Garmin Bounce – pierwszy smartwatch dla dzieci z łączem LTE

15 września 2022 firma Garmin zaprezentowała nowy zegarek o nazwie Bounce. To smartwatch dla dzieci z łącznością LTE 1  , który umożliwia rodzicom łatwą komunikację z dzieckiem i lokalizowanie go. Dla rodziców, opiekunów lub członków rodziny, którzy chcą odłożyć zakup smartfona dla dziecka w swoim życiu, Garmin Bounce zapewnia narzędzie do komunikacji dla dzieci, które nie potrzebują w pełni funkcjonalnego smartfona.

Dzięki jasnemu, kolorowemu ekranowi dotykowemu i wytrzymałej, przystosowanej do pływania konstrukcji urządzenie Bounce umożliwia dwukierunkowe przesyłanie wiadomości tekstowych i głosowych, a także śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym w aplikacji Garmin Jr. na smartfonie zgodnym z rodzicem lub opiekunem. Wraz z komunikacją Bounce oferuje śledzenie kondycji i aktywności 2, zabawne gry, a nawet pozwala rodzicom przydzielać obowiązki i nagradzać.

Garmin Bounce – dostępność w Polsce

Niniejszy artykuł ma charakter informacyjny, bowiem na chwilę obecną nowe zegarki dla dzieci z serii Garmin Bounce nie będą dostępne w Polsce. Producent na dedykowanej stronie prezentuje listę krajów, w których będzie możliwy zakup zegarków oraz ich prawidłowe działanie z wykorzystaniem sieci LTE.

Jako jedna z wiodących na świecie firm produkujących smartwatche, cieszymy się, że możemy zaoferować rodzicom spokój dzięki smartwatchowi, który pozwala im pozostawać w kontakcie z dziećmi, a jednocześnie monitorować ich lokalizację.  Dzieci nie tylko będą się dobrze czuły, nosząc go, ale także rodzice będą czuć się komfortowo, wprowadzając swoje dzieci do komunikacji cyfrowej w zabawny i kontrolowany sposób za pomocą wiadomości tekstowych, wiadomości głosowych i śledzenia bezpośrednio z nadgarstka – powiedział Dan Bartel, wiceprezes firmy Garmin ds. sprzedaż konsumencka. 

Garmin Bounce – pozostań w kontakcie, aby zachować spokój 

Korzystając z wbudowanego w zegarek Garmin Bounce modułu GPS i łączności LTE, rodzice mogą pozostawać w kontakcie i znać lokalizację swojego dziecka dzięki funkcji śledzeniu lokalizacji, a wszystko to za pośrednictwem aplikacji Garmin Jr. na zgodnym smartfonie rodziców. Nie musisz zmieniać dostawcy usług telefonicznych – subskrypcja LTE jest zarządzana bezpośrednio przez firmę Garmin. Rodzice mogą wyznaczać określone obszary i otrzymywać powiadomienia, gdy ich dziecko opuści wyznaczone granice. Dzieci mogą również skorzystać z funkcji „zamelduj się”, aby udostępnić swoją aktualną lokalizację, która wysyła powiadomienie do aplikacji Garmin Jr. na smartfonach rodziców. Jeśli dzieci o tym zapomną, rodzice mogą „odświeżyć” lokalizację swojego dziecka w aplikacji Garmin Jr., aby zobaczyć jego aktualne miejsce pobytu. 

Garmin Bounce Series

Oprócz śledzenia lokalizacji rodziny mogą komunikować się ze swoimi dziećmi za pośrednictwem aplikacji Garmin Jr. Bezpośrednio z zegarka dzieci mogą wysyłać wiadomości tekstowe i głosowe do aplikacji Garmin Jr. na zgodnym smartfonie lub do innych smartwatchy Bounce, o ile oba zegarki zostały zatwierdzone do komunikowania się ze sobą przez administratorów rodziny. Mogą również odpowiadać za pomocą konfigurowalnych wstępnie ustawionych wiadomości, wiadomości głosowych, emotikonów lub emotikonów dźwiękowych do kontaktów zatwierdzonych przez rodziców oraz w wiadomościach grupy rodzinnej Garmin Jr. W dni szkolne rodzice mogą włączyć tryb szkolny lub tryb „nie przeszkadzać” w aplikacji Garmin Jr., aby ograniczyć rozpraszanie uwagi i pomóc dzieciom zachować koncentrację, gdy są w klasie. 

Jeśli dziecko potrzebuje pomocy, rodzice mogą być spokojni, wiedząc, że oni i inne kontakty, które zatwierdzą w aplikacji Garmin Jr., otrzymają wiadomość, gdy ich dziecko aktywuje funkcję pomocy 3 . Powiadomienie to będzie zawierało widok lokalizacji LiveTrack z bieżącą lokalizacją dziecka bezpośrednio w aplikacji Garmin Jr.

Garmin Bounce Zegarek

Śledź działania, obowiązki i więcej na wyciągnięcie ręki

Dzięki Garmin Bounce rodzice mogą zachęcać dzieci do aktywnego trybu życia już od najmłodszych lat. Metryki zdrowotne, takie jak sen, kroki i aktywne minuty, a także aktywność fitness, w tym spacery, bieganie, jazda na rowerze, pływanie w basenie i inne, można śledzić i przeglądać w aplikacji Garmin Jr. Rodzice mogą również wysyłać powiadomienia, aby przypominać swoim dzieciom o wykonywaniu obowiązków domowych i innych obowiązkach. Te przyjazne przypomnienia można skonfigurować tak, aby powtarzały się co tydzień lub nawet codziennie. Aby pomóc dzieciom lepiej zarządzać czasem, Bounce umieszcza stoper, budzik i minutnik bezpośrednio na ich nadgarstku, aby poinformować je, kiedy nadszedł czas na odrobienie pracy domowej lub kiedy nadszedł czas, aby przygotować się do treningu piłki nożnej. 

Interaktywne przygody, quizy, gry i nie tylko 

Rozrywka jest na wyciągnięcie ręki dzięki Garmin Bounce. Grywalizacja zdrowia i nawyków pozwala dzieciom odblokować nagrody za realizację ich aktywnych celów i obowiązków, w tym zabawne i edukacyjne gry oraz przygody. Przygody pozwolą młodym odkrywcom poznawać różne miejsca na całym świecie poprzez gry z ciekawostkami i nowe fakty bezpośrednio w aplikacji Garmin Jr. na smartfonie rodziców. Oprócz zdobywania nagród, dzieci mogą również rywalizować z rodziną i przyjaciółmi w wyzwaniach indywidualnych i zespołowych. Kiedy nie jest czas na aktywność, dzieci mogą sprawdzać swój umysł za pomocą gier edukacyjnych, takich jak puzzle i fiszki bezpośrednio na zegarku. 

Garmin Bounce

Dostępne warianty Garmin Bounce

Zegarek Garmin Bounce jest oferowany w trzech kolorach — Green Burst, Black Camo i Lilac Floral — i zapewnia do 2 dni pracy na baterii 4 . Sugerowana cena producenta to 149,99 USD.  Aby korzystać z funkcji online, takich jak wiadomości tekstowe i głosowe, Assistance i LiveTrack, wymagany jest aktywny plan subskrypcji i łączność LTE. Więcej informacji można znaleźć  na stronie Garmin.com/Bounce .

1 Aby korzystać z funkcji LTE na każdym urządzeniu, wymagany jest aktywny plan abonamentowy i łączność LTE; zobacz obszar zasięgu LTE na  stronie Garmin.com/BounceLTEcoverage

2 Patrz Garmin.com/ataccuracy

3 Aby korzystać z Assistance, wymagany jest aktywny plan abonamentowy i łączność LTE; zobacz obszar zasięgu LTE na  Garmin.com/BounceLTEcoverage  Aby zapoznać się z wymaganiami i ograniczeniami dotyczącymi funkcji bezpieczeństwa i śledzenia, zobacz  Garmin.com/BounceFeatureRequirements .

4 Korzystanie z funkcji online oraz warunki panujące w sieci LTE będą miały znaczący wpływ na żywotność baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *