Czujnik HRM-PRO PLUS dla Twojego serca!

W 2020 roku Garmin zaprezentował HRM-PRO, zaawansowany czujnik tętna, pozwalający trenować bardziej wydajnie. Obecnie do sprzedaży trafia ulepszony model HRM-PRO Plus, który bez wątpienia pomoże w treningu i osiągnięciu celów sportowych.

Garmin HRM-PRO Plus trening bez zegarka.
HRM-PRO Plus trening Cardio

Co nowego

W rzeczywistości nowy model nie różni się zbytnio od swego poprzednika, trzy główne zmiany to:

 • Możliwość pomiaru tempa i dystansu biegu zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz w ramach ustawień czujnika.
 • Beznarzędziowa konstrukcja komory baterii, wystarczy przekręcić pokrywę aby wymienić baterię (CR2032).
 • Ostatnia zmiana dotyczy koloru osłony urządzenia, bowiem w nowym czujniku jest ona biała.

Pozornie niewiele, trudno jednak wymagać rewolucji w przypadku tak specyficznego urządzenia.

Garmin HRM-PRO Plus
Garmin HRM-PRO Plus

Funkcjonalność

Niezależnie od tego, czy trenujesz w parku, na siłowni czy w hali HRM-PRO Plus dostarczy dokładnych danych dotyczących twojej aktywności. Funkcje, które bez wątpienia, wyróżniają ten czujnik na tle innych są następujące:

 • DYNAMIKA BIEGU – czujnik rejestruje dane takie jak: czas i bilans kontaktu z podłożem, rytm (kadencja), długość kroku, odchylenie pionowe oraz odchylenie od długości.
 • NATYWNA MOC BIEGOWA – Obliczana jest na podstawie informacji o dynamice biegu, masie użytkownika oraz danych środowiskowych. Model mocy biegowej przygotowany przez Garmin mierzy siłę napędową przykładaną do podłoża podczas biegu
 • MOC DLA BIEGU NARCIARSKIEGO – Także w tym przypadku niezbędne jest połączenie pasa ze zgodnym urządzeniem.
 • TEMPO i DYSTANS W POMIESZCZENIU – Po połączeniu ze zgodnym zegarkiem Garmin, czujnik mierzy tempo i dystans biegu podczas treningu na bieżni mechanicznej, torze krytym albo gdy sygnał GPS jest niedostępny.
 • ŁĄCZNOŚĆ ANT+ oraz BLUETOOTH– HRM-PRO Plus przesyła na bieżąco dane do zgodnych urządzeń, sprzętu i aplikacji. Możliwe jest połączenie go z trzema urządzenia Bluetooth i nielimitowana liczba połączeń poprzez ANT+.
 • MONITOROWANIE AKTYWNOŚCI – Czujnik niezależnie od połączenia ze zgodnym urządzeniem rejestruje tętno, kroki, spalone kalorie oraz minuty intensywnej aktywności, które przy użyciu funkcji TrueUp, przesłać można do konta Garmin Connect.
 • ŚLEDZENIE AKTYWNOŚCI OFFLINE – Po rozpoczęciu aktywności na zgodnym urządzeniu Garmin czujnik rejestruje dane nawet, gdy oddalamy się od urządzenia np. podczas gier zespołowych, treningu sztuk walki, wspinaczki. Po zapisaniu aktywności czujnik automatycznie przesyła dane do zgodnego urządzenia.
 • POMIAR TĘTNA PODCZAS PŁYWANIA – HRM-PRO Plus rejestruje i zapisuje dane dotyczące tętna podczas pływania. Podczas interwałów, gdy czujnik jest poza wodą, wysyła on do urządzenia średnią i maksymalną wartość tętna zarejestrowaną w poprzednim interwale oraz informacje o tętnie aktualnym.
 • STATUS BATERII – Poziom naładowania baterii wyświetlany jest podsumowaniu aktywności w serwisie Garmin Connect.
Garmin HRM-PRO Plus, trening w pomieszczeniu
HRM-PRO Plus trening w pomieszczeniu

Podsumowanie

Jak widać, pozornie proste urządzenie pozwala w pełni wykorzystać nasz trening. Bez względu na to czy jest realizowany w pomieszczeniu, na basenie czy na powietrzu. Zaawansowane i dokładne dane możemy uzyskać m.in podczas biegania, pływania, gier zespołowych a nawet narciarstwa.

Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że Garmin HRM-PRO Plus stanowi cenne narzędzie wspierające codzienną aktywność. Ten lekki moduł zapewnia swobodę ruchów i sprawia, że czujnik nie przeszkadza podczas intensywnych treningów.

Bateria czujnika HRM-PRO Plus wystarcza na 12 miesięcy pracy, przy 1 godzinie treningu dziennie. Nowa pokrywa baterii, ułatwiająca jej wymianę i zwiększająca wodoszczelność urządzenia to duży plus.

Aby czujnik służył nam długo i sprawnie warto pamiętać o jego prawidłowej konserwacji. Po każdym użyciu należy opłukać czujnik, a po siedmiokrotnym użyciu i każdym kontakcie z wodą basenową należy umyć go w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *