Tacx NEO Bike Plus – najlepszy trenażer Tacx w nowej odsłonie

Trenażery rowerowe stanowią już standardowe wyposażenie każdego kolarza amatora. Sprawdźmy co zaprezentował Tacx w najnowszej odsłonie swojego najwyższego modelu trenażera Tacx NEO Bike Plus.

Czym jest Tacx NEO Bike Plus

Tacx NEO Bike Plus to interaktywny trenażer stacjonarny (zwany też trenażerem smart). Interaktywny oznacza to, że trenażer sam dostosowuje opór łącząc się z komputerem, telefonem czy urządzeniem Garmin, które przesyła dane treningowe. Symuluje dzięki temu podjazdy, zjazdy, a także rodzaj nawierzchni po jakiej jedziemy (kostka czy szuter). Dzięki dedykowanym aplikacjom jak Zwift czy Tacx Training możemy ścigać się z innymi osobami lub przemierzać piękne trasy jak pętla wokół jeziora Garda czy podjazd pod Mont Ventoux. Jazda na tego typu trenażerze nie jest w ogóle nudna i sprawia mnóstwo frajdy.

Trenażer symuluje zjazd do 5% oraz podjazdy do 25%. Maksymalny opór jaki może trenażer wygenerować to 2200W. Dokładność czujników, w tym pomiaru mocy to 1%.

Tacx NEO Bike Plus

Jakie nowości trafiły do trenażera Tacx NEO Bike Plus

Pierwsza wersja trenażera Tacx NEO Bike pojawiła się w roku 2017 i w roku 2019 doczekała się małych poprawek. W zasadzie więc można powiedzieć, że Tacx NEO Bike Plus to już trzecia odsłona stacjonarnego roweru od holenderskiej firmy. Sprawdźmy jakie nowości trafiły do najnowszej wersji trenażera:

  • zwiększono maksymalny moment obrotowy do 88 Nm,
  • zwiększono maksymalną siłę hamowania do 260 N,
  • przeprojektowano kierownicę dzięki czemu mamy najnowsze klamkomanetki,
  • zmieniono ramię korby, dzięki czemu zwiększono z 3 do 5 możliwości ustawienia długości korby,
  • zmieniono rodzaj śrub do ustawiania siodełka i kierownicy oraz wycieniowano sztycę.

Jak widać w trenażerze nie zastosowano rewolucyjnych zmian, lecz udoskonalono dotychczasową konstrukcję.

Waga (50kg) i wymiary zewnętrzne trenażera są identyczne jak wcześniej.

Tacx NEO Bike Plus czy Tacx NEO 2T Smart?

Co ciekawe, Tacx NEO Bike Plus ma takie same parametry jak model Tacx NEO 2T Smart (2200 W oraz podjazdy do 25%), natomiast nie musimy wpinać do niego własnego roweru. Dzięki temu z trenażera może łatwo i wygodnie korzystać więcej niż jedna osoba. Dodatkowo w Neo Bike Plus otrzymujemy wbudowane wiatraczki (element niezbędny przy treningu w pomieszczeniu) oraz ekran wyświetlający podstawowe parametry (tabletu widocznego na zdjęciach nie ma w zestawie). 

Jeśli mamy odpowiedzieć na pytanie czy wybrać Tacx NEO Bike Plus czy Tacx NEO 2T Smart to odpowiedzią jest, że przy dwóch osobach korzystających z trenażera lepiej zakupić Tacx NEO Bike Plus. 

Jeśli interesuje Cię przegląd wszystkich trenażerów sprawdź nasz wpis jaki trenażer Tacx wybrać.

Podsumowanie

Nowy Tacx Neo Bike Plus zapowiada się niezwykle ciekawie i nie możemy się doczekać kiedy uda nam się go przetestować. Co ciekawe, równo z ogłoszeniem trafił on do sprzedaży do polskich sklepów. Cena nowego trenażera to ok. 19000zł złotych (3999,99€). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *