Ponad cztery lata przyszło nam czekać na zaprezentowanie drugiej generacji inteligentnej wagi z oznaczeniem Index w nazwie.  I oto jest, model Garmin Index S2 oferuje podobne możliwość co poprzednika, jednak w związku z zastosowaniem większego i kolorowego wyświetlacza, dane są podawane w bardziej przejrzysty sposób. Nowa waga jest lżejsza od swojego poprzednika o 800g.

Co potrafi waga Garmin Index S2?

Inteligenta waga Garmin Index S2 do obliczenia poszczególnych parametrów wykorzystuje zjawisko impedancji bioelektrycznej, który polega na przesłaniu nieodczuwalnego impulsu elektrycznego przez nasze ciało. Choć brzmi to dość poważnie to w praktyce nie ma czego się obawiać 🙂

Analiza impedancji bioelektrycznej, analiza bioimpedancyjna (BIA, ang. bioelectrical impedance analysis) – nieinwazyjna metoda badania diagnostycznego, która pozwala na dokładną analizę składu ciała przy wykorzystaniu oporu elektrycznego tkanek organizmu, tzw. impedancji. Wykorzystuje ona zdolność tkanki mięśniowej do przewodnictwa elektrycznego.

Index S2, tak jak swój poprzednik potrafi odczytać sześć podstawowych parametrów. Są to:

  • Waga ciała (kg lub funty)
  • Wskaźnik masy ciała (BMI)
  • Procent tkanki tłuszczowej (%)
  • Procent wody w organizmie (%)
  • Masa mięśniowa (kg)
  • Masa kostna (9kg)

Nowość stanowi możliwość zaprezentowania bezpośrednio na wyświetlaczu urządzenia, trendu wagi z ostatnich 30 dni (dłuższe przedziały można przeglądać za pośrednictwem aplikacji/platformy Garmin Connect). Przesyłanie danych z wagi odbywa się bezprzewodowo za pośrednictwem sieci wi-fi (wagę można połączyć z 7 sieciami) lub protokołu bluetooth.

https://trigar.pl/inteligentna-waga-garmin-index-s2-biala

Waga Index S2 została też wzbogacona o możliwość personalizowania poszczególnych ekranów. I tak za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect Mobile możemy włączyć widżet pogody. Dzięki temu przy porannym ważeniu na wyświetlaczu wagi zobaczymy prognozowaną na dany dzień pogodę oraz najwyższą i najniższą temperaturę z tego dnia. Do działania tego widżety waga musi znajdować się w zasięgu sieci wi-fi.

Garmin Index S2

Garmin Index S2 umożliwia dokonywanie kilku pomiarów w ciągu doby. Do korzystania z wagi możemy zaprosić do 16 użytkowników. Każdy zaproszony musi posiadać konto w aplikacji Garmin Connect. W momencie dokonywania pomiaru Index S2 automatycznie rozpoznaje użytkownika po jego wadze, ale dodatkowo wyświetla też nazwę użytkownika. Jeśli zajdzie taka potrzeba to bez problemu za pomocą stuknięcia stopą w platformę możemy zmienić użytkownika.

Garmin Index S2 – cena i premiera w Polsce

Waga Garmin Index S2 będzie dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym. Sugerowana cena na Polskę wynosi 699zł. Waga powinna pojawić się w sprzedaży już w najbliższych tygodniach. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do sklepu TRIGAR.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *