Jaki smartwatch wybrać na komunię dla chłopca i dziewczynki?

W poszukiwaniu idealnego upominku z okazji komunii, często zwracamy uwagę na drogie i wyszukane gadżety. Naszym zdaniem, doskonałym podarunkiem będzie sportowy zegarek lub smartwatch firmy Garmin. To piękny, nawiązujący do tradycji prezent, z którego ucieszy się zarówno chłopiec jak i dziewczynka.

Z myślą o tej szczególnej okazji przygotowaliśmy listę zegarków na komunię o wyglądzie i rozmiarach pasujących do ręki dziecka. W większości oferowanych modeli podział na dziewczęce i chłopięce nie jest wyraźnie zarysowany. Kluczowym kryterium wyboru powinien być gust dziecka oraz przeznaczenie urządzenia.

Proponowane przez nas zegarki i smartwatche posiadają m.in tak przydatne funkcje jak budzik, stoper, płatności zbliżeniowe oraz sterowanie muzyką. Oferują dostęp do GPS oraz nadgarstkowy pomiar tętna. Wspierają, różnorodne aktywności jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Zegarki są wodoodporne, ekran każdego z nich można dodatkowo zabezpieczyć szkłem ochronnym a pasek, w razie potrzeby wymienić.

Jaki zegarek wybrać na komunię dla chłopca i dziewczynki? Modny i popularny smartwatch z dużą ilością bajerów? Sportowy zegarek, będący partnerem treningowym lub inspiracją do większej aktywności? A może coś wyjątkowego, co pozwoli się wyróżnić, podkreślić styl i charakter dziecka?

Poniższe zestawienie z pewnością ułatwi znalezienie odpowiedzi na te pytania.

Smartwatch dla chłopca i dziewczynki

Prezent w postaci smartwatcha na komunię to gwarancja zadowolenia i radości. Model, który będzie w stanie monitorować aktywność fizyczną, obsłuży większość otrzymanych powiadomień to synonim wygody i podążania z duchem czasu. Urządzenia tego typu, pozwolą także na odtwarzanie muzyki oraz dostęp do płatności mobilnych. Smartwatche Garmin, które doskonale spiszą się jako zegarek komunijny to modele Venu 2S i Venu SQ.

Garmin Venu SQ

Garmin Venu SQ różne kolory
Venu SQ

Pierwszym, z proponowanym przez nas modelem jest Garmin Venu SQ. Klasyczny smartwatch, z kwadratową kopertą. Wyposażony jest w czytelny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości oraz dwa przyciski sterujące z prawej strony obudowy. Wyświetlacz urządzenia chroni wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass, co zdecydowanie zwiększa jego odporność na zarysowania w trakcie całego aktywnego dnia.

Aby zachować sportowy charakter urządzenia, Garmin Venu SQ obsługuje ponad 20 zróżnicowanych aktywności m.in bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, piłka nożna i siatkówka a nawet gimnastyka i skakanka. Monitoruję także tętno, poziom nawodnienia oraz sen.

Smartwatch Venu SQ, wyposażony w jasny, kolorowy wyświetlacz, łączy codzienny styl z monitorowaniem stanu zdrowia i funkcjami treningowymi, aby zachęcić do aktywności fizycznej.

Smartwatch wyświetla otrzymane powiadomienia, wiadomości oraz informacje o połączeniach bezpośrednio na ekranie. Pozwala również odpowiadać na wiadomości tekstowe, jeśli posiadamy telefon z systemem Android. Po sparowania zegarka i telefonu lokalizacja dziecka może być wysyłana na bieżąco do wybranych kontaktów – ręcznie lub automatycznie – podczas aktywności na powietrzu.

Venu SQ w wersji MUSIC pozwala na odtwarzanie muzyki, bezpośrednio z zegarka, przy pomocy słuchawek bezprzewodowych np. firmy Shokz. Utwory można pobrać z konta w serwisie Spotify, Deezer albo przesłać wprost z komputera. Smartwatch umożliwia także dokonywanie płatności zbliżeniowych. To bezpieczny sposób aby ułatwić dziecku zarządzanie pieniędzmi, które otrzymało na wakacyjny wyjazd albo wycieczkę szkolną.

Garmin Venu SQ posiada kopertę w rozmiarach 40,6 x 37 mm, pasuje na nadgarstki o obwodzie od 125 do 190 mm, waży niecałe 37g. Smartwatch występuje obecnie w siedmiu wersjach kolorystycznych.

Garmin Venu 2s

Garmin Venu 2s seria
Venu 2s

Nasza kolejna propozycja to model Garmin Venu 2s. Smartwatch GPS klasy premium o klasycznej stylistyce i najwyższej jakości wykonania. Urządzenie posiada ekran dotykowy typu AMOLED o wysokiej rozdzielczości. Wyświetlacz pokryty jest wytrzymałym szkłem Corning Gorilla Glass, ramka wykonana jest ze stali nierdzewnej a obudowa z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym.

Garmin Venu 2s posiada czujnik tętna najnowszej generacji by jeszcze dokładniej monitorować stan zdrowia i poziom sprawności. Wspiera ponad 25 rodzajów aktywności, w tym bieganie, jazda na rowerze, pływanie. Smartwatch przypomni także o nawodnieniu i dostarczy informacji o jakości snu.

Piękny wyświetlacz AMOLED ożywi Twojego smartwatcha nawet w jasnym świetle słonecznym.

Każda, oferowana przez nas, wersja Venu 2s pozwala na odtwarzanie muzyki z zegarka. Pamięć urządzenia pomieści do 650 utworów, które można pobrać z konta w serwisie Spotify i Deezer lub przesłać bezpośrednio z komputera. Niestandardowe (animowane) wzory tarcz zegarka, zróżnicowane pola danych oraz aplikacje można pobrać z platformy Connect IQ Store należącej do Garmin.

Smartwatch wyświetla powiadomienia z aplikacji społecznościowych, wiadomości sms a także informacje o połączeniach przychodzących i alertach. Pozwala również odpowiadać na wiadomości tekstowe, jeśli posiadamy telefon z systemem Android. Garmin Venu 2s umożliwia również dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Garmin Venu 2s posiada kopertę w rozmiarach 40,4 x 40,4 mm, pasuje na nadgarstki o obwodzie od 110 do 175 mm i waży 38g. Smartwatch oferowany jest w czterech wariantach kolorystycznych.

Styl i elegancja dla młodej damy

Naszą propozycją na zegarek komunijny dla dziewczynki jest Garmin Lily. Połączenie klasycznej elegancji i najnowszej technologii. Wyjątkowe wzornictwo, stonowana kolorystyka oraz niewielkie rozmiary bezsprzecznie dodadzą uroku jego małej właścicielce.

Garmin Lily

Lily

Ten stylowy zegarek to pierwszy tego typu produkt firmy Garmin. Wyposażony jest w małą, subtelną kopertę i wzorzyste szkiełko. Wystarczy dotknąć ekranu lub przekręcić nadgarstek, aby włączyć jasny wyświetlacz z panelem dotykowym. Jednak urok i elegancja to nie jedyne zalety urządzenia.

Stylowe szkiełko czy inteligentny ekran? Po co wybierać, skoro można mieć oba?

Garmin Lily to mały, modny smartwatch, który pozwoli śledzić wszystkie, ważne statystyki zdrowia. Ten zegarek monitoruje tętno, sen oraz poziom stresu i energii, dzięki temu, można znaleźć najlepszy czas na ćwiczenia, naukę i odpoczynek. Aplikacje do ćwiczeń, także oddechowych oraz przypomnienia dotyczące nawodnienia pomogą w prowadzeniu aktywnego i zdrowego trybu życia.

Po sparowaniu z kompatybilnymi smartfonem, zegarek umożliwi odbieranie powiadomień, wiadomości oraz alertów bezpośrednio na ekranie. Można również odpowiadać na wiadomości tekstowe, jeśli sparowany smartfon posiada system Android. Garmin Lily pozwala także na sterowanie muzyką w podłączonym telefonie.

Znajdź mój zegarek oraz znajdź mój telefon to kolejne, przydatne funkcje smartwatcha. Na wypadek gdyby młodej damie zdarzyło się zapomnieć, gdzie znajduje się dane urządzenie. Garmin Lily posiada kopertę w rozmiarach 34,5 x 34,5 mm, pasuje na nadgarstki o obwodzie od 110 do 175 mm a waży tylko 24 gramy. Zegarek występuje obecnie w trzech wersjach kolorystycznych.

Klasyczny styl, nowoczesne funkcje. Zegarek o małych rozmiarach i wielkich możliwościach.

W naszej opinii, Garmin Lily to idealny zegarek na komunię od chrzestnej lub prezent komunijny od dziadków przywiązanych do tradycji.

Dla młodego sportowca

Kolejna prezentowana przez nas kategoria to zegarki GPS dla aktywnych, pozostających w ciągłym ruchu, małych sportowców. Propozycja zarówno dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze sportem jak i trenujących regularnie w szkole, klubie sportowym lub indywidualnie z trenerem. Taki zegarek może również zainspirować dziecko do większej aktywności fizycznej. Polecane przez nas modele to Forerunner 55 oraz Forerunner 245.

Garmin Forerunner 55

Forerunner 55

Nowa generacja, podstawowego zegarka sportowego z GPS. Do obsługi wykorzystujemy pięć przycisków rozmieszczonych na bocznych krawędziach obudowy a ekran chroniony jest przez chemicznie wzmacniane szkło. Ten lekki i wygodny zegarek idealnie nadaje się do treningu. Znajdziemy w nim wsparcie dla wielu rodzajów aktywności jak bieganie, bieg lekkoatletyczny, bieg po torze krytym, pływanie na basenie, jazda na rowerze lub trening interwałowy.

Nadgarstkowy pomiar tętna pozwoli monitorować ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Dodatkowo asystent odpoczynku zadba o odpowiednią regenerację organizmu i po zakończonym treningu poinformuje jak długi powinien być odpoczynek przed kolejnym dużym wysiłkiem.

Urządzenie posiada również przydatne cechy smartwatcha. Po sparowaniu z kompatybilnymi smartfonem, zegarek umożliwi odbieranie powiadomień, wiadomości oraz alertów bezpośrednio na ekranie. Można również odpowiadać na wiadomości tekstowe, jeśli sparowany smartfon posiada system Android.

Platforma Connect IQ Store umożliwia pobranie niestandardowych tarcz zegarka, pól danych oraz aplikacji aby dostosować urządzenie do własnych preferencji. Z łatwością można też, sterować muzyką w telefonie i przełączać utwory nawet w trakcie aktywności.

Zaprojektowany z myślą o odbiorcach na różnych poziomach umiejętności, którzy chcą śledzić swoje statystyki i poprawiać kondycję.

Garmin Forerunner 55 posiada kopertę w rozmiarze 42 x 42 mm, pasuje na nadgarstki o obwodzie od 126 do 203 mm i waży 37 g. Zegarek oferowany jest w czterech wariantach kolorystycznych.

Garmin Forerunner 245

Forerunner 245

Kolejna propozycja to technologiczny krok naprzód. Garmin Forerunner 245 posiada większy wyświetlacz o lepszej rozdzielczości, pokryty wytrzymałym szkłem Corning Gorilla Glass. Urządzenie wyposażono również w pulsoksymetr do do pomiaru poziomu tlenu we krwi.

Model ten posiada zaawansowane funkcje do monitorowania i analizy treningu. Najważniejsze z nich to pomiar tętna (również w wodzie). Efekt treningu wskaże w jaki sposób ćwiczenia wpływają na rozwój naszej wytrzymałości, szybkości i siły. Obciążenie treningowe porówna bieżącą intensywność ćwiczeń z jej optymalnym dla nas poziomem. Wbudowany asystent odpoczynku po każdym treningu powiadomi o tym, jak długi powinien być odpoczynek przed kolejnym dużym wysiłkiem.

Kolejnym atutem zegarka jest funkcja LiveTrack, która po wcześniejszym sparowaniu zegarka ze zgodnym smartfonem, umożliwia znajomym i rodzinie śledzenie lokalizacji zegarka w czasie rzeczywistym, a nawet wyświetlanie całej planowanej trasy.

Ten zegarek GPS śledzi Twoje statystki, analizuje dane, formę oraz historię treningów, a nawet Twoje cele!

Garmin Forerunner 245 również umożliwia odbieranie powiadomień, wiadomości oraz alertów bezpośrednio na ekranie. Na wiadomości tekstowe, odpowiadać możemy mając telefon z systemem android. Dzięki platformie Connect IQ Store także w tym modelu możemy personalizować tarcze zegarka i ekrany danych oraz instalować nowe, przydatne aplikacje.

Wersja z dopiskiem MUSIC w nazwie, pozwala na odtwarzanie muzyki z zegarka, przy pomocy kompatybilnych słuchawek bezprzewodowych np. firmy SHOKZ. Pamięć urządzenia mieści do 500 utworów, które można pobrać z konta w serwisie Spotify, Deezer lub przesłać bezpośrednio z komputera.

Garmin Forerunner 245 posiada kopertę w rozmiarze 42,3 x 42,3 mm, pasuje na nadgarstki o obwodzie od 127 do 204 mm i waży 38g. W zależności od wybranej wersji, zegarek występuje w kilku wariantach kolorystycznych.

Dla miłośników przygód

Wybór modeli oraz popularność zegarków typu smartwatch stale rośnie. Ogromną powodzeniem wciąż jednak cieszą się modele trwałe, odporne na uszkodzenia i zabrudzenia, co w przypadku dzieci ma szczególne znaczenie. Zegarki, które nie ulegną zniszczeniu podczas zabawy i są całkowicie wodoszczelne. Poszukując urządzenia do zadań specjalnych, dla młodego miłośnika przygód, szczególną uwagę warto zwrócić na model Garmin Instinct 2s.

Garmin Instinct 2s

Instinct 2s Camo

Ten wytrzymały zegarek utrzymuje wodoszczelność do głębokości 100 metrów i jest odporny na ekstremalne temperatury i wstrząsy. Dzięki polimerowej obudowie, wzmocnionej włóknem szklanym i odpornemu na zarysowania szkłu Corning Gorilla Glass, sprawdzi się w każdych warunkach. Oferuje ponad 30 rodzajów aktywności m.in bieganie, pływanie, jazda na rowerze, narty, snowboard a nawet wspinaczka.

Zaprojektowany z myślą o wytrzymałości. Będzie Twoim niezawodnym towarzyszem!

Garmin Instinct 2s to dostęp do wielu systemów nawigacji satelitarnej, wysokościomierz, barometr oraz elektroniczny kompas. Wbudowana funkcja Trackback wyznaczy trasę powrotną do punktu startowego naszej wyprawy! Nigdy więcej zgadywania drogi i błądzenia w lesie, górach czy miejskiej dżungli.

Nadgarstkowy pomiar tętna pozwoli monitorować ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Dodatkowo asystent odpoczynku zadba o odpowiednią regenerację organizmu i po zakończonej przygodzie poinformuje jak długi powinien być odpoczynek przed kolejnym wyzwaniem.

Czytelny wyświetlacz pozwoli odczytać przychodzące powiadomienia, wiadomości i alerty w trakcie aktywności czy zabawy. Platforma Connect IQ Store umożliwia personalizację zegarka a funkcja wykrywania zdarzeń, z pewnością, zwiększa bezpieczeństwo małego podróżnika.

Dzięki Garmin Instinct 2s możesz się rozwijać, zdobywać szczyty, odkrywać nowe miejsca! Po co tylko trwać gdy możesz żyć pełnią życia!

Dostępna jest również wersja ładowana energią słoneczną (Solar). Oferuje ona niemal nieograniczony czas pracy w trybie oszczędzania energii oraz dostęp do płatności zbliżeniowych.

Instinct 2s Solar

Jesteśmy przekonani, że szeroka paleta dostępnych kolorów przypadnie do gustu, zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Charakterystyczna stylistyka, trwałość i niezawodność bez wątpienia przekonają rodziców oraz chrzestnych, pamietających wyjątkową stylistykę zegarków G-Shock.

Zegarek posiada kopertę w rozmiarze 40 x 40 mm, pasuje na nadgarstki o obwodzie od 112 do 180 mm i waży 42g. Garmin Instinct 2s oferowany jest w kilku wariantach kolorystycznych.

Dla gracza

Sportowcy na całym świecie polegają na produktach marki Garmin, dzięki którym monitorują i poprawiają swoje wyniki. Dzięki Garmin Instinct Esports również e-sportowcy mogą skorzystać z tej samej technologii, aby śledzić i badać, jak ich organizm reaguje na intensywną rozgrywkę.

Instinct Esports

Garmin Instinct Esports

Garmin Instinct Esports to pierwszy zegarek w ofercie amerykańskiego producenta, który został zaprojektowany z myślą o fanach e-sportu. Model stworzony został na bazie serii Instinct. Uwagę otoczenia przykuwa wyrazistym i agresywnym designem, zaprojektowanym specjalnie dla graczy.

Nowa wersja zegarka Garmin Instinct wzbogacona została o specjalny profil aktywności e-sport. Umożliwia on analizę wydajności organizmu podczas gry. Producent deklaruje, aż 80 godzin pracy urządzenia w tym trybie. Gracz na bieżąco otrzymuje informacje o tętnie, czasie gry, a nawet poziomie stresu. Dzięki usłudze STR3AMUP! zegarek może, bezprzewodowo przesłać wybrane parametry, które będą wyświetlane w trakcie transmisji na żywo.

Garmin Instinct Esports Edition to zegarek GPS dla graczy, którzy chcą zwyciężać.

Poza dodatkami związanymi ze sportem elektronicznym, Garmin Instinct Esports posiada pełną funkcjonalność serii Instinct. Zegarek jest zgodny z wojskowymi standardami wytrzymałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych. Oferuje ponad 30 rodzajów aktywności m.in bieganie, pływanie, jazda na rowerze, narty, snowboard a nawet wspinaczka.

Technologia optycznego pomiaru tętna umożliwia szczegółową analizę snu. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że do kolejnej aktywności przystąpimy w pełni wypoczęci. Bezprzewodowe połączenie z telefonem pozwala wyświetlać na ekranie zegarka powiadomienia o przychodzących połączeniach, wiadomości tekstowe oraz alerty. Posiadając telefon z systemem Android możemy nawet odpowiadać na wiadomości tekstowe.

Garmin Instinct Esports posiada kopertę w rozmiarze 45 x 45 mm, pasuje na nadgarstki o obwodzie od 132 do 224 mm i waży 53g.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *