Garmin CamperVan – nawigacja dla małych kamperów

Garmin CamperVan to najnowsze urządzenie dla użytkowników kamperów dostępne w ofercie amerykańskiego producenta. Jego Premiera miała miejsce 8 czerwca 2021 roku. Urządzenie wprowadza szereg nowości pozwalających na uzyskanie maksymalnej przyjemności i wybrania najlepszych miejsc podczas podróży naszym pojazdem.

Parametry techniczne Garmin CamperVan

Garmin CamperVan
Garmin CamperVan

Obudowa urządzenia Garmin CamperVan posiada rozmiar 17,3 x 9,9 x 1,9cm przy wadze 239,6g. Jest zatem stosunkowo małym urządzeniem, niemniej wbudowany ekran dotykowy o przekątnej 6,95” pozwala na uzyskanie bardzo dobrej czytelności przy niewielkim rozmiarze. Rozdzielczość ekranu to 1024 x 600 pikseli, co jest standardową rozdzielczością dla urządzeń 7 calowych.

Warto dodać, że urządzenie poza standardowym systemem GPS umożliwia również połączenie z europejskimi satelitami Galileo. Garmin CamperVan posiada wbudowane Wi-Fi, co umożliwia aktualizację map oraz oprogramowania bez konieczności podłączania do komputera. Całość wieńczy bateria pozwalająca na czas pracy do 1h bez podłączonego zasilania zewnętrznego.

Mapy w Garmin CamperVan

Standardowo już dla nawigacji firmy Garmin, CamperVan posiada wbudowane mapy całej Europy (CityNavigator) wraz z dożywotnimi aktualizacjami. Korzystając z urządzenia możemy włączyć tryb 3D, który pozwoli na wyświetlanie budynków oraz terenu w trzech wymiarach (dotyczy to jedynie map Garmina).

Zasięg Map Europy
Zasięg Map Europy w Garmin CamperVan

Dodatkowo, poza standardowymi mapami nawigacyjnymi, mamy możliwość pobierania poprzez Wi-Fi zdjęć satelitarnych Garmin BirdsEye bez konieczności zakupu subskrypcji.

Funkcje nawigacyjne

Na początku należy zwrócić uwagę na bardzo istotną kwestię. Garmin CamperVan nie pozwala na zdefiniowanie gabarytów pojazdu w przeciwieństwie do modeli Camper. Prawdopodobnie podyktowane jest to przeznaczeniem nawigacji do małych kamperów, gdzie takie określanie trasy jest zwyczajnie zbędne.

Urządzenie pozwala na łatwe planowanie podróży poprzez udostępnianie plików GPX. Sama nawigacja na podstawie map będzie nas informowała o ograniczeniach prędkości, punktach wrażliwych (np. szkoły). Urządzenie posiada również tzw. ostrzeżenia drogowe, czyli informacje o stromych wzniesieniach czy wysokości mostów itp.

W kwestii nawigacji pojawia się też nowość czyli funkcja RoadTrip Routes pozwalająca na szybkie zaplanowanie trasy w przypadku spontanicznej decyzji o podróży.

Funkcje dodatkowe

Dużą nowością w Garmin CamperVan jest kilka dodatkowych funkcji pozwalających nam na odnalezienie najciekawszych miejsc na trasie naszej podróży. Poza bazą TripAdvisor z ocenami, która dostępna była do tej pory, pojawiają się również funkcje takie jak:

  • Trendy Places – wskazująca najlepsze miejsca do postoju na trasie,
  • Local Spots – wskazująca pobliskie, warte odwiedzenia lokalizacje wraz z systemem rekomendacji.

Ostatnim dodatkiem służącym do planowania naszej podróży jest wgrany zielony przewodnik Michelin zawierający szczegółowe opisy, zdjęcia oraz oceny.

RoadTrip i Trendy places
Funkcja RoadTrip i Trendy Places w urządzeniu Garmin CamperVan

Tak jak do tej pory, urządzenie można sparować z telefonem przy pomocy Bluetooth. Dzięki temu będzie ono przekazywać powiadomienia ze sparowanego smartfona. Garmin CamperVan jest również kompatybilny z bezprzewodowymi kamerami cofania Garmin BC 30 oraz BC 40.

Wszystkich zainteresowanych modelem Garmin CamperVan zapraszamy do sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *