomiary DYNAMIKI BIEGU uzyskiwane przy pomocy zegarka. Do tej pory, aby uzyskać dane o dynamice, należało skorzystać z Run Dynamics Pod albo czujnika tętna na klatkę piersiową. W skład dynamiki biegu wchodzą:

  • RYTM
  • ODCHYLENIE PIONOWE
  • CZAS KONTAKTU Z PODŁOŻEM
  • BILANS KONTAKTU Z PODŁOŻEM
  • DŁUGOŚĆ KROKU
  • ODCHYLENIE OD DŁUGOŚCI
  • MOC BIEGOWA

Szczególnie wartościowa wydaje się gotowość treningowa, umożliwiająca optymalizację treningu. Eliminacja dodatkowych urządzeń dla uzyskania pomiarów mocy oraz dynamiki biegu również na plus.

Swoistym novum jest MUZYKA bezpośrednio w zegarku. W poprzednim modelu funkcja ta dostępna była wyłącznie w wersjach MUSIC. Forerunner 265 posiada 8GB pamięci do przechowywania treści audio, własnych lub pobranych z serwisu Spotify.

Czas pracy baterii

Poprzedni model odznaczał się ponadprzeciętną żywotnością baterii. W modelu Forerunner 265, biorąc pod uwagę specyfikę ekranu, wygląda to równie dobrze.

W trybie smartwatch urządzenia zapewniają do 13 dni pracy w modelu Forerunner 265 oraz 15 dni w mniejszej wersji Forerunner 265S. Aktywność z wykorzystaniem systemu GPS może trwać odpowiednio do 20 godzin (Forerunner 265) oraz do 24 godzin (Forerunner 265S).

Tryb wielopasmowego GPS z obsługą wszystkich dostępnych systemów satelitarnych ogranicza czas, odpowiednio do 14 oraz 16 godzin. Aktywność z odtwarzaniem muzyki może trwać maksymalnie do około 7,5 godzin w trybie GPS oraz 6,5 godziny w systemie automatycznego wyboru systemów satelitarnych.

Pozostałe funkcje

Podobnie jak poprzednik, Garmin Forerunner 265 wykorzystuje wszystkie systemy satelitarne oraz wielopasmowy GPS do jeszcze dokładniejszego śledzenia aktywności i określania lokalizacji. Dodatkowo posiada on funkcję SatIQ, która optymalizuje czas pracy baterii przy zachowaniu najlepszej, możliwej dokładności pozycjonowania. Zegarek może pracować w tym trybie około 16 godzin w wersji większej oraz 18 godzin w wersji 265S.

Urządzenie posiada wszystkie, znane z poprzednich modeli, funkcje smart. Obsługa powiadomień z telefonu, płatności zbliżeniowe Garmin Pay oraz funkcje bezpieczeństwa i wykrywania zdarzeń.

Forerunner 265 oferuje również całą gamę różnorodnych aktywności i funkcji sportowych m.in raport poranny, status zmienności tętna, polecany trening codzienny, widżet wyścigu, zaawansowany trening interwałowy oraz stan wytrenowania.

Garmin Forerunner 265 jest stworzony do biegania
Garmin Forerunner 265 jest stworzony do biegania

Podsumowanie

Wydaje się, że seria Forerunner w nowej, zaprezentowanej dziś odsłonie może być strzałem w dziesiątkę. Połączenie zaawansowanych funkcji sportowych z nowoczesnym wyglądem, powinno zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Wysokiej jakości, zegarek do biegania z dotykowym ekranem typu AMOLED, a do tego wielopasmowy GPS i różnorodna stylistka? Jesteśmy na TAK!

2 komentarze do “NOWOŚĆ: Garmin Forerunner 265 – Bieganie jest piękne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *