Garmin Dash Cam Mini 2, Dash Cam 47, 57, 67W – nowe wideorejestratory

Garmin pochwalił się tuż przed wakacjami nowymi kamerami samochodowymi. Do sprzedaży trafiają cztery nowe modele, które są ulepszonymi wersjami swoich poprzedników. Już niedługo przy zakupie wideorejestratora będziemy wybrać spośród: Garmin Dash Cam Mini 2, Dash Cam 47, 57 i 67W. Co wiemy o nowych kamerach?

Jakie funkcje posiadają kamery Garmin Dash Cam

Wszystkie kamery nagrywają obraz z dźwiękiem obiektywem o szerokości 140 stopni (Dash Cam 67W – 180 stopni). Modle Dash Cam Mini 2 oraz 47 zapisują nagrania o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a modele Dash Cam 57 i 67W – 2560 x 1440 pikseli. Każda kamera jest wyposażona w czujnik przeciążeń (G) dzięki czemu automatycznie zapisze film, na przykład podczas stłuczki. 

Garmin Dash Cam 47, Dash Cam 57 oraz Dash Cam 67W są wyposażone w informowania  oraz niekontrolowanego opuszczania pasa ruchu. Dodatkowo posiadają Alert Go (ruszania) oraz ostrzeżenia o fotoradarach. W opisach sklepowych jest informacja o tym, że kamerą można sterować głosem. Trzeba jednak wiedzieć, że ta opcja nie działa w Polsce. 

Wszystkie nowe kamery prócz Mini 2 są wyposażone w GPS dzięki czemu zapisują lokalizację zdarzeń. Dodatkowo Dash Cam Mini 2 jest pozbawiony 2 calowego wyświetlacza, który znajdziemy w pozostałych wideorejestratorach. 

Możemy używać jednocześnie do czterech kamer, gdyż są one wyposażone w funkcję synchronizacji nagrań. 

W zestawie znajdziemy ładowarkę do zapalniczki z dwoma wyjściami USB oraz dwa długie i cienkie kable ładujące, które bardzo łatwo samemu zamontować, ukrywając przewody pod tapicerką samochodu.

Garmin Dash Cam 47
Garmin Dash Cam 47

Jakie funkcje pojawiły się w nowych kamerach Garmin Dash Cam?

Nowe modele to kontynuacja poprzedniej serii kamer samochodowych i zmian jest kilka:

  • Nagrania z kamer Dash Cam mogą być automatycznie (poprzez Wi-Fi) zapisywane w chmurze. Dzięki temu udostępnianie i zapisywanie nagrań jest bardzo proste i bezpieczne.
  • Funkcja Live View – możliwość podglądu na żywo z kamery (niezbędne jest stałe zasilanie oraz Wi-Fi) 
  • Funkcja Parking Guard – monitoruje sytuację zaparkowanego pojazdu i alarmuje w przypadku wykrycia zagrożenia (niezbędne jest stałe zasilanie oraz Wi-Fi) 
  • wszystkie modele posiadają funkcję Garmin Clarity HDR, poprawiającą jakość obrazu

Ponieważ poprzednia seria wideorejestratorów Garmin cieszyła się sporą popularnością dzięki bardzo małym wymiarom, stabilności działania i wielu funkcjom, wydaje się że nowe kamery również będą cieszyły się uznaniem.

W sprzedaży są ciągle poprzednie modele kamer Garmin. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem kamery Garmin Dash Cam Mini zapraszamy do recenzji, w której omówiliśmy najważniejsze cechy tego wideorejestratora.

Żadna z kamer nie zawiera w zestawie kart pamięci. Należy pamiętać o zaopatrzeniu się w kartę klasy 10 lub szybszą, jeśli jej nie posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *