Garmin Instinct Esports Edition – pierwszy zegarek dla gamerów

Garmin Instinct Esports Edition to pierwszy zegarek w ofercie amerykańskiego lidera rynku GPS, który został zaprojektowany z myślą o fanach e-sportu. Model ten został stworzony na bazie serii Instinct, do której to jest bliźniaczo podobny. Jedyny wyróżnik stanowią czerwone akcenty oraz widniejący w dolnej części tarczy napis „ESPORTS”.

Garmin Instinct Esports

Co nowego w zegarku Garmin Instinct Esports?

Nowa, a raczej zaktualizowana wersji zegarka Garmin Instinct została wzbogacona o specjalny profil aktywności e-sport, który to umożliwia śledzenie i analizowanie wydajności organizmu podczas gry. Producent deklaruje, aż 80 godzin pracy urządzenia w tym trybie! Gracz na bieżąco może podejrzeć informacje o tętnie, czasie gry, a nawet poziomie stresu. Poza dedykowanym profilem, Garmin Instinct Esports został wyposażony w funkcję bezprzewodowego przesyłania wybranych parametrów, które w postaci nakładki będą wyświetlane w trakcie transmisji na żywo. Specjalnie pod tę opcję Garmin stworzył aplikację STR3AMUP, którą należy pobrać na komputer gracza i zsynchronizować za pośrednictwem bluetooth z zegarkiem. Rozgrywki e-sportu cieszą się olbrzymią popularnością, a dzięki zegarkowi Garmin Instinct Esports, gracze będą mogli podzielić się ze sowimi fanami dodatkowymi informacjami, które zobrazują jaki wysiłek wkładają w daną grę.

„Elitarni sportowcy na całym świecie polegają na produktach marki Garmin, dzięki którym monitorują i poprawiają swoje wyniki. Dzięki zegarkowi Garmin Instinct Esports Edition sportowcy e-sportowi mogą skorzystać z tej samej technologii, aby śledzić i badać, jak ich organizm reaguje na intensywną konkurencję ”- powiedział Dan Bartel, wiceprezes ds. Sprzedaży firmy Garmin. „Gracze mogą również wykorzystywać dane pozyskiwane przez zegarek Instinct do wprowadzania zmian w swoim codziennym życiu, niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę wzorców snu czy poziomów aktywności, co może skutkować zwiększoną wydajnością poznawczą i fizyczną podczas gry”.

Pozostałe funkcje Instincta

Poza dodatkowymi związanymi z wirtualnymi rozgrywkami, Garmin Instinct Esport posiada pełną funkcjonalność serii Instinct. Zegarek jest zatem zgodny z amerykańską normą odpornościową MIL-STD810, obsługuje ponad 30 rodzajów aktywności (w tym bieganie, pływanie na basenie, trening siłowy, jazdę na rowerze, nartach, itp.). Znajdujący się w tylnej części obudowy, optyczny czujnik pomiaru tętna na bieżąco, przez 24h na dobę dostarcza informacji o tętnie, a także pozwala na szczegółową analizę snu. Bezprzewodowe połączenie z telefonem pozwala natomiast wyświetlać na ekranie zegarka powiadomienia o przychodzących połączeniach czy wiadomościach tekstowych.

Cena i premiera w Polsce

Sugerowana cena zegarka Garmin Instinct Esport to 1379zł. Model ten powinien być dostępny w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *