Garmin Venu 2 oraz Venu 2s – co musisz wiedzieć. Recenzja

Garmin Venu 2 oraz mniejsza wersja Venu 2s to najnowsze smartwatche marki Garmin. Są następcami popularnych zegarków Venu – pierwszych Garminów z ekranami AMOLED. Zegarki stały się bardzo popularne ze względu na ilość funkcji sportowych połączoną ze świetnym wykonaniem i możliwościami aplikacji Garmin Connect. Sprawdźmy co znajdziemy w najnowszej odsłonie Venu.

 

Dwie wielkości koperty  

Garmin Venu 2 oraz 2s występują w dwóch wielkościach. Venu 2 ma kopertę o przekątnej 45mm, wyświetlacz 1,3″ i rozdzielczość 416 x 416px. Z kolei Venu 2s to koperta 40mm, wyświetlacz 1,1″ oraz rozdzielczość 360 x 360px. Do Venu 2 pasują paski QuickRealase 22mm, a do Venu 2s paski QuickRelease 18mm. Mniejsze paski w zegarku Venu 2s będą pasowały osobom o obwodzie nadgarstka od 110-175mm, natomiast dla Venu 2 będzie to 135-200mm

Garmin Venu 2s piaskowy

Zmiany i nowości w Venu 2 i Venu 2s

Co nowego trafiło do najnowszego smartwatcha Garmina?

 • Treningi HIIT – to nowe treningi interwałowe, m. in. tabata. 
 • Większa pamięć wewnętrzna. Na zegarku zmieści się nawet 750 piosenek. W praktyce dostajemy 6GB realnej, wolnej przestrzeni.
 • Wykresy – np. BodyBattery czy tętna pozwalają sprawdzać tętno z całego dnia, a nie tylko ostatnie cztery godziny jak było wcześniej.
 • Health Snapshots – to dwuminutowy pomiar, który zapisze nam kilka parametrów zdrowotnych.
 • Widżet Wyzwania – szybko sprawdzimy jak idzie nam w wyzwaniu podjętym w aplikacji Garmin Connect.
 • Menedżer zasilania.
 • Nowy widok widżetów.
 • Poprawiono obliczanie statystyk m.in.: Vo2 max (pułap tlenowy) oraz wiek sprawnościowy.
Garmin Venu 2s widżety
Widżety w Venu 2s

Garmin Venu 2 i Venu 2s – funkcje

Krótkie podsumowanie ogólnych możliwości zegarków Venu 2 i 2s dla osób, które nie miały dotąd smartwatcha Garmina. W standardzie otrzymujemy 25 aktywności sportowych, jednak łatwo możemy dodać kolejne, jak choćby piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, skakankę czy sztuki walki. Dodatkowe aktywności w Venu są nieco ukryte i polecam nasz osobny wpis w którym pokazujemy jak je dodać. Wśród najważniejszych aktywności znajdziemy: chód, bieg, rower, basen, narty, jogę, pilates, kardio, siłę czy golf.

Ważną funkcją w serii Venu są animowane ćwiczenia. Zegarek na ekranie będzie nam pokazywał jak wykonywać kolejne etapy treningu. To bardzo przydatna funkcja, która świetnie motywuje do codziennych treningów. Ponieważ ćwieczeń jest naprawdę sporo, z pewnością nie znudzimy się rutyną. 

Zegarki Venu 2 oraz Venu 2s posiadają płatności zbliżeniowe Garmin Pay oraz odtwarzacz muzyki. Obecnie z Garmin Pay działają już praktycznie wszystkie polskie banki. Jeśli chodzi o muzykę to możemy ją nagrać do pamięci wewnętrznej i iść na trening bez telefonu. Możemy jednak także posłużyć się zegarkiem do sterowania muzyką, która leci z telefonu (choćby z YouTube czy Spotify).

Zegarek może służyć za smartwatch, pokazuje powiadomienia z telefonu jak połączenia przychodzące, SMSy, maile czy powiadomienia z aplikacji (Facebook, WhatsApp itd.). Mamy także dostęp do przypomnień z  kalendarza.

Zegarki są całkowicie wodoszczelne do 5ATM więc nie musimy się zupełnie bać, że cokolwiek stanie się im podczas pływania.

Venu 2s zdrowie
Garmin Health Snapshots

Zdrowie i Garmin Venu 2 – health snapshots

Venu 2 i Venu 2s podobnie jak inne zegarki Garmina mierzą wiele statystyk mających wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wśród nich są tętno, natlenienie, stres (na podstawie zmienności pracy serca – HRV), kroki, pokonane piętra, dystans, częstotliwość oddechu, sen czy nawodnienie. Kobiety mogą też śledzić cykl menstruacyjny. 

W Venu 2 Garmin dodał możliwość wykonania i zapisania parametrów pod nazwą „health snapshots”. Uruchamiając pomiar zegarek prosi nas, abyśmy siedzieli spokojnie przez dwie minuty. W tym czasie uśrednia wszystkie zbierane i zapisuje je w postaci „migawki”. 

Rozwiązanie jest bardzo ciekawe, gdyż pozwala zapisywać takie pomiary w osobnej kategorii, dzięki czemu możemy je łatwo porównywać po upływie tygodnia czy miesiąca. Wydaje mi się, że będzie to świetne rozwiązanie, gdy chcemy śledzić regularnie swój stan zdrowia lub stan zdrowia bliskiej osoby. Jeśli wykonując pomiary o tej samej porze dnia wynik mocno odbiega od normy może to wskazywać np. na rozwój jakiejś infekcji. Dla przykładu zwiększony poziom stresu łatwo było zaobserwować na zegarkach Garmin przy przechodzeniu Covid-19.

Ustawienia aktywności

Po naciśnięciu przycisku „Start” ukaże nam się lista aktywności. Możemy je edytować i dodawać nowe schodząc na dół listy. Po wybraniu interesującej nas aktywności ukaże się ekran startowy. W Venu 2 został on bardzo ładnie przeprojektowany i w tle widzimy czarno biały obrazek z aktywnością. Naciskając ponownie „Start” rozpoczniemy aktywność i bieg stopera. Jeśli jednak naciśniemy na dolną część ekranu wejdziemy w opcje. Możemy tam wybrać rodzaj treningu, np. tabatę w aktywności HIIT. Możemy także ustalić plan biegowy, np. dzięki funkcji Garmin Coach

Garmin Venu 2s aktywności

Wchodząc w ustawienia możemy zmienić kilka opcje danej aktywności. Ustalimy Auto-pausę, czyli automatycznie zatrzymanie stopera, gdy się nie poruszamy. Włączymy także Auto-lap, czyli automatyczne odmierzanie okrążeń, dla biegu jest to standardowo 1km. Każda z aktywności daje nam możliwość ustawienia maksymalnie trzech dowolnie zdefiniowanych ekranów danych oraz dodatkowo czwartego ekranu ekranu z graficznym przedstawieniem tętna. Dla każdy z ekranów możemy ustalić od jednego do czterech pól danych. Łącznie możemy więc dla jednej aktywności dwanaście różnych pól danych i jeszcze dodatkowo graficzny podgląd tętna.

Menadżer zasilania w Venu 2 i Venu 2s

Ciekawym dodatkiem jest menadżer zasilania. Nie jest on co prawda tak rozbudowany jak w Fenix 6, który pozwala na dodawanie własnych profili zasilania, ale i tak cieszy. W Venu 2 w menadżerze zasilania znajdziemy:

 • Tryb oszczędności baterii – wyłączą wiele funkcji na raz: muzykę, pulsoksymetr, Wi-Fi, skraca i zmniejsza podświetlenie. Pozwala na wydłużenie pracy zegarka z 6 na 9 dni.
 • Właczyć/wyłączyć procentowe wskazanie baterii
 • Właczyć/wyłączyć przewidywany czas pracy liczony w dniach

Film z prezentacją zegarka Garmin Venu 2s

Polecamy szczegółową prezentację nowej serii zegarków z ekranem amoled.

Inne ciekawe dodatki

Z pewnością nie udało mi się wychwycić wszystkich drobnych niuansów w porównaniu do poprzedniej wersji Venu. Trzeba też pamiętać, że często drobne funkcje są wprowadzane z kolejnymi wersjami oprogramowania. Warto wspomnieć o dodatkowych tarczach zegarka. Venu 2 od razu po wyjęciu z pudełka pozwala skonfigurować wiele różnych tarcz. Po pierwsze wybieramy czy tarcza ma być animowana (pochłania nieco więcej baterii) czy statyczna. Później wybieramy z trzech kategorii: krajobraz, przyroda, abstrakcja. W każdej z nich znajduje się od kilku do kilkunastu obrazów lub animacji. Zorza polarna – proszę bardzo, ziarna kawy – nie ma problemu. Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Zegarki Garmin Venu 2 oraz Venu 2s są dostępne w sieci sklepów Trigar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *