Tacx Boost – nowy trenażer magnetyczny

Tacx to producent trenażerów zakupiony przez firmę Garmin w lutym zeszłego roku. Tuż przed Świętami firma zaprezentowała nam nowość w postaci trenażera Tacx Boost. Z pewnością ucieszy ona osoby poszukujące budżetowego trenażera, gdyż będzie to najtańszy magnetyczny trenażer w ofercie Tacxa. Po zastosowaniu czujnika prędkości będziemy mogli skorzystać z interaktywnej jazdy w takich aplikacjach jak Zwift czy Tacx Training.

Tacx Boost

Co otrzymujemy w zestawie Tacx Boost?

Trenażer można nabyć w dwóch wariantach:

Zestaw z czujnikiem prędkości pozwala nam na sparowanie czujnika z dowolnym smartfonem lub urządzeniem Garmin w celu odczytu przebytego dystansu oraz danych odnośnie aktualnej czy średniej prędkości. Dodatkowo w obydwu zestawach znajdziemy wspornik przedniego koła oraz mechanizm szybkiego odłączania dla rowerów szosowych oraz górskich.

Parametry techniczne Tacx Boost

Urządzenie po rozstawieniu zajmuje obszar 675 x 650mm, oczywiście bez uwzględnienia roweru, jego wysokość to 410mm, z kolei jego waga to 8,5kg. Trenażer posiada hamulec magnetyczny dzięki czemu nie potrzebujemy zewnętrznego zasilania oraz koło zamachowe o wadze 1,6kg. Całość natomiast działa płynnie i przede wszystkim cicho ze względu na zamkniętą jednostkę oporową.

Jeżeli już jesteśmy przy oporze to sterowanie nim odbywa się przy pomocy dźwigni hamulca, którą umieszczamy na kierownicy. Pozwala ona na ustawienie jednego z 10 poziomów oporu, umożliwiając nam generowanie mocy do 1050W.

Poniżej przedstawiamy tabelkę z dokładnymi danymi technicznymi udostępnionymi przez producenta.

Wymiary fizyczne675 × 650 mm (26,6 × 25,6 cala)
Wymiary po złożeniu565 × 410 × 245 mm (22,2 × 16,1 × 9,7 cala)
Masa8,5 kg (18,8 funta)
Wysokość410 mm (16,1 cala)
Sterowanie przezDźwignia do regulacji oporu na kierownicy — 10 pozycji
Magnesy2 × 8 stałych magnesów ferrytowych
PrzekładniaRolka, 30 mm
Wymagania sieci elektrycznejNie wymaga podłączenia do sieci
OsieSzerokość tylnego widelca: szosa 130 mm, MTB 135 mm. Dostępne adaptery do innych szerokości.
Maksymalna moc1050 W
Maksymalny moment obrotowy17 Nm
Maksymalna siła hamowania50 N
Koło zamachowe1,6 kg (3,5 funta)
Masa bezwładności9,2 kg (20,2 funta)

Wszystkich zainteresowanych zakupem Tacx Boost zapraszamy do jednego z naszych salonów stacjonarnych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *