Garmin Vivosmart 5 – Twój nowy monitor aktywności!

Garmin zaprezentował właśnie Vivosmart 5. Niewielki i przyjazny dla użytkownika monitor aktywności z zaawansowanymi funkcjami zdrowotnymi, takimi jak pulsoksymetr z całodobowym pomiarem tętna, wskaźnik poziomu energii Body Battery, pomiar stresu oraz monitorowanie i ocena jakości snu.

Opaska Vivosmart 5 rejestruje kroki, spalone kalorie oraz minuty intensywnej aktywności. Urządzenie posiada również duży wybór, zaprogramowanych profili aktywności jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy joga. Połączenie z kompatybilnym telefonem pozwala na wyświetlanie powiadomień, smsów, informacji o połączeniach oraz wpisów w kalendarzu.

Garmin Vivosmart - wersje kolorystyczne
Garmin Vivosmart 5

Stylowy i funkcjonalny

Dzięki zaokrąglonej, silikonowej bransoletce Garmin Vivosmart 5 będzie wygodnie leżeć na każdym nadgarstku, co jest szczególnie ważne podczas snu. W porównaniu do swojego poprzednika, nowy model posiada o 66% większy i bardziej czytelny wyświetlacz OLED, ekran dotykowy oraz wygodny przycisk sterujący.

Urządzenie posiada wymienne paski, dzięki którym, z łatwością dopasujemy jego wygląd do swoich preferencji. To także jest nowością w serii Vivosmart. Nowy monitor aktywności jest także całkowicie wodoodporny, więc można z nim brać prysznic i pływać. Bateria w Garmin Vivosmart 5 pozwoli na 7 dni, nieprzerwanej pracy w trybie zegarka.

Skoncentrowany na zdrowiu

Garmin Vivosmart - aktywności, joga.
Garmin Vivosmart 5

Garmin Vivosmart 5 pozwala na dokładną rejestrację i monitorowanie stanu zdrowia. Monitorując tętno przez 24 godziny na dobę, urządzenie może generować alerty gdy jego wartość będzie zbyt niska albo za wysoka. Opaska Vivosmart 5 dostarczy także zaawansowaną analizę jakości oraz ilości naszego snu w ciągu nocy. Wynik pokażą ile czasu spędziliśmy w poszczególnych fazach snu i nie tylko.

Zaprezentowany dziś model mierzy również saturację krwi, częstotliwość oddechów, poziom energii Body Battery, stresu oraz nawodnienie. Statystyki wyświetlane są w przejrzysty sposób, a konfiguracja ekranu pozwoli na szybki dostęp do ulubionych funkcji.

Z myślą o aktywnym stylu życia

Niezależnie od tego, czy chodzi o spacer, pływanie w basenie, zajęcia spinningu czy jogę, Vivosmart 5 ma wszelkie potrzebne profile aktywności. Po połączeniu z modułem GPS zgodnego smartfona, opaska wyświetli dokładne pomiary dystansu, czasu i tempa podczas chodzenia, biegania lub jazdy na rowerze.

Zaprojektowany z myślą o noszeniu na co dzień. Stworzony z myślą o Tobie.

Funkcja pokazująca wiek sprawnościowy może, bez wątpienia zmotywować do zwiększonej aktywności co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej, obniżenia tętna spoczynkowego i lepszego samopoczucia.

Garmin Vivosmart 5 posiada również ważne funkcje bezpieczeństwa i śledzenia. Zapewniają one bezpieczeństwo podczas treningu na świeżym powietrzu. Przytrzymanie przycisku przez kilka sekund umożliwia wysyłanie wiadomości sms z aktualną lokalizacją do kontaktów alarmowych.

Połączenie bezprzewodowe

Aplikacja Garmin Connect dla Vivosmart 5.
Garmin Connect dla Vivosmart 4

Dzięki Garmin Vivosmart 5 jesteśmy zawsze na bieżąco. Gdy opaska jest połączona ze zgodnym smartfonem można zobaczyć połączenia telefonicznie, odczytać wiadomości oraz powiadomienia z mediów społecznościowych. Posiadając telefon z systemem Android można nawet odpowiadać na wiadomości tekstowe.

Dane techniczne, cena i premiera w Polsce

Urządzenie dostępne jest w dwóch rozmiarach. Mały/średni o wymiarach 19,5 x 10,7 x 217mm, pasujący na nadgarstki o obwodzie 122-188mm. Duży o wymiarach 19,5 x 10,7 x 255 mm, pasujący na nadgarstki o obwodzie 148 x 228 mm. Opaska oferowana jest w trzech wersjach kolorystycznych, czarnej (oba rozmiary) oraz białej i miętowej (tylko w małym/średnim rozmiarze). Bez względu na rozmiar czy kolor sugerowana cena producenta nowej opaski to 150 Euro. Garmin Vivosmart 5 powinien zadebiutować na naszym rynku na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *