Garmin Quatix 7 – najnowszy zegarek stworzony dla żeglarzy

Po ogłoszeniu w tym roku serii zegarków Garmin Fenix 7 oraz Garmin Tactix 7 przyszedł czas na model dla wodniaków. Garmin Quatix 7 to kontynuacja serii zegarków Quatix 5 i Quatix 6. W zegarku znajdziemy załadowane specjalne profile do aktywności: wodniactwo, żegluga oraz regaty.

Nowy Garmin Quatix 7 występuje w trzech wariantach:

  1. quatix 7 – wersja podstawowa. Posiada rozmiar koperty 47mm i ekran kontrastowy MIP oraz szkiełko Gorilla Glass DX. Zawiera wszystkie funkcje żeglarskie, wodne i sportowe.
  2. quatix 7 – Sapphire Edition. Rozmiar 47mm, ale z wyświetlaczem AMOLED i szafirowym szkiełkiem. Ma tytanowe elementy koperty dzięki czemu jest lżejszy od wersji standardowej. quatix 7 Sapphire Edition posiada dodatkowo multiband GPS, czyli zwiększoną dokładność odczytu sygnału w trudnych warunkach i większą pamięć wewnętrzną 32GB. Wersja szafirowa quatixa 7 jest więc bardziej zbliżona do Epixa 2 Sapphire niż Fenixa 7.
  3. quatix 7X – Solar Edition. Z ładowaniem energią słoneczną. Ma wszystkie możliwości wersji quatix 7 Sapphire, ale większą kopertę o przekątnej 51mm. Pociąga to za sobą większy wyświetlacz 1,4″ oraz większą baterię. Do tego czas pracy wydłuża możliwość doładowania słonecznego. Quatix 7x jest dodatkowo wyposażony w latarkę LED z trybem SOS.
Quatix 7 i Quatix 7x
Od lewej Garmin Quatix 7x, Quatix 7 oraz Quatix 7 Sapphire

Możliwości wodne zegarka 

W Quatixach znajdziemy wiele funkcji i udogodnień przydatnych na wodzie. Wśród nich: 

  • współpracę z ploterami Garmin GPSMAP. Zegarki odbierają takie dane jak głębokość, dane z silników, wiatromierzy, kurs itd.,
  • możliwość sterowania autopilotem Garmin oraz system audio Fusion,
  • wirtualna linia startu, odliczanie czasu i asystent halsowania (przydatne podczas regat),
  • alarm kotwiczny,
  • dane o pływach,
  • obsługa map morskich Garmin Bluechart g3.

W porównaniu do modeli Quatix 6 w nowych Quatix 7 dodano możliwość obsługi zegarka dotykowo, co bardzo przydaje się podczas przeglądania map.

Jakie funkcje znajdziemy w zegarkach Garmin Quatix 7?

Jak każdy nowy zegarek Garmin Quatix 7 mierzy sen, kroki, tętno (oraz natlenienie krwi oraz zmienność pracy serca HRV). Działa też jako smartwatch pokazując powiadomienia z telefonu, kalendarz, pogodę i wiele innych informacji. 

W zegarkach Quatix 7 znajdziemy wstępnie zainstalowane ponad 40 aktywności sportowych. Znajdują się wśród nich: bieg, rower, basen, triathlon, narty, siłownia, kardio, joga i wiele, wiele innych. Zegarek ma nawet tryb golf i dograne mapy pól golfowych całego świata. Wszystkie wersje Quatixów są w pełni wodoszczelne do 10 ATM.

Zegarki Quatix 7 mają dostęp do map topograficznych Garmin TopoActive całego świata z darmowymi aktualizacjami. W modelach szafirowych wstępnie jest wgrana mapa topo całej Europy.

Cena i dostępność w Polsce

Zegarki Quatix 7 powinny trafić do sprzedaży w najbliższych tygodniach, a ich cena będzie wynosić od 699€ do 1199€.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *