Garmin Forerunner 745 to z pewnością jedna z najgorętszych nowości tego sezonu, jaka zagościła w ofercie amerykańskiego producenta. Nowy zegarek dla triathlonistów (i nie tylko) stanowi kontynuację bardzo popularnego modelu z oznaczeniem 735XT (premiera w 2016 roku). Z tego artykułu dowiecie się co wyróżnia nowy smartwatch oraz w jakich wariantach będzie można go zakupić. Zapraszamy do lektury.

Dla kogo Garmin Forerunner 745?

Zanim przejdziemy do prezentacji nowej serii, zastanowimy się przez chwilę dla jakiej grupy użytkowników została ona stworzona. Według oznaczenia, Forerunner 745 znajduje się wyżej w hierarchii niż model Forerunner 645, ale poniżej serii Forerunner 945. Obecność wsparcia dla aktywności multisport oraz pływania na otwartym akwenie sprawia, że jest mu zdecydowanie bliżej do 945-tki. Zatem nowy zegarek może jak najbardziej zainteresować triathlonistów, ale nie ograniczalibyśmy się tylko do tej konkretnej grupy. Zresztą zobaczcie sami. Poniżej prezentujmy wszystkie aktywności jakie fabrycznie zostały zainstalowane w FR 745. Dodamy tu, że na kartoniku widnieje nazwa „GPS Running/Triathlon Smartwatch With Music”.

Bieg, Bieg lekkoatletyczny, Bieżnia, Tor kryty, Kolarstwo, Rower stacjonarny, Basen, Pływanie w wodach otwartych, Trójbój, Wielobój, Wirtualny bieg, Bieg przełajowy, Kolarstwo górskie, Bieganie z pływaniem, HRV – stres, Wędrówka, Narciarstwo, Snowboard, Narciarstwo przełajowe, Bieg narciarski stylem klasyczny, Bieg narciarski stylem łyżwowym, SUP, Kajak, Wioślarstwo, Ergometr, Chód, siła, Kardio, Joga, Pilates. Oddech, Pokonane piętra, Orbitrek, Stepper, Zegary, Inna

Warianty zegarka Garmin Forerunner 745

Forerunner 745 jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych. Kolor stanowi jedyną różnicę między zegarkami. O ile w przypadku serii FR 735, gdzie producent zdecydował się na wprowadzenie zestawów z czujnikami tętna, tak w przypadku nowej serii nie ma takich opcji. Kupujemy zawsze sam zegarek, a wszelkie akcesoria (zewnętrzny czujnik tętna, miernik kadencji, mocy itp) można zakupić opcjonalnie.

Garmin Forerunner 745
Garmin Forerunner 745 jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych. W momencie pisania tego artykułu nie mieliśmy dostępnego koloru „mleczny kwarc”

Co nowego w serii Garmin Forerunner 745

Nowości w stosunku do bezpośredniego poprzednika, czyli serii FR 735XT jest sporo. Jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę dostępne już od ponad roku w ofercie modele Forerunner 245/945 to wielkiego zaskoczenia nie ma. Poniżej wypunktowujemy kluczowe cechy nowego zegarka dla triathlonistów.

 • obsługa wielu systemów satelitarnych (GPS, GLONASS, Galileo)
 • nowa funkcja sugestii dotyczące codziennych treningów, opracowanych w oparciu o ostatni trening
 • pomiar tętna z nadgarstka trzeciej generacji (taki sam jak w FR 245/945/Fenix6) – czujnik ten umożliwia pomiar tętna w trakcie pływania
 • płatności zegarkiem Garmin Pay – listę banków partnerskich znajdziecie tutaj
 • odtwarzacz muzyki Garmin Music – bezprzewodowe przesyłanie muzyki do słuchawek bluetooth w tym wsparcie dla aplikacji Spotify/Deezer
 • wsparcie dla wielu aktywności w tym triathlon i pływanie na otwartym akwenie
 • wbudowany pulsoksymetr – dostarcza informacji o poziomie tlenu we krwi
 • funkcja Garmin BodyBattery – mierzy poziom energii w organizmie, dzięki czemu można znaleźć najlepszy czas na ćwiczenia i odpoczynek
 • paski o szerokości 22mm z teleskopowy system zapinania – do wypięcia paska należy użyć odpowiedniego narzędzia
 • funkcje monitorowania i powiadomień alarmowych – obejmują wykrywanie zdarzeń (podczas wybranych aktywności) i wezwanie pomocy – obie funkcje wysyłają informacje o bieżącej pozycji do kontaktów alarmowych (do działania wymagane jest połączenie z telefonem po bluetooth)
 • widżet wydajności oraz stanu wytrenowania – obejmuje pomiar pułapu tlenowego, symulator wyścigu, obciążenia treningowego, czasu regeneracji
 • wysokościomierz barometryczny – przydatny do m.in. prezentowania stopnia nachylenia podjazdu
 • możliwość korzystania ze skrótów klawiszowych – Garmin Forerunner 745 pozwala utworzyć sześć kombinacji skrótów, które powodują szybkie uruchomienie danej funkcji (np. zapisanie pozycji, blokada przycisków, zmiana sportu, latarka, stoper itp.)
 • współpraca z wirtualnym trenerem Garmin Coach
 • monitorowanie oddechu
 • monitorowanie stresu oraz propozycja ćwiczeń relaksacyjnych
 • zgodność z planami PacePro – trening pozwalający dostosować docelowe tempo biegu do warunków (podbiegi, zbiegi) panujących na trasie
Garmin Forerunner 745
Seria Garmin Forerunner 745

Zestawienie z Forerunnerem 945

Forerunner 945 nadal pozostaje najwyższym modelem zegarka dedykowanego dla triathlonistów. W odróżnieniu do nowego Forerunner 745 posiada on mapy, wsparcie dla aktywności Golf oraz dwukrotnie dłuższy czas pracy na baterii.

Od lewej Forerunner 735XT, Forerunner 745, Forerunner 945

Premiera i cena w Polsce

Nowe zegarki z rodziny Garmin Forerunner 745 są już dostępne w sprzedaży. Zainteresowanych zakupem odsyłamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR – Autoryzowanego Partnera marki Garmin w Polsce. Sugerowana cena producenta to 2299zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *